Jump to content

Ауди а8 Д3 4.2 бензин от Австрия


Recommended Posts

Въпрос на вкус е явно, на мен ми харесват. До @redalex, колега кой калкулатор за данък използва, защото аз намерих някакъв , въведох данните и ми показва сума: 423лв и някакви стотинки. На а6-цата 2001г 132кв данъка ми е 210,10лв в Ген. Тошево. Изглежда реално за кола на 14 години.По мои сметки 210лв÷132кв=1,5909090909ед. умножение и 246кв×1,5909090909ед.умн.=391,36лв. Може и да бъркам , поправете ме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Това е калкулартора, който използвах, а кола от 2001ва не е на 14 години през 2017та ;)

И данъка не се смята така, както ти го смяташ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвах същия. За а6-цата -откакто навърши 14 годинки плащам 210,10 лв ,а не само 2017 година. До колкото знам, когато колата прехвърли 14 години данъка се смята по тази умножителна единица (1.59) ,а а8-цата е в точно тази възрастова граница, но дори да се наложи да платя първата година по-голям данък не е болка за умиране. 

П.П. намерих обява от частен собственик в Чехия (лесния вариант) и ми е на близо(150км), но проблема е че е с газов инжекцион, а по ред причини не ми се иска да е на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насистина ли преди покупка на А8 се смята колко ще е данъка след като колата навърши 14 години?  Мен по-скоро би ме притеснило, че е кола на 14 години и ако нещо се случи ще се ремонтира в чужбина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в Австрия са по около 10 000 лв ,а тази която е в Чехия (с газовия инжекцион) е за 12 000лв. 

преди 8 минути, Impress_me написа:

Насистина ли преди покупка на А8 се смята колко ще е данъка след като колата навърши 14 години?  Мен по-скоро би ме притеснило, че е кола на 14 години и ако нещо се случи ще се ремонтира в чужбина. 

Аз също съм съгласен, че в чужбина ремонтите са по-скъпи , от колкото в България (смяна ремъци, ролки, водна помпа,термостат , масло и 4 филтъра на 2.5 тди-2100лв), но ако се случи нещо ще се дават пари. Това е положението. Когато искаш такава кола трябва и да си плащаш за съответните ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, nestle_2o1o said:

До колкото знам, когато колата прехвърли 14 години данъка се смята по тази умножителна единица (1.59).

 

Не е редно да слагаш всичко под общ знаменател без да си се поинтересувал.

 

Съгласно член 55 от Закона за местните данъци и такси:

За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW;
2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW;
3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW;
4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW;
5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW.

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:
Над 14 години - 1
Над 5 до 14 години включително - 1,5
До 5 години включително - 2,8


Както и член 59:
За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства, данъкът се заплаща с 50 на сто намаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек, турсил няколко месеца такава А8 и обиколил няколко страни, мога да ти гарантирам (дори по снимка), че черната е тотален гроб и няма да усетиш удоволствието от модела. Бих пропуснал и сивата, ама ти си знаеш... успех желая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...