Jump to content

АУДИ А3 КАТО ЗА ПЪРВА КОЛА ?!


Recommended Posts

Здравейте ! Искам да си купя първата кола,и просто се влюбих в Ауди А3'ката .:onceldoc:Колеги които са карали Ауди А3 8L биха ли ми дали повече информация относно дали подръжката е скъпа,кой двигател да си подбера и става ли като за първа кола ?  Разполагам с бюджет около 4000 лева и я търся на ГАЗ–БЕНЗИН. (приемам коментари само от хора които са имали и все още са притежатели на такъв модел автомобил,а не чули недочули от някъде !!!) :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора на мотори е лесен: Ако искаш по-здрава и по-евтина за евентуални ремонти кола - 1.8i 125 коня.

Aко искаш по-бърза кола, която в последствие да тунинговаш - 1.8Т 150 и 180 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е скъпа за поддръжка е много относително. Спрямо А4, А6 и т.н. е евтина, но зависи най-вече какви са финансовите ти възможности и колко караш. Ако заплатата ти е примерно няколко стотин лева, едва ли ще ти е достатъчна. Все пак тези коли са на по 20 години и все ще излиза по нещо за правене от време на време.

 

При твоите изисквания аз бих взел 1.8 125 коня, както те е посъветвал и колегата преди мен.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай смело, всичко им е безпари на тея дърти колици вече, не е както преди 10 години...

Сипваш тотал 10в40  - 30лв за 5 литра туба... Три туби ти стигат за 4 смени...

Накладки 40-50 лева общо за 4те колела, ангренажа ти е 20 лева, ако не свирят ролките караш и си пееш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, s4b8 said:

Купувай смело, всичко им е безпари на тея дърти колици вече, не е както преди 10 години...

Сипваш тотал 10в40  - 30лв за 5 литра туба... Три туби ти стигат за 4 смени...

Накладки 40-50 лева общо за 4те колела, ангренажа ти е 20 лева, ако не свирят ролките караш и си пееш. 

 

Точно по тоя метод на поддръжка няма да го докара далече колегата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, DJANO написа:

Ама точно 20лв е ангренажа, айде да не говорим по инерция :nixweiss:

 

Само ремъка, да.

Ролките могат да карат много, от опит говоря.  :lol:

 

Така се поддържа студентска кола, тва е положението :hilezh:

Трябва да има пари за ядене и дискотеки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава „ако заплатата ти е няколко стотин лева”, трябва да взима 3бона за да кара а3, че на тия коли частите са и колкото обслужването на резачка. Търси си колата колега ,взимай смело, слагай един ремък и масло и карай смело. Моята първа кола съм я карал така 4г и още се возят с нея :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Точно по тоя метод на поддръжка няма да го докара далече колегата :hilezh:

Що бе става...аз поддържах едно Мондео по този начин, ама накрая отиде в Надин, със заминал съединител, тропащо окачване, неработещ клима, строшени брони калници и двигател харчещ 1л. масло на 1000км. :hilezh:

Студентска кола.....кВо да прайш.

Дадох 4 бона и взех 500лв. от вторични.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, M Petrow said:

Какво означава „ако заплатата ти е няколко стотин лева”, трябва да взима 3бона за да кара а3, че на тия коли частите са и колкото обслужването на резачка...

 

Да бе, като обслужването на машинка за подстригване е :freude:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара е има части втора ръка навсякъде. Карах 8 год такава с двигател 1.6 . Тази кола не знаеше какво е сервиз. Стана на 400 000 започна да папка масло и я махнах. С две ръце съм за покупката на този автомобил една от най-здравите ауди коли.

Редактирано от Misscherie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще е 8l модел търси 1.9TDI , 110 Hp. Тази газ на тези недолекувани мотори няма ти се понрави. Доста вероятно е вече да плаче за нови гарнитури и сегменти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бензиновите,предвид това,че си студент и ти трябва здрава и евтина кола за обслужване , и аз бих ти препоръчал 1.8 125кс. Старите дизели 1.9 90 и 110 коня също са много добри.Съветвам те да се замислиш и за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Обмислям да си купя Ауди А3 2005-2006г. най-мощния бензинов двигател, 3.2 V6 250к.с. и да му сложа газова. 

Някой има ли опит с този модел и двигател плюс газова ?

Благодаря предварително ако някой сподели информация и опит. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж в раздела на A3 8P, иначе няма проблем газифицирането

 

ако искаш отзиви тук по-скоро си пусни нова тема, тъй като тази е за предишния модел на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...