Jump to content

ESP-то отказа


zafirovp

Recommended Posts

Здравейте,

 

от няколко дни свети лампата на ESP, понякога заедно с тази на ABS.

 

Единствената грешка по колата е:

Quote

 

00493 - ESP-Sensor Unit (G419)            

008 - Implausible Signal

 

 

 

В Measuring Blocks всичко изглежда наред.

Калибрирах Steering Angle Sensor (G85) успешно, отчита че се върти волана в Measuring Blocks.

Единственото което се препоръчва, а не съм направил е да проверя кабелите от АБС модула J104 (блока с клапаните) до сензора на ESPто (G419) този зад скоростния лост.

 

Някакви препоръки?

Грешката преди време се появяваше понякога, но от 3 дни седи винаги. Много се надявам някоя букса до мотора да е корозирала.

 

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега zafirovP кому е нужен ESP ? ;D... Спирам я всеки път ии й паля гумите.. (Т'ва беше за забавата) При мен също се беше появило нещо свързано с нея, тъй като я изключвам системата почти всеки път. Веднъж не искаше въобще да се пуска и 2 дена я карах така. След това сама се беше оправила.

Редактирано от RogerSanchez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

есп-то няма особен ефект действително, но то мисля, че е в АБС блока реално като хардуер и  може и той да не е наред, а си е важен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж съм "ползвал" ESP и повярвайте ми - има уникален смисъл, но само за мега критични ситуации.

Карах бързо по пътя Пирдоп - София, тъмно. Пасат B5.5. Изведнъж насреща мантинела, навих волана и ESP вкара колата по посока на волана, иначе щяхме да свършим на 100% в мантинелата.

Отзад возих двама шофьори - те и аз яко стрес, дума не можем да кажем, пасажерът до мен - не беше шофьор и си помисли, че нарочно взимам така завоите :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕСП  няма чак такива магически функции.

Това прави 2 неща - отнема горивото при превъртане на някое колело и в завой може да отнема или  дава спирачно усилие на някое колело. Даже на тия старите не знам дали може да пуска спирачка или само я отнема.

 

Ако по физичните закони няма как колта да вземе завоя няма как есп да помогне. То само пречи на шофьора да влоши ситуацията с действията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди имах проблем, като карам и решава да го спре. Чудих се от какво е, накрая взех един втора употреба ESP сензор и го сложих. Намира се някъде под подлакъника и грешката изчезна. От скоро време, ESP-то се изключва още при палене или пък някой път както работи, пак се спира автоматично, мисля да си взема пак сензор, не знам какви са цените на нов, но мисля че проблема идва пак от там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сензор който следи за завъртането на колата около оста й.На пасата ми беше под задната седалка в средата на колата.Тук може и под подлакътника да е,знам ли.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този сензор дава грешка (G419) но не го дава Defective, а Implausible Signal

 

Все пак ще го сменя.

 

Има ли компонент протекшън и какви пари върви втора ръка? Някакви идей как се проверява дали работи?

 

 

Иначе това е сензор за странично ускорение. Намира се под подлакътника. Пряко е свързан със сензора на волана и АБС-а. В Measuring Blocks си отчита като разклатя колата, утре ще го пробвам в движение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в сензора е проблема, може да опиташ да му почистиш куплунга с контактен спрей за проба, но в предвид на това, че е заврян под подлакътника и си е играчка докато стигнеш до него е най-добре да го смениш направо. Изключително важно е номера на новия да съвпада със стария - иначе няма да работи (имам един вкъщи с различен номер и не стана). Аз го купих 2-ра употреба, нов е много скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте започнали темата, може ли някой да ми каже как да си го калибрирам ESP-то, че сменях лентовия кабел и сега ми свети (ако има значение, колата е а3 8L) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, взех нов модул и се оправи. 

 

ВАЖНО:

 

Закачих новия модул веднага от моргата и го оставих на седалката. На първи завой модула се плъзна и колата помисли че поднася и си наби спирачки. Не е приятно ако не си подготвен.

 

ESPто се калибрира:

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/ESP_System_Function_Test

 

Има и видео.

 

Ще трябва да калибрираш и сензора на волана. ABS-Security access- въвеждаш кода-Basic Settings-канал 001

 

 

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, mshbul said:

Какъв е кода?

 

По спомен 40168. Като задържиш курсора на мишката върху полето ти изписва какъв Security code да въведеш.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...