Jump to content

Дърпане на дясно гуми или джанти от къде идва проблема ?


Recommended Posts

Здравейте колеги преди няколко месеца си купих комплект джанти и гуми втора употреба, летни преди месец ги смених. От както ги смених колата взе да ми дърпа усеща се и ме дразни особенно по надлъжни неравности имам чувството, че при висока скорост би било доста опасно , преди със зимните не ми е правила така. Летните са с размер 245/40/18 Пирели зимните Мичелин 225/55/16 искам да отбележа че зимните ми бяха чисто нови гуми а тези, които ги купих сега са старички дота е от 2012 година а на една отзад е от 2014 имат разминаване на годините иначе грайфера е добре . Кажете,  моля според вас дали от гумите идва проблема или можеби от джантите преди да ги сложа ми ги балансираха в сервиз но нищо не ми казаха за крива джанта,  по окачването е добре колата ?

Редактирано от ivelin21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ще проверя колега днес ходих до един гумаджия каза, че щом волана не вибрирал не било проблема в гумите или джантите и ми вика няма смисъл да ми взимал парите даже не ги и погледна...  Каза да ходя на реглаж аз преди седмица смених предни амортисьори и носачи би било добре да ида даже си записах час надявам се проблема да се реши ще пиша пак какво е станало ако не може би ще купувам нови гуми аз се притеснявам да не купя само нови гуми а джантите да са били нещо дефектни ще кача снимки на джантите да видите :)

гнпх.png

Screenshot_20170602-143607-1080x1920.png

Редактирано от ivelin21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес ходих на реглаж всичко е точно човека каза, че няма нужда предложи ми да сменя местата на предните гуми да пробвам така ако не си подобри да сменя и задните отпред, някой ако знае нещо моля да сподели, че направо ми е писнало. ?

Редактирано от ivelin21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е възможно да се смени амортисьора и носачите и да не мръдне предницата. Иди на друго място за реглаж. Кажи че си правил предница и искаш реглаж.

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Човека закачи необходимото оборудване и на компютъра показа , че всичко е точно даже и шефа викна и ми казаха, че няма смисъл 100 % проблема идва от гумите или джантите, от както ги сложих се появи този проблем, но не знам ако има крива джанта какви са симптомите ?

Редактирано от ivelin21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си също размерите на джантите -  по-точно ЕТ и широчина: много често се случва при различно ЕТ и широчина да тегли на една страна.Другото, за което се сещам е да видиш гумите дали са с еднакъв ДОТ, защото съм имал случаи и то при Мишлен две гуми от различни партиди да причиняват такова теглене.

 Ако всичко това е ОК, вариантите са два: или разместването , което ти предложи Стоян(robobug), или подмяна на гумите с други .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задна лява дот 5212
Задна дясна дот 4912
Предна дясна дот 4912
Предна лява дот 0814 

Още не съм ги сменил сега чакам едно уредче за измерване на грайфера ако има голямо разминаване сигурно ще взимам нови гуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е...гуми повече от половин сезон не се карат...какви са тия гуми трети сезон...я си купи едни произведени ...да речем най-късно вчера преди обяд и ще видиш че всичко ще е ок....

 

иначе по темата....на мен ми дурпаше на дясно когато бях изкривил носач...даже не просто дърпаше а като пусна волана със 120 по магистралата колата сама сменяваше ленти... ама ти казваш че е след смяна на гуми и жанти така че по скоро наистина си е от тях а не нещо друго (освен ако след смяната не си изкривил носач де :) )

Редактирано от Moloch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пичове  за отговорите ще си поръчам тези дни нови гуми надявам се да изчезне тогава иначе съм се насочил към continiental sport contact 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...