Jump to content

VCDS (Vag Com) Проблем


spr87

Recommended Posts

Добър Ден,Днеска си закупих Кабел от sklad66 сайта но не мога да намеря активен security access code  за да мога да ползвам всички приложения на програмата.Последния който знаех беше 27971,пробвах и други-без успех.Колата е Ауди А6 4F 2008 232hp.Благодаря на отвзовалите се преварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.Няма бищо там освен че пише да си взема пин-а от някви документи.Днеска си купих кабела и софтуера 17.8.0

тоест 17.8.1

Редактирано от spr87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че иска пина на колата.

кажи какво искаш да правиш, за да може някой да ти каже какъв код ти търси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами искам всичко каквото реша да мога да влизам да правя а не само да гледам.лиценза ми е валиден.тествах  USB Връзката.всичко мина ок.свърза се с колата.но никъде като вляза в което и да е меню не ми излиза код в балончето с подсказките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съдейки по нивото на въпросите бих те посъветвал да върнеш кабела или да не опитваш нищо повече от четене на грешки. Не го казвам с лошо или с подигравка, но може така да омешаш колата че да не могат и в ауди да я оправят

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ще я оправят в ауди ама и него ще оправят :) .. Аз до сега колкото съм бърникал един път съм стигал до искане на пин :) и просто го пропуснах викам хайде да по разуча още нещата и тогава  хаха . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така!!!Първо нямам никакво намерение да пипам където незнам.Просто съм си поръчал кабел и програма които трябва да са отворени за правене на каквото може по тях а в момента освен да гледам данни друго немога и затова питам вас.Не съм малоумен.кола дето съм взел за 18к и съм налял в нея още 5к ще я пипам ли ей така за кеф.Айде стига глупости моля ви.Просто искам да знам как да си ползвам вс функций по кабела ако ми са наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети и постепенно ще се научиш.

не вярвам да очакваш някой тук да изнася лекции.

 

И наистина с пина по-нататък. Като научиш достатъчно сам ще стигнеш до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

код универсален няма. Всеки модул си има кодове, всеки код прави различно нещо. Кодовете на колата не ти лимитират кабела или нещо от сорта. Честно казано и в кодирането обикновено няма нищо интересно ако не се занимаваш с екстри и други неща. когато задържиш мишката над полето излиза балон с кодиране... Трябва да си по конкретен в кой модул, на кой адрес искаш да влезеш и какво искаш да правиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да точно така.но мисълта ми е че на мене в този балон никакъв код не ми изписва и бих искал да знам как мога да си го намеря кода.Моя грешка значи.мислех че е универсален кода за достъп до всеки модул.но пак да питам как мога да ги намеря конкретните кодове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах на него му иска код, за да правене на промени. Точно на логването с пина е такова заглавието. За разни неща по мотора го иска. примерно за ресетване на дпф-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така колега.става въпрос за security access code който трябва да го вкарам и натисна do it!  за да мога например да си направя регенерация наDPF  филтъра примерно иначе не ми дава или поне аз незнам от къде още мога да го направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и регенерация за какво ли му е ако не му свети на таблото :) , ама това е друга бира :)...  и да трябва четене аз така аудито беше на 1 седмица и останах без адаптивни фарове хаха ;) а след два часа трябваше да ходя на работа и само  30км  имах нощно каране  е бързо успях да си открия грешката и да пусна калибровка :)  та идеята ми е , че  първо се запознай с нещата и после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах си грешката.всеки модул си има код.но така и не ми излиза кода за 01 Engine както и за някой други модули.А също така почти никъде нямам Long Adaptation но на места ми се появява.Това означава ли че модулите ми просто не го поддържат или програмата е прецакана

Редактирано от spr87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си   преди фейса няма да ти излиза просто защото мисля , че го няма  :) ...   а какво искаш да правиш на 01 Engine

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами примерно исках да си направяNeedle Sweep функцията ама не ми излиза въобще или пък като давам назад и страничните огледала да се свалят надолу за удобство ама нещо не мога да се справя след като не ми излиза Long Codinga

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти пада дясното огледало надолу при задна - задължително е да имаш памет на седалките (два слота за запаметяване на шоф врата).

Ако имаш памет - цъкни копчето на огледалата на дясното - само така работи функцията и ако падне - си в бизнеса. Ако не падне - си го нагласи надолу, докато си на задна. И след това би трябвало да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно.Благодаря.Сега вече като се поинтересувах.Моята кола е преди феислифта от 2008.моята е април а той излиза чак октомври мисля.Затова ли нямам Needle Sweep и други донагласянки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...