Jump to content

Ауди А4 (B7) DRL - Дневни светлини (Подходяща LED крушка)


MAPTO7007

Recommended Posts

Гледам из пътищата 2-3 Ауди-та със диодни т.е крушка светеща бяло,вероятно лед с много диоди и се чудех Вие с обикновенните ли карате или сте сложили лед крушки и какви,марки,модели,качество?

Нещо което няма да грее и да създава предпоставки за запалване или разтапяне или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Обади ми се утре да ти разкажа ;) НЯМА лед крушка която да не дава грешки и да струва под 50-60лв !

Всичко други е със съпротивления които ТРЯБВА да са извън фара иначе ще го стопи ! Не барай нищо

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък ще отида една стъпка по-напред и ще ти кажа, че няма лед крушка, която да не дава грешка след като я сложиш баш на Ауди. Която и да е за 10 лева ще ти свърши работа, но ще си трябва съпротивление извън фара. Съпротивлението трябва да се внимава доста какво е, понеже аз взех едно, дето с малки букви пишеше, че е само за мигач, съответно се стопи след половин час:

20250940_10155013706569094_685386512_o.j

 

Сега вече взех нормално и всичко е ток. Ако ти е интересно ще ти покажа как съм го монтирал.

 

20226701_10155013705504094_1402309625_o.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие ме шашнахте,честно.

А нормална крушка от тоя тип с жичка само че бяла няма ли на Осрам,Филипс,други ...

Сега гледам и на 2-3 (4F)-ки пак са с бели крушки ... странна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери ми такава крушка да тестваме, като пише canbus това не ти гарантира нищо, поне спрямо моя опит. В моя фар е Ba15s, халогенната е 21 вата, диодната е 5-6 някъде, тая консумация дето липсва, не знам с какво освен резистор можеш да залъжеш компютъра, а в тялото на крушката какъвто и да е резистор би се стопил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LED крушките с CAN bus реално са обикновени LED крушки с товарно съпротивление вътре. Съответно грее яко фасунгата на крушката и има голяма вероятност да стопи фара и рефлектора отвътре. Правилния вариант е нормална LED крушка по избор с изведено навън съпротивление 10ома/25W (30W е по-добре). Самите съпротивления греят много и трябва да се сложат на подходящо място. На двете коли (А4-ката и А6-цата) съм с LED крушки на дневните светлини и съпротивления извън фара - няма никакви проблеми вече доста годинки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_8224.thumb.JPG.e2f27094bd2f90b348696

От онези съпротивления които най-горе е показъл колегата около 6-8 месеца и все още е Ок ;) продадох фаровете така че за 6-8 месеца бяха Ок но пък да дупча фаровете не ми се искаше ! Аз лично пробвах7 различни "кан-бус" Ледчета и все даваше грешки !

Поздрави на все

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,аз съм със обикновенни крушки,но фирмата която ги предлага са партньори на френският ауди клуб и не вярвам да си ги написали тези неща просто ей така,а и не съм забелязъл някой който е слагал да се е оплакал,това са моите наблюдения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ... и в Англия клуб ми предлагаха Филипс кан бус крушки за £19 и им ги върнах ... даваха грешки !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са за късите, не за дневните светлини. За габаритите може и да се размине с "canbus" крушка, но за дневните светлини на по-ново Ауди не вярвам да е възможно и безопасно, без значение колко струват крушките, проста физика е. Аз съм с такива резистори и както се вижда - вдигат над 150 градуса. Не ти трябва това нещо затворено във фара.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз търся вариянт да сменя жълтите, че много дразнят. Препоръчаха ми тези: http://led-bg.com/bg/product/ba15s-osram-standart-led-12v

 

който излизат 80 лева комплект със съпротивлението което е отделно. Хубаво е че поне имат 3 години гаранция, но незнам дали си заслужават? Някой може ли да сподели мнение ако има наблюдение?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са съпротивленията? 80лв е горе долу двойно на това, което би си взел от произволен китайски сайт.

 

Аз съм с тези и съм доволен:

 

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-lots-1156-Ba15s-P21W-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED/32548584116.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fVD7eq

 

https://www.aliexpress.com/item/2x-50W-1156-S25-P21W-OSRAM-10SMD-6000K-White-LED-Turn-Signal-Light-Backup-BA15S-Led/32359807413.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.CnIKxC

Редактирано от Vanu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/25/2017 at 11:07 AM, Vanu said:

какви са съпротивленията? 80лв е горе долу двойно на това, което би си взел от произволен китайски сайт.

 

Аз съм с тези и съм доволен:

 

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-lots-1156-Ba15s-P21W-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED/32548584116.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fVD7eq

 

https://www.aliexpress.com/item/2x-50W-1156-S25-P21W-OSRAM-10SMD-6000K-White-LED-Turn-Signal-Light-Backup-BA15S-Led/32359807413.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.CnIKxC

 

Ето това ми препоръчаха от магазина за да не излиза грешка. Сега като се замисля то оскъпява цялата работа понеже излиза почти 47 лева. Хубавото е че са Osram и имат 3г. гаранция

http://led-bg.com/bg/product/ledriving-canbus-control

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

тези, които аз ти дадох, имат готова фасунга в която се пъха фабричната, за да сложиш това съпротивление ще трябва да оголиш малко жиците на DRL-a. Утре ще снимам при мен как е, ако те интересува.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви запитам, вие тия диодни светлини ги слагате за да сте модерно бели или за да свалите от консумацията на ток? Щото ако е за второто, с тия товарни съпротивления не постигате никаква икономия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ги утрепа [emoji23] модерно бяло се търси

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да се търси икономия на ток, щото ще пище canbus-a, а и 42 вата на фона на 150 киловата двигател не е като да вдигнат разхода... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв разход, к'ви кВат-и, к'ви 5 и четир'се?

 

С поставяне на ледове се търси разтоварване на алтернтора, щот в тия модерни гюмове е бъкано е електрика и на горкия му свят извива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...