Jump to content

Разлика антифриз G12 и SG12


Recommended Posts

Здравейте!  Търсих тема подобна,но попаднах на стара в коята немога да пиша(само за четене).Та има ли разлика между G12 и SG12 антифризите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има ли такъв?До последно нормите бяха 1994-VW TL774C-G11,1996-VW TL774D/F-G12/G12+,2005 VW TL774G-G12++,2008 VW TL774J-G13.И друга норма ли са измислили,защото нищо не излиза в нета за SG12.

     
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този антифриз по спецификация го дават VW TL774C,което е G11.Някакво недоразумение се получва.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх, даже долях вече на колата. Дали е G11 или G12(нещо си).До сега колата е била с G12 има ли проблем?

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Милчев said:

Въх, даже долях вече на колата. Дали е G11 или G12(нещо си).До сега колата е била с G12 има ли проблем?

Ако долятото е малко, няма проблем - по-скоро е безсмислено, защото инхибиторите са различни.

По-добре да беше долял вода, разбира се дестилирана.

Това ако е G11.

Ако е G12(нещо си), си е ОК.

А най-добре щеше да е да бе долял от тъмнозеления антифриз VOLVO, но той не се продава в България, а доколкото знам в този форум има само един човек, който го ползва в колите си...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на другите Аудита така пише.

Поне от 1997 г. насам, може и от по-рано да е.

На по-новите - G13, това са моделите след 2008 г.

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи къв цвят е ако е червено е 12 синьо е 11,аз карам със 13 съвместимо е със всички 12 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Denyo said:

Колега кажи къв цвят е ако е червено е 12 синьо е 11,аз карам със 13 съвместимо е със всички 12 :)

Като цяло това е вярно за обща ориентация, но не е задължително.

Два антифриза с едни и същи технически характеристики могат да бъдат оцветени в различни цветове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента нямам нито желание, нито време, за да се впускам в подробни обяснения, но важното е - нямаш никакви проблеми да си доливаш от този антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.01.2018 г. at 8:36, Милчев написа:

Червен е ама..странно SG a не G12

Това S пред G12 го слагат за красота,така да кажем.При нас във фирмата продаваме G12 и на едната фирма на тубата пише VG12.Обаждах се на доставчика и ги питах,защо са го написали така,щото и аз се бях филмирал заради тези букви.Казаха ми,че го слагат заради техните си наименования,за да има разлика с другите фирми,нещо такова беше.Иначе си е G12.Най-вероятно и в твоя случай е така.Само ме притеснява,че антифриза който Велев е качил е G11.Да се надяваме,че е печатна грешка.То не,че е фатално,ама ако е Г11 и се смеси с Г12 се губят повечето свойства на Г12 и на практика ще караш с обикновен антифриз,няма да е лонг лайф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно същия антифриз съм купил и не виждам никъде G11! Aко е G11 защо въобще ще пишат,, нещо си "12 .Най вероятно е както казваш да е нещо по различно от другите ама така шашкат такива като нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Милчев написа:

Цитиране на предходно мнение!

В линка,който Велчев е дал има описание на този антифриз и там е написано,че отговаря на VW TL774C,което е Г11.Обаче на тубата е написано Г12 и в описанието е Лонг лайф.Най-вероятно е печатна грешка в описанието.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...