Jump to content

вибрация в купето


aleksandar quattro

Recommended Posts

Здравейте. Имам проблем с вибрация отпред и се усеща сякаш пулсира само на голям баир на 6 та около 1800 ,2200 оборота и се засилва ако в този диапазон подам малко повече газ. Има я при ускорение на 4 и 5 но много по ситно и леко пак около тези обороти при натоварване. Може ли да е тампон двигател , нямам никакви грешки. Стрелката на оборотомера не мърда , дюзите и турбото са добре. Когато е загряла рядко при запалване леко изтропва отпред дясно не го знам с датчик ли е десния тампон. Та възможно ли е тампон или .........БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм прочел правилно колега ми се струва, че е тръгнал хидротрансформатора на скоростната кутия. На мой познат така тресеше в ниски обороти при байр нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я палиш ти изтропва обтегача. 

За вибрацията аз залагам, на хифротрансформатора на кутията. От 4та нагоре под 2000 оборота го прави, явно си в начален стадий, понеже в по-напреднал стадий си притриса здраво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз мислех за хидрото ама оборотомера не мърда и включва нагоре надолу нормално. Хидро, хидро ще правим интересувам се да не сменям здрави части. Като загрее добре е по изразено но само при натоварване.  Не аз знам как тракат веригите не идва от тях но ок разбрах идята де.  И какво правим караме докато се изрази по ясно или има и други тест симптоми. мерси

 

Редактирано от aleksandar quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включи ръчен режим и вкарай 5-та и да си на около 1600-1700 оборота, дай повече газ и ако се разтресе колата е хидро. Поне в твоя град има фирма за рециклета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах е на ръчен на пета 1800 и нагоре но няма тресене , всякак са ме пробвал. Единствено на 6та на около 2000 при нагорнище и ускорение като се натоварва , и това само като загрей добре.:unsure: Наясно съм че конкретно не може да се определи но поне от къде трансмисия , хидро . Мой познат сменя хидро но при него риташе при смяна стрелката лавираше и др.  Че хидрото е приятен филм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж си и каретата, дали имаш скъсани маншони и т.н., поне е по-лесно за диагностика, че тресене при даване на газ си е баш каре. Ако всичко е наред там, колегите вече са те зарадвали - хидро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и аз мисля с майстора ми, ще вляза скоро да огледам вътрешни и външни карета. Маншоните са ок те гледам я често. Иначе всички масла са сменени от долу. Ще пиша като има развитие.

Редактирано от aleksandar quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че предните ми амортисьори са въздушни и добре заминали. Ще ги правя в София скоро. От амортисьори възможни ли са подобни вибрации. МЕРСИ

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правя хидрото. Така констатираха майсторите , само след това да няма вибрации че ще стане интересно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

ами смених го преди време и вътрешни карета, намаля вибрацията на половина но след смяна на каретата, пак си пулсира и до днес. вече се усеща леко при отнета газ около 80,90 с газ при нагорнище 120,130. не като преди ремонтите но го има още лекото пулсиране. около 40000км съм така :)  свикнах :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте  колеги  отварям темата подобна   като на колегата   за    претрисането     карам ауди а6 4ф  3.0д. 

Та  проблема и е  здраво притрисане във  ниските обороти при ускорение  и само като загре докато е стодена няма проблем  но загрее ли  започва ужасно притрисане        над  100км няма проблеми  ако някой е на ясно да помогне  благодаря .🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...