Jump to content

LED крушки за третия стоп


miteto_genov

Recommended Posts

 Имах изгорели крушки на третия стоп и го разглобих за да ги сменя, но искам да сложа LED за да горят по-малко да изглеждат по-красиво и модерно и за да светят по-ярко. Пробвах с LED лента с млечно бяла светлина, но с нея като мине през червеното стъкло стопа започва да свето оранжево. С червена лед лента седи някак китайско, свети на точки (защото не се разпръсква от рефлекторчетата) и не много ярко. Не свети така добре както съм виждал по други коли или по други места. Може би не случвам на подходяща лед лента. Търся лед крушки в e-bay и aliexpress  но повечето са с неясна мощност и яркост или за табло 1,2w, а на тези пише w2,3w. Най накрая май пак ще си сложа обикновени крушки. Някой има ли конкретен опит с това?  Колата е A3 8L, на крушките пише W2,3W  ,което от нета разбирам че е аналогично на W2×4.6d и на размер T5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подмених всичките 10 крушки със светодиоди. Т5 е цокъла както си написал. Просто си потърси такива крушки, намират се. Вземи си такива с кристален светодиод понеже са по ярки и да светят в червен цвят. Стъклото на стопа също е червено и се получава доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложил си обикновени светодиоди, или светодиодни LED крушки? От къде точно ги намери, от интернет или от магазин? Какви точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://tpetrov.com/search.php?prod=Лампа+12V+LED+T5+R012+червена

От тук ги взех, но се сещам че имаше малък проблем. Тази част е по голяма от необходимото и крушката идва по дълга което пречи на стопа да бъде събран. За това ми се наложи да разширя малко отворите на рефлекторите за да може през тях да мине и тази част и тогава всичко си пасна. Тествай всичко преди да сглобиш да не би да си обърнал някоя крушка. По красиво светят от обикновените крушки, и шанса да изгори някои дйод и да имаш пак разправия със стопа предвид това че е на неудобно място е нищожен. ЩЕ опитам да снимам по късно.

lamp-l12t5r.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На снимките стопът е с червена лед лента. През нощта на бензиностанция на луминисцентно осветление и през деня след залез слънце. 20170918_015828.jpg20170918_015857.jpg20170918_185123.jpg20170918_185139.jpg

20170918_185214.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

аз на моята А4-ка набодох директно ей такива . Т5 5050 SMD led

 

1433705371907-P-2707533.jpg

Редактирано от The Mad Killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...