Jump to content

Външен рутер


Recommended Posts

Да не разводнявам темата за рутерите, пускам нова с конкретен въпрос.

Искам да изкарам рутера на терасата и да го сложа в една ниша в която има дървен шкаф. Предполагам шкафа ще бъде огряван от слънце за по няколко часа дневно лятото, зимата почти не. Въпроса ми е, ще се получава ли конденз от разликата в температурата и ако да, то има ли кутия за външен монтаж, която да предпазва от атмосферните влияния с цел предотвратяване на влага и изгаряне на рутера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не го изключваш си топли и няма конденз. Ако му стане много топло може да забие лятоска.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за включването! :zustimm:

Не се изключва въобще. Нишата е тухла с изолация 10 см, а шкафа е сачак, та се надявам да държи някакви градуси. Трябва да пробвам сега в горещините какво се случва вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки случай може да сложиш фибран от тънкия отвътре на самия шкаф, където ще е рутера и ще се получи добра изолация. Ако не спира тока зимата няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам друг рутер, този ми е основния. Аксес пойнт имам вече на друго място. Фибрана не е лоша идея :zustimm:

Идеята за цялото начинание е, че в нишата са ми почти всички кабели и така ще ги направя по-компактни отвън. Както и да угодя на жената, която се "облъчва" от него (рутера е точно до дивана в дневната) и да го предпазя от малкия, който тепърва разучава кое за какво служи. Вътре мисля да оставя само един малък суич. Тока горе долу го оправиха, но зимата пак има спирания за кратко. Да кажем 5-6 пъти за целия зимен период.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро преди това сложи един термометър в шкафа и виж какви са максималните и минималните градуси за 1 сезон. На спецификацията на рутера също пише при какви температури може да работи и ако си в техните граници няма да имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш 220В може да сложиш една крушка с фасунга (миньонка) 20-40W, която да я пускаш за отопление зимата или след  спиране на тока. Така навремето години наред работеше компютър в къща, която не се отоплява зимата. Вътре в кутията му бях сложил такава крушка с термо-реле да я включва като стане студено - работеше безупречно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


В същия шкаф имам и един усилвател за кабелна тв, който мисля държи едни постоянни градуси. Освен да ги направя съседи през зимата.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимата да не ти пука. Няма движещи се части, само електроника. Най-много да забива през лятото ако го напече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го изкарах.. мисля кутия за сега да не слагам. Само ще лепна изолация на вратата, другите стени са тухла + изолация и мазилка и би трябвало всичко да е ок. Ако има влага, предполагам до 2 години ще разбера.. ако до тогава не го тресне някое гръмотевица ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...