Jump to content

Ауди а3 1.8 125к.с разход на газ


Recommended Posts

Колеги вчера монтирах чисто нов газов инжекцион Stag 200 Plus на автомобила ми.Какъв разход на гориво да очаквам от нея понеже утре имам отиване до София (Дупница-София)?

Питането ми е относно да знам какви са нормите,че да зная дали евентуално трябва да ходя да се донастройва и 30 литра газ биха ли ми стигнали(понеже съм  чул,че разхода на газ бил в повече отколкото този на бензин)?

Иначе автомобила ми е редовно подържан на всеки 10000 км.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте отново.

Значи монтираха ми газовата и индикатора за налично гориво светше в червено,тоест трябва да се зареди.

Налях и 29,05 лира газ и на индикатора показа че е до половината пълна,тоест качи се на 3-то деление от общи 5.

Тръгнах за София и на отиване я понастъпих 170-180 км/h за да видя как ще се държи новото газово и дали ще превлючи на бензин евентуално.На прибиране я карах нормално,до 120 км/h,малко след Перник на индикатора за газ светна отново червената лампичка,погледнах километража и видях,че съм и навъртял 160 км общо и докато се прибера си бях още на газ,тоест не ми свърши газта. 

Трябвали да си мисля,че аудито ми е изгоряло 20 и повече литри газ за 180 км пробег тоест(Дупница-София-Дупница-Сапарева баня? А това би трябвало да ме притеснява нали така?

Колеги ще съм Ви много благодарен да ми дадете мнения и насоки!

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано е много пъти - разход на газ се гледа след поне 2-3 пълнения на бутилката като се взима средно аритметично от 3-те зареждания. Другото нещо е, че НЕ можеш да я засечеш правилно като зареждаш по малко защото в зависимост от налягането на газта от пистолета, външната температура и налягането на газта в бутилката ГИ ще превключва на бензин при различен пробег. Т.е трябва да напълниш бутилката догоре, да караш поне 100 км и пак да я допълниш. Това го правиш няколко пъти и ще се ориентираш за разхода.

 

Не гледай изобщо индикатора за количество газ в бутилката - показва много неточно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега,това ми е първия автомобил  на който слагам газова уредба.Не съм знаел,четрябва да я напълня няколко пъти до горе,че да я засека.Иначе при скорост от 120 км/h извънградско каране,може ли да се постигне разход от 8 на 100 газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 3 часа, VBI написа:

Цитиране на преходно мнение!

Значи това са по скоро митове кето колеги пишат,че са постигнали разход 7 извънградско и 11 градско на газ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да постигнеш на ГАЗ 7 на 100 разход, трябва да караш с не повече от 80, 90км/ч. При мен на бензин дава 6,5 литра с климатроник лятото на дълго. Явно не я засичаш правилно за да ти дава 20 на 100 разход. Особено при скоро поставена газова, поне след 5-тото зареждане можеш да придобиеш точна информация за разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-точно е когато изпразните бутилката до прехвърляне на бензин,зареждате колкото литра желаете нулирате дневния километраж и карате докато не свърши газта и така прехвърли на бензин,т.е.празна-празна се засича.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...