Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

 

съжелявам ако не съм подбрал правилното място, но смятам че темата е за тук тъй като автмомивките са нещо като консуматив / сервиз.

 

Не знам дали на колегите с черни коли се случва, но все по често имам чувството, че след всяка автомивка по даден детаил на колата има малки финни бели надраскани ивици, не се забелязват постоянно но под различен ъгъл и светлина се виждат и е дразнещо.

 

Според мен проблема е от това че в 99% от мивките работят пълни малоумници и след измиването започват да мажат (уж подсушават) с едни микрофибърни кърпи които според мен задържат малки камъчета и драскат лака на колите ни.

 

Някои сблъсквал ли се е с този проблем и намерил ли е автомивка в която това нещо не се случва?

 

Поздрави,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей, за съжаление си прав и според мен всичко зависи от собствениците на такива обекти. Ако един човек държащ си на бизнеса не налага правила който да се спазват безкомпромисно то резултатът ще е такъв или по зле направо за полиране.Да не говорим че препаратите за безконтактно са адска химия и вредят много на пластмаси и хромирани части. Преди да ти я подсушат пък като извадят ония пластмасови ножове и почнат да гонят водата да си спестят няколко минути .....

Аз от много отдавна си имам две кофи, шампоан ръкавица и само ползвам функцията изплакване.

Освен ако не намериш център където знаят какво правят (има такива )[emoji846][emoji846]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не си ли виждал как мият парцалите...хвърлят ги по земята и бои с водоструйката.После с него подсушават(драскат по лака).

Решението е по-редки посещения или безконтактно измиване.Само, че при втория вариант химията е много сериозна.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с двама ви съм съгласен, но читавите автомивки които колегата цитира все още са прекалено скъпи (около 45 лв с предварително записан час) 

 

Като цяло дали е безконтактно или контактно с гъба и в двата случая почват да сушат с парцала които малко преди това са измили на земята.... за съжаление парцалите са освен всичко друго микрофибър които задържа песачинки ако не се изтупа добре... просто не знам и аз какво да правя, но явно ще се наложи да си я мия сам на на клетките с по 1 левче с мои си парцал и тн... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е с такъв парцал, измит на бетона, ми надраскаха отвътре стъклото на задна врата.

Стана цирк, ма ебем ти и 14-те лева дето не платих.

 

п.п.

Тея 14.00 лв са в Стара Загора, някоЙ да не си помисли, че става дума за На София.

Тука цена над 10.00 лв се счита за висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е решението много от давна , има достатъчно продукти за това вече,на мен даже ми доставя удоволствие [emoji2].

Ползвай две кофи едната с чиста вода на плакнеш ръкавицата а другата за шампоана.

И изплаквай първо джантите и гумите и после самата кола [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и аз вечно се карам с тях но файда никаква .... а последната автомивка си бяха набичили и радиото в колата на макс.... без да те питат без нищо докато си стоиш в кафето... и вечно излизат със становището ама тук идват коли и за по 100 к.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това с хвърления пърцал на земята е класика.И ти идва при такива да не стъпваш повече.

Колегата по-горе е прав,че всичко зависи от контрола на собственика на самата автомивка.Оттам и заплатите на самите служители ще са други.

На повечето места които ползвам въпросните собственици са там и всичко се следи изкъсо.Дори съм имал случай-мият колата,подсушават и т.н.Накрая лично шефа прави оглед на автомобила и ако няма забележки след извършената интервенция,плащаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение цената на автомобила това е вид услуга и трябва да бъде извършена качествено за всеки един клиент

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа в Ст.З. има и една шефка, дето мие наравно с бачкаторите. :hilezh:

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шампоан и вакса на Meguiar's или Chemical guys и колата е просто като нова....

П.п: Ако ползваш quick wax на спрей периодично колата не задържа мръсотия! Само с едно плакнане и почти всичко е долу. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомивка е последното място където мога да очаквам да ми свършат работа качествено.Има разбира се и изключения, но пък там цената е нескромна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Misho 82 said:

Шампоан и вакса на Meguiar's или Chemical guys и колата е просто като нова....

П.п: Ако ползваш quick wax на спрей периодично колата не задържа мръсотия! Само с едно плакнане и почти всичко е долу. 

 

Конструктивно мнение! Моля те да ми дадеш малко повече информация от къде се купуват продуктите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата с черен цвят е най-красива когато е измита.Това е мотото на някои автомивки.Демек заповядайте пак.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много места и варианти даже ако се загледаш тук в форумът има тема мисля че беше започната от колегата Raino [emoji846]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да виж в профила на колегата Raino цените са добри! :zustimm:

Другият вариант е да разгледаш продуктите с керамично покритие предпазват точно от тези гадни драскотини и тн. Но е хубаво преди това да имаш едно пастиране за да подсигуриш чиста основа 

Това примерно е третиран лак само с карнауба вакса на Meguiar's 

Сам се занимавам щото просто ми харесва а и е различно когато ти се грижиш за колата си...

Screenshot_20171210-174439.png

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мерси много! :)

 

А колко ли излиза цялостно пастиране на А4 B8?

 

И има ли ефект от пастирането като цяло интересували ли сте се? Мои приятели ми говорят че било най-добре полиране но то е над 500 лв за А4 B8...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Tonini има много и различни марки и продукти шампоани с вакса с полимери за отблъскване на мръсотия .... ако искаш да си в крак с времето се насочи към марката Gyeon имат шампоан O2 m Bathe + и един продукт който се ползва също като плакнеш 02 Weatcoat така колата ти ще е по дълго чиста и предпазена и всяко следващо миене ще е по лесно (просто като предложение от мен ) аз го ползвам и съм мн доволен [emoji846]

http://gyeonquartz.com/products-list/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мерси ще ги огледам продуктите и ще взема най вероятно и аз...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пастиране и полиране са две съвсем различни неща

Едното е процес при който се отнема част от лакът с абразивен полиш за подобряване на видът на автомобила

Другото е с цел да се запечата положения от полирването труд и да предпазва лаковото покритие от влиянието на климатичните условия

[emoji846]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да с това съм като цяло наясно.... една колата като нашите според ценоразписа на Овърдрайв излиза около 700 лв полиране... ще проверя и при колегата Райно колко е :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Глупости извинявай... нп, не исках да прозвучи така, а просто че поне с това съм запознат от части.... :)

 

Мерси много за информацията на всички, но за да се включиха толкова много хора в нова тема в рамките на един час, очевидно това с мивките е проблем с които не само аз съм се сблъскал :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те, [emoji846]да наистина е така за съжаление!Ако те интересува нещо за определен продукт ще се радвам да помогна с мнение ползвал съм доста и различни [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...