Jump to content

Recommended Posts

А тема за готините автомивки и места, където знаят как се мие и поддържа автомобил, без да прееват боя и счупят елементи вътре имаме ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз бих попитал за качествена авто-мивка в София като ме интересува как точно мият и какви препарати се ползват. Има ли детайлинг мивка ?

От известо време си мия колата с препарати от Detailing BG  и колегата @Raino но ми отнема много време и бих предпочел ако има някой които може да обърне внимание на клиента и автомобила му и да го измие качествено а не да го замазва и драска. Колата ми е черна перла може да си представите как се поддържа този цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където ни е физическият магазин в сградата на ММ Груп има и автомивка - Blue Point. Мият с нашите продукти и мога да кажа че качеството е това, което всички търсим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е единственото място което ми се стори че ще свършат работа и видях че го рекламираш. Някой колега има ли мнение за VIP измиването което предлагат или какво представлява като стъпки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видя силиконови пера лошо ми става. Също така използват масово 1 кофа без гард и някакъв скапан парцал за сапунисване. За последната година не съм си давал колата да ми я мият понеже е след цялостно боядиване, но и време нямам та си я карам мръсна с успокоението че иначе е лъскава.

Видях Аутосол паста за метал. Джантите с това ги полирам, много съм доволен. При А6 4ф няма ефект върху металните лайсни, а тези където са пластмаса просто ги съсипва. Бъдете сигурни че лайсните са ви метални, понякога едвам се различават.

Бях питал за час за Detailing, обявиха ми най-скоро след 5 месеца и 600 лв, явно си разбират хората.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.12.2017 г. at 17:38, Passi написа:

Автомивка е последното място където мога да очаквам да ми свършат работа качествено.Има разбира се и изключения, но пък там цената е нескромна :hilezh:

къде например?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са много доволни от нашата автомивка в Sofia Airport Center, мисля че се казваше steamera или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея пък точно в тая автомивка си оставят ръцете ежедневно и мият колата само от лявата страна, а от другата си личат петната мръсно. После отиваш да си вземеш колата и не можеш да излезеш, щото видиш ли си се вмъкнал с билетче за почасово плащане, за да ти измият колата. Ич не са за хвалба или пък за хора, дето се изриват при вида на силиконово перо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как по-една кола да няма песъчинки даже след старателно измиване. Това перо като гочи събере и започва да надира лака жестоко. Само след 2-3 пъти на изцяло пребоядисана кола ще има холограма. На сива кола поне не си личи.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте като ви подсушават колите да ползват и така наречения “quick detailer “или финална стъпка спрей, само те могат да предпазят лакът от надиране (ако този който подсушава колата знае какво прави ),понеже доставят необходимото количество лубрикант при процеса на подсушаване.А също така и няма да имате “water spots” ,което мен адски мн ме дразни на измит автомобил!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне аз не съм видял в автомивка да ползват такова нещо, а уж ходя на хубав. 

@Black edition имаш ли представа къде мога да намеря такъв прей, поне сам като си я мия да е като хората. Предполагам 1 бутилка отива на миене или се пръска малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига за няколко измивания, този е доста добър, както и останалите продукти на Meguairs:

2805_lg.jpg

 

Ползвал съм и този, по-бюджетен е, нанася се още докато колата е мокра, има карнауба вакса и става добре и с него:

turtle-wax-wax-it-wet.jpg?anchor=center&

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално Meguiar's имат 4-5 вида от типа quick detailer. Аз много ги харесам като концепция тези продукти защото се нанасят лесно, избърсва се лесно и наистина придават блясък и гладкост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне аз не съм видял в автомивка да ползват такова нещо, а уж ходя на хубав. 

@Black edition имаш ли представа къде мога да намеря такъв прей, поне сам като си я мия да е като хората. Предполагам 1 бутилка отива на миене или се пръска малко?

Една бутилка трябва да ти стигне за няколко миенета,и ти препоръчвам да търсиш 1.Sonax BSD(страхотен водоотблъскващт ефект и трайност),но опаковката е некачествена трябва да го прилееш в друга с по добър спрей(накрайник) !

2. Angel wax QD (мой фаворит[emoji4]) придава блясък и мокър ефект.

Сигурен съм че колегата Raino може да те снабди с него видях че го имат в техният онлайн магазин.

Ако нещо по конкретно те интересува свързано с миенето и намаляване на риска от надраскване ,ще се радвам да помогна[emoji106]

Скоро ще споделя с вас и един нов продукт който може да се ползва като безконтактно миене( pre wash,ph неутрален),можете да се нанася и с ръчна пръскачка! За тези който имат време и желание когато колите са мн мръсни и желаете сами да си ги измиите[emoji4][emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че съм успял [emoji4],за залост го нямате (но съм сигурен че това може да се промени).

Продукта е с наименование Bilt Hamber. Сравнително нови са ,но много бързо се налагат с качеството на продуктите си!

Аз искам да направя едно пълно ревю с фото и видео материал(скоро[emoji2]),защото точно в това му е силата на този продукт работи при нанасяне с ръчна пръскачка и мисля че ще има голямо приложение както за любители така и професионалисти.

Както споменах ph неутрален и много добри почистващи качества.

Ще се радвам да ви предоставя на детайлинг екипът мостра да го използвате и да се убедите в продукта (но сега съм извън Бг)

Ще направя детайлно ревю,дозировка,приложение,всичко от до ..)Мисля че е продукт точно за тази тема!!

Между другото същата марка имат и clay bar ,който може да се ползва с вода,като лубрикант [emoji4]!!

Ако с нещо повече мога да съм полезен, ще се радвам да споделя.IMG_0528.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре [emoji4],напиши ми адрес и ще пратя,веднага като се прибера в Бг (до месец ,два ,най -късно) [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Вчера на едно приятелче в една автомивка в Шумен му смъкнаха лакът [emoji53]IMG_0814.thumb.JPG.728c6e9d06971a4f5d1f5

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...