Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Пробвах с мултисет, няма напрежание на клемите на дясната. Лявата си свети. А и самите клеми не стоят неподвижно, като бутна с отвертката и се местят по няколко милиметра из гнездото. Може да не е светила откакто я купих, просто снощи ми направи впечатление. Не излиза никаква индикация на таблото, а скоро не съм я пускал за диагностика с Ваг.

Редактирано от bancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно за грешката, мисля, че трябва да излиза. Виж дали не са патинясали пластинките, малко ще е странно да са на различен бушон, но може и нарочно да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластинките са абсолютно чисти, но се вижда, че нещо е правено по плафончето. Болтчето е различно и по-голямо от лявото. Най-лесно ми е да пусна две кабелчета от другата и ще светне. А самите клеми ако някой знае как се стига, дали отвън, или отвътре на капака, че да не счупя нещо дето не трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги  , няма  да се смеете ама да попитам това  цялото ли се сменя или тампона може само ...  Знам че имам предписание да сменям 4 втулки горни носачи.  Това ли е или има друго :)

 

л20180714_201227.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това втулка на горен носач е това или има и друга :)    като я взех .. ми казаха , че е препоръчително да се сменят ама не са спешни . Ама вече като гледам са почнали да стават спешни  . Ако е било за тези казаха , че има драма с болтовете ама имали процедура с CNC ако се скъсат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само тази е няма друга на горните носачи.Драмата е с болта който минава през шенкела и държи носачите от към гумата.За да няма драми с ваденето му го кисни с хидравлично масло поне десетина дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалят носачите и се гледа състоянието на шарнирите. Ако са добре - ти преценяваш. Точно тези два болта скоро ми скъсаха нервите!!! И се скъсаха и самите болтове, но се вадят после, изисква време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам  значи за тези е ставало на въпрос  а шарнирите  поне когато я проверяваха са били ок  щото щяха да кажат и за тях  . Странно  е че няма  хлопане  и тракане  а аз визуално ги видях ,   и то на напълно завита гума иначе не се вижда  ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същото - мислих си, че колата е с перфектна предница, нямаше никакво тропане, но след смяната е по-стабилна и се  усеща и при легнали полицаи, и при по-висока скорост с не много равен път. Аз смених целите носачи, като видях какъв зор беше (макар че ме убеждаваха, че следващият път няма да има драма).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те, от няколко дена колата понякога не пали веднага кога постой ,сутринта се замисли малко и запали после я оставих за около 3/4 часа и повъртя около 10/15 секунди и тогава запали ,колата е А6 3,0 тди  моля ви ако някой знае какво може да е споделяй те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако повърти повече има бял/сив дим , когато върти сякаш не и стига нафта и в началото препалва на няколко цилиндъра - така ми се струва , оставям я да поработи на място 10 мин няма дим 

Редактирано от krastev_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, EHKOB said:

Колеги, как да си сменя езика на гласовия контрол? 

 

През vcds може - има някъде 8 езика и май възможност да го сменяш на момента с глас - user defined. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO помагай как точно, че тва vcds го нямам кво да кажа на човека в сервиза хахах или ако може с глас кво да му говоря като го натисна хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с гласови команди само за телефона и ми се намира в модул 77 - telephone. Предпоследната цифра определя езика, като 9 е - speaker dependent, каквото и да значи това...аз си го разбирам, че шофьорът казва какъв е езикът и може да използва няколко, но може и да бъркам. 

А за пълната функционалност и гласовите команди - ще е по подобен начин. Предполагам има отделен модул само за това. Защо не си вземеш един кабел от sklad66 да кажем? Винаги можеш да си закачиш колата сам и да я погледнеш. Няма много неща за ръчкане, но си е оферта да можеш сам. Супер лесно е.

линк към снимката от vcds:

https://www.dropbox.com/s/af4vbysq3fkaylm/Photo 15.07.18%2C 22 32 26.jpg?dl=0

Photo%2015.07.18%2C%2022%2032%2026.jpg?d

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO помагай как точно, че тва vcds го нямам кво да кажа на човека в сервиза хахах или ако може с глас кво да му говоря като го натисна хахаха

ако те дразни, дай да ми го дадеш [emoji3]

да ме дразни мен

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли как ръчно да наглася седалки с ел. движение? Някакъв модул ми е гръмнал и не ми работи регулирането, а последно един приятел ми кара колата и е разместил седалката и сега не мога да си я наглася... много мъка.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги .Понеже ще сменям акумулатора та мислех да е варта 110ач какъвто е при първоначално вграждане но ми изпадна на monbat 100aч и 820А на добра цена и се чидя дали ще е проблем ако сложа такъв .

Редактирано от georgigty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.07.2018 г. at 12:52, georgigty написа:

Здравейте колеги .Понеже ще сменям акумулатора та мислех да е варта 110ач какъвто е при първоначално вграждане но ми изпадна на monbat 100aч и 820А на добра цена и се чидя дали ще е проблем ако сложа такъв .

Проблеми няма, какъвто и да сложиш всичко е по джоба ти. Но препоръката е Varta silver AGM.. 105 ампера и 950 стартов ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои можели да ме насочи сервиз кадето могат да монтират задна камера колата е ауди а6 4ф 2008 Стара Загора или някаде около Ст. Зг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...