Jump to content

Висок разход 2.0 тди BMM с ръчни скорости


X_4e

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро посещавам и този раздел на форума, а причината е че взех А3 спортбек 2006 г. с BMM двигател-8 клапана с филтър за сажди. Колата е нов внос от Италия, DPF и EGR са налични. До тук с хвалбите, а сега с проблемите. Разхода по борд в града - този втория, който се занулява ръчно е почити 11/100 и то в Русе. В София е от 13 до 15 в зависимост трафика. Извън градско с темпомат на 110 км/ч дава 5,8 а на магистрала пак на темпомат със 140 км/ч ми дава моментен между 8 и 9 на равно. Разхода за който говоря е с 2 ма човека и климаттроник на екон.

След като взех колата я обслужих веднага - ангренажен комплект с водна помпа, двигателно масло, всички филтри, антифриз и термостат. Колата я гледа човека който я обслужва и каза, че всичко е в норма. Записани грешки по двигателя нямаше и все още няма.

Докато рових в межър блоковете на двигателя видях че когато работи продължително на място, стойностите в канал 3, клетка 3 и 4 излизат извън препоръчителните параметри. В канал 4, клетка 2 и 3 също са малко извън препоръчителното за idle режим.

25434064_1522033674498827_605836878_o.jpg 

Когато подам газ, нещата в канал 3 идват в норма. За консумацията на място шкодаджиите говорят за 0,4-0,6 л/ч

25400994_1522033161165545_1807569672_o.jpg

Филтъра не е запушен, беше на 20% събота я изкарах извънграда и явно се е изчистил.

25435305_1522033687832159_867517060_o.jpg

Гледах и настройките за корекция на разхода в instruments, ама не са пипани-стойността е 100
Някакви предположения и идеи какво да гледам и правя?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще кажа, че наистина всички параметри, които си показал са в норма. ЕГР се изключва при продължителна работа на място, затова и се получава несъответствието, което си споменал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засечи в по колонка, и моята кола в един период показваше разход като на 2.0T. Но разхода си беше 2-3 литра на долу от борда. Дюзите са ти в норма, така че няма как да дава такъв висок разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно за ЕГР-а, уикенда ще гледам и в движение какво показва, а по празниците ще пада засичане. Пробвах да пълня и от различни места - омв, ромпетрол, магарешки, няма разлика. TeRRaNoiD при теб каква беше причината да ти показва такъв разход? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, X_4e said:

Ясно за ЕГР-а, уикенда ще гледам и в движение какво показва, а по празниците ще пада засичане. Пробвах да пълня и от различни места - омв, ромпетрол, магарешки, няма разлика. TeRRaNoiD при теб каква беше причината да ти показва такъв разход? 

Никаква идея, просто започна да показва не реални цифри, така около 1 месец и пак си показваше реални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия тройки са с характер :razz:

Този разход ми се струва нереален...в София- не повече от 10/100км включително задръстванията, без тях е 8л!

Извънградско на темпомат 140км - 7.5л, пенсионерско каране жена ми я сваля на 4.6 :zustimm: Да, на място е 0.4-0.6, тъй!

При мен така климатроника блокира на 20градуса - и нема мърдане...след два дни филмиране и без нищо да правя си тръга сам!

  • Проклетии ти казвам, ха ха!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13-15 В София дава и моята 13.5 в Пловдив ама 2.0TFSI бензин кВатро:hilezh:

Обаче една подробност аз не засичам по-борд а само и единствено на колонката пълно празно и това е единственият правилен начин щото ако гледам само борда филма е страшен...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами женски коли- женски номера :) явно им е в природта
И на мен първата ми мисъл беше да не би да съм взел клатро без да разбера ама... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не куатрото е проблема...тук то е халдекс разхода е незначително по-висок около литър 

Как я засичаш? Само борд или на колонката? Дали е женска неНам щото аз я взех за жена ми а се оказа че аз я карам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само по колонка,пълно-празно,и то няколко пъти.Другото са шменти-капели.Борда е само донякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, и мен ме интересува темата. При мен забелязах следното. Ако подам газ преди да спра моментния разход скача на 10,5 и като спра (при изключена скорост) не се променя разхода, седи си 10,5.

Това води до големи цифри в средния разход.

На място знам че трябва да харчи 0,5-0,7. Двигателя е 2.0 TDI, 8 клапана.

Редактирано от Rage_A4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не води до нищо ненормално, щом не ти показва литри на час като спреш, остава последната отчетена информация. На място е нормално средния разход да ти се покачва, защото не се движиш, а горивото си върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rage_A4 и при мен е така, явно такъв е алгоритъма на компютъра :nixweiss: В последствие обаче го взима предвид при смятане на средния разход на 100 км., защото разхода ми по борд и действителния са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой гледал ли е колко му показва на 4 ти канал синхронизацията? И някой да си е "играл" да сравни при различна синхронизация какви са разликите в разхода или вървежа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...