Jump to content

Audi A4 1.9 AFN quatro ръчни, включва на скорост а не потегля


sweetlioo

Recommended Posts

Колеги, братовчед ми е ходил да гледа въпросната кола, но нещо не е потеглила на скорост. Колата е с ръчни скорости, включил е първа, втора, отпуснал съединителя и колата не потеглила. Нямало е шумове или промяна в работата на двигателя. Човека дето я продава, я държи на паркинг, и е казал, че до вчера нищо не е имало с колата, ужким. Щял да я кара на майстор. 

Но на мен ми е чудно, защо се е получило това? Какъв е проблемът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е скъсан съединител/маховик случвало ми се е при същото ауди само че с предно.Първия път ми се скъсаха пластините на притискателния диск и всичко от задна до пета включваше дори без съединител,но колата не мърда,не се чуваше никакъв шум.2 години след като смених съединителя се скъса маховика(всъщност по-скоро потъна) и скоростите включваха със съединител,но колата не тръгваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се е извадило едно каре, при куатро, няма ли да прехвърли към задните колела и поне да се чуе или усети, че тропа нещо в скорости или диференциал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На друга марка кола така при паркиране и остър завой преди това, ми се извади каре. Същият проблем. Голямо чудене падна преди да се сетим. Изобщо грам не помръдва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Утре ще ида и аз да я видя. Ще я закачим на диагностика и ако е ок я отнасяме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да си приключа темата. Оказало се, че е скъсан демпфер. Братовчед ми не взе колата, но явно друг я е взел и сега я продава https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11513955894417680&slink=5l9hk8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...