Jump to content

Покупка на А5 SPB


Recommended Posts

Здравейте колеги, харесъл съм следния автомобил и ще ходя да го гледам. До сега не съм имал Ауди искам да ме посъветвате на какво да обърна внимание и какво мислите за колата? 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11484911901583824&slink=1ybviv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей,

честно казано по снимки колата изглежда прилично и е нелошо оборудвана

Цената също е добра за този мотор с Quattro и вътрешен S line пакет..

Обърни внимание на скоростната кутия (S tronic).

Изчакай да загрее хубаво колата и виж как тръгва напред и назад и как качва и сваля предавките.

Всичко това трябва да става плавно, без удари и без замисляне при потегляне.

Най-добре искай рамата и провери историята на колата при @Evgeni K. преди да отидеш да я гледаш на живо.

След това диагностика в сервиз и test drive.

Имам съмнения за километрите, но това са нормални неща в България :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Утре мисля да отскоча да е видя. Ще обърна внимание на нещата които каза. Със сигурност ще я закарам на сервиз преди да е купя, ако ми хареса. За километрите, ако излезе читава не се притеснявам. Уж познат ме праща в тази къща, но да видим това в БГ нищо не значи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се още един въпрос може ли кутията да е Мултитроник или всички Quattro-та са с S-tronic? Защото определено мултитроника не го харесвам от гледна точка надежност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси колега Norton. Ходих да е гледам, никак не е лоша колата. Изглежда много добре от вън и от вътре, взех и рамата ще я пусна тук и на колегата  @Evgeni   по съвета на fifipaldi. да видим какво ще излезе :)

A5 SPB - 2013.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши после да видим какво е излязло. Питам, защото си мислех да ходя да гледам аз тази кола, но в крайна сметка реших за една идея по-малко пари да взема старата, но 3.0 TDI S-line...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се ще кажа какво се е случило. Вчера не можах да е покарам, защото беше запушена от друга кола, но се разбрахме когато кажа да и сложат номера и да е тествам, но ако стигнем до там ще я водя директно в сервиз за което те са ок. Пратих на колегата рамата и чакам сега да видя ще излезе ли нещо и тогава ще решавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги прикачвам историята на колата изпратена ми от колегата Evgeni K.

Моля за коментар или мнение за автомобила???

Благодаря на всички отзовали се предварително! :)

Reparaturhistorie_WAUZZZ8T8DA051162.pdf

Редактирано от HUGO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е карана карана е, няма спор. Но поне е обслужвана в официален сервиз до последно. Искам Quattro от една страна, а от друга не искам кутия мултитроник за кола без 4х4. Притеснява ме това че е влизала за нещо със скоростната кутия, но не може да се разбере какво точно се е случило или аз не разбирам. Трябва да ми обявят много ниска цена, в което се съмнявам, за да се замисля :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бегъл поглед върху мобилето де и ми паднаха 2 обяви със гаранции и инспекции от Ауди на същите пари, едната дори е 3.0 ТДИ

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=237699637&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&fuels=DIESEL&usedCarSeals=Any&minPowerAsArray=118&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&maxPrice=22500&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=31&pageNumber=1

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=232641568&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&fuels=DIESEL&usedCarSeals=Any&minPowerAsArray=118&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&maxPrice=22500&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=31&pageNumber=1

 

А ако се разровиш яко и както следва ще откриеш много по-читави.

Забрави 40к за кола на 300к/км, абсурдно е.

 

И още една обява изскочи ма не знам таз кола мноо евтина ми се вижда за 3.0 и е от частник:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a5-sbortback-s-tronick-3-0-diesel-tüv-neu-bad-sackingen/239918410.html?action=vipReco

Редактирано от Teo Teo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и ниска цена да ти предложат, от тези километри натам започват проблемите - с други думи, оттук нататък колкото изкара е Божа работа. 
Скоростната кутия е обслужвана както трябва, дала е дефект, отстранен е, но лично аз не бих си купил кола със S-Tronic на 300,000 км.

 

Редактирано от Norton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм колега. Но нямам никаква възможност аз да ходя да си вкарам кола, а друг да е купи без да е видя не става. Освен това имам пример как мой-приятел си купи 530 xd 2012г. от германия с история и т.н под 100 000 км и за първите 5 месеца в БГ му изпусна амортисьора и се счупи кутията. Добре че имаше застраховки от немския сервиз за кутията та му излезе само 1000 лв смяната в BMW с нова и амортесьора 1500 още така че и от там не ми е много гаранция да не говорим, че е плати с окол 15% повече от колите които се продваха тук на същите години и км. Надявам се ме разбирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хуго много читави автокъщи предлагат докарване това 1-во, 2-ро с колегата Нортон ти говорим и за същото като с твоя пример:

- ако си земеш оттам има гаранция ( в повечето случаи)  и ако се счупи нещо ще го сменят,  а оттук?

-след 300к ще си остане вечно твоя таз кола , нали и ти ще я караш? е как си представяш да продадеш Ауди на 400-500к/км после?...а проблемите и ремонтите даже няма да коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре момчета съгласен съм, но до се изкажете и по друга гледна точка. Колите които ми показвате до стъпването си в БГ ще са 45-47 000, сравнено с тази която например се спазаря за 35-37 000 това са 10-12 000 разлика за тези пари доста неща ще се ремонтират. Да съгласен съм, че винаги в историята на колата остават тези 300....

Не се опитвам да Ви убедя в тезата си просто го коментираме, да не ме разберете погрешно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва са примерни обяви и то от най скъпия клас, проверени от Ауди с гаранция от Ауди. Само за ориентир са да видиш къде са цените и на какви километри са.

Има за по 35-37к колкото искаш, търсене и проверка си треа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се навие да смъкне джамбазина защото колата е хубава и ще дойде клиент, който няма да знае как да си провери историята.

Все пак опитай, ако свали под 37 и я провериш в сервиз и всичко е наред при тест драйв-а си струва според мен.

Колата до последно е поддържана в официален сервиз и всичко (включително маслото на скоростите) е сменявано когато трябва.

Ако някой си мисли, че колите за тези пари и от тези години са на различни километри от тази дълбоко се лъже.

Някой писа за s tronic над 300к.

Каквото и да се счупи по този s tronic ще е в рамките на 2-3 000 лв. а както и ти сам спомена не е гаранция, че като (ако) намериш кола на 100-150к няма да се строши същото и там.

S tronic-а си умира и на под 100к като пич :).

 

Един приятел си взе кола почти 1 към 1 с тази за 49к и уж на 180 к. километра.

Дали са толкова не сме проверявали, не го вълнува него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фифи , извинявай ама това е мазохизъм да дадеш 50к за кола на 180к.

Ми те от представителствата на  Порше  ще ти дадат техен втора употреба и с някакъв вид гаранция на по-малко километри.

 

Редактирано от Teo Teo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че не съм съгласен до голяма степен, но не съм я купувал аз :).

 

EDIT: Да поясня, че не съм изцяло съгласен защото и Порше продават кочини на по около 200к без много екстри за не малко пари.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, продават така е.

Ама не във всички представителства. Но напоследък гледам и Порше и БМВ са зели да се очовечават с политиката за втората употреба. Явно им светва под шапката че хората вече знаят какво е мобиле де и джамбазите знаят и никой няма да им изсипва една торба пари за помлени от каране премиуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безумие... даже незнам как след като си видял историята въобще ти е вариант тази кола.

1- во някой те прави на балък, връщайки много километрите

2 -ро това е кола на почти 300 000км. Както и да е поддържана, по-голямата част от ресурса и е взет. Ти да я покараш и ще стане на 450-500 000км...

3- то висока цена с оглед на горните 2 неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...