Jump to content

Постоянно свети лампата за накладки


ivovd

Recommended Posts

Здравейте колеги, постиянно свети на таблото лампата за накладки и не знам на какво се дължи. Накладките са нови, вързал съм кабелите заедно за да е затворена веригата и да не свети на таблото ипак не иска да изгазне лампата. Интересното е че доскоро при стартиране на двигателя не свети, а като завъртя волана светва. От една седмица постиянно свети още при контакт, като вчера пак прегледах кабелите да не са се разкачили. Даите идея какво да направя, че ми писна да я гледам. Има ли бушонче което отговаря само за нея и да го махна?

20170807_081011.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за положението на волана.

 

 

Редактирано от skype68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам такъв датчик, нямат ли само електрическите хидравлики? Днес ми казаха да проверя датчика на казанчето за спирачна течност 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А жицата за накладките може да е прекъсната между таблото и буксата за самите накладки. Тогава като ги вържеш на късо няма да изгасне. Огледай жицата... около носачи рейка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледах жиците, те минават в едни тръби и няма видими поражения. Имали начин с мултицет например да се разбере дали са прекъснати кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знае ли някой или го има написано този знак за какво друго отговаря освен за накладки?

Редактирано от ivovd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам същия проблем. Колата е А4 1,9 TDI 90 k.c.- 1999 г.

Когато я купих още кабелите за датчиците на накладките бяха изрязани и дадени на късо. Година по-късно започна при завиване на волана да се включва това предупреждение. Смених накладките с нови, които също нямаха датчици, а въпросните кабелчета запоих на късо и изолирах с термо шлаух. Четири години без ядове, така до преди 3-4 седмици. В момента съм на същия хал, като тебе колега. Свалях предните гуми гледах въпросните спойки, които не са мръднали, но още след контакта и това изпищява и светва. Ако намериш някакво решение на проблема, моля да споделиш. Няма отделен предпазител на тази аларма доколкото успях науча от колеги. Когато тя светне не се вижда температурата на въздуха отвън и това много ме вбесява. Разбира се ако намеря начин да го преборя този момент ще пиша тук. Мисля, че някой от кабелите се е прекъснал вътре в изолацията и на това се дължи. Ще опитам да ги шунтирам отвътре в купето и ще пиша. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.08.2017 г. at 7:50, ivovd написа:

Огледах жиците, те минават в едни тръби и няма видими поражения. Имали начин с мултицет например да се разбере дали са прекъснати кабелите.

Намерих някакво видео /   https://www.youtube.com/watch?v=7a3EZ58_kVA   което се касае за VW, но принципа на работа е доста подробно обяснен. Същественото е че датчиците са свързани последователно и чрез мултицета, можеш да видиш кой датчик или кабел се "дъни" в схемата. Надявам се да съм бил полезен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начин да се изключи с ваг ком аз като купих моята А4 беше на същото положение с лампата отидих при един специалист с диагностики,пича изгаси лампата завинаги даже и на контакт не свети,нека колегите от форума който са на ти с ваг кома да кажат как става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в инструмент, кодинг и изваждаш стойността за тази екстра.

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Krisko_A6 написа:

Влизаш в инструмент, кодинг и изваждаш стойността за тази екстра.

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Възможно е да става на някой модели, но на моя точно не става.

Даже не го чете като грешка т.е. не го "вижда" ВАГ-а. Ще се наложи да се заровим в харуеъра :-) Не знам обаче къде са въпросните букси указани на схемата, а да свалям таблото за да дам директно маса някак не ми се иска силно.  Може някой да се ориентира в тези букси. Намират се в краката на пасажера.

brakesensor1.JPG

DSC_0157.JPG

Редактирано от mocipako
добавена снимка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля първо да проверя датчика на спирачната течност. Разбрах от един колега че и той прави проблеми и светва същата лампа. Някой знае ли как най лесно да го проверя дали работи нормално?

При мен също ваг-кома не го лови като грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за ниво на спирачната течност няма нищо общо с това. Там ще видиш ЧЕРВЕН знак с удивителна в средата. Докато този работи на маса през таблото.

DSC_0159.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също светеше лампата.

И двата датчика бяха окъсени от наякой разбирач. Може би кадърно, защото си имаше разтопен шлаух, върху него тиксо и т.н, но явно са се постарали, но не беше ок.

 

https://drive.google.com/file/d/0ByH6442MHcAYWjhCd3BuV2lDaUU/view?usp=sharing

 

Смених налкадките с нови, разкарах доработката, вързах буксите, но пак продължаваше да свети. Проверих веригата с мултицет, като извадих самите букси чак от каника. Накрая окъсих шофьорската страна преди буксите и всичко изгасна.

https://drive.google.com/file/d/0ByH6442MHcAYNU0zNXpoRWlJVzQ/view?usp=sharing

 

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за подробното описание на проблема. Днес по указания от тебе начин успях да се справя и аз. За всеки случай укъсих буксите и от двете страни и проблема  е решен. Благодаря за информацията и на всички, които си направиха труда да помогнат с информация и опит.

DSC_0164.JPG

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес и аз успях най - сетне да разреша проблема като укасих кабелите преди буксата. Благодаря на всички :respekt:

20170827_143144.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...