Jump to content

start-stop system спря да работи


allessandro

Recommended Posts

Congo дай ми съвет какво да го правя ??не ми се иска на 3-4 дни да я карам извънградско да прави регенерация -просто нямам време физически да се случва това нещо 

от друга страна откровен да бъда се притеснявам как ще налее тоя софтуер после да няма проблеми да светят датчици по таблото и да записва грешки постоянно!

аз какъвто съм маниак трябва се побъркам от нерви докато не стане ???

направо ебати казуса !! 

Като погледна реално всички мои приятели с Ауди 6-8 ци са с махнати така че .......

ще видим сега колко дена ще изкара до регенерация 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и как да го взема от германия тоя филтър ?и къде да го търся ?трябва да пратя някой да го вземе ли незнам как да направя ебаси!!

кажи някой вариант друг по нормален !

сега чета в нета ,че имало някакви емулатори ли как беше - мини комп който дава инфо,че дпф работи перфектно и се закача на мястото на дпф ?

гледам VRP tunning в русе  - хората ги махали без проблеми и софтуерно всичко ставало 6 !

във Варна много малко майстори има на по новите коли и незнам как да се доверя !

това момче където ходих някакси ми вдъхва доверие - но все пак има и рискове мама му стара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак неразбрал, ама какво излезе? Ако чувам перката да върти след като паркирам и изчакам малко, значи проблем с ДПФ?

 

 

И втори тъп въпрос... може ли да се стартира сам мотора на светофар когато старт стоп системата го е загасила без да съм отпускал спирачката?

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, allessandro написа:

във Варна много малко майстори има на по новите коли и незнам как да се доверя !

Ти пък!.... ?

Масово се оперират такива коли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Кажи ми някой много добър ?

аз ходих при Тихомир и за там имам уговорка да го махна ,но се притеснявам , какво ще стане после със картите !той я гледа до сега и видях че много разбира момчето!

имам приятел с 8 ца някакъв му го махнал ,страшни проблеми имаше с тоя софтуер -половината му екстри не работиха дистроници,темпомат ,audi brake system беше се побъркал !!

днес казаха за някакъв Манол до дома на камиона -продава ДПФ до два три дни ще ми донесе като моя 5 год гаранция дава и си мисля да отида на тоя вариант сякаш 

много се чудя 

жалко че го няма келеша 

а да те питам маха ли се катализатора като махнеш ДПФ ??

Редактирано от allessandro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радев пое на Тони бизнеса.

Тихомир не го познавам, нe съм чувал оплаквания. Може за друг да става въпрос. То много тунери днешно време....

Ама то за всеки майстор можеш да чуеш оплаквания.

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми за Радев при него бачка един Ники който работи в Ауди и много разбирал но не ги познавам тия хора аз 

може да ме заведат понеделник вторник 

за тоя Манол знаеш ли нещо където продава ДПФ до дома на камиона ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от добавките за DPF слагам два пъти годишно и нямам проблеми. Мойте перки също ги виждам, че въртят от време на време като спра и сляза, но гледам и да имам извънградско и всичко е ок. Според мен и при теб ще е по-добре и по евтино да имаш малко извънградско от колкото да сменяш или махаш DPF-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според зависи, обикновенно преди дълъг път я сипвам. Понякога е на пълен понякога е сипвам и зареждам. Не мисля че има кой знае какво значение. Все пак е 1 литър. 

Това ползвам аз:

http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5752

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко файда ще има  от тази добавка ,  DPF при 4g мисля , че е малко по различен от 4f  по добре за цената на тази добавка   сипи скъпа нафта  и се разходи до някой от проходите на близо  до Варна  на S. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го махам тоя филтър каквото ще да става !

с добавки ще пробвам , после едни приятели имат сервиз, купиха една машина за почистване дпф, турбо и др неща там ще пробвам !

ако не рециклиран съм намерил !

онзи ден един приятел с a6 4 G- са му го махнали ДПФ и така са осрали софтуера ,че в ауди са изпратили софт за препрограмиране в германия !

направо е болен !

може би наистина трябва да се попадне на майстор много добър по софтуера , иначе страшно шоу става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се чудя отде ги намират такива "тунери"....

Гарантирам ти, че ще го махнеш тоя филтър по собствено желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ако някой все още го интересува - ако работят чистачките на силен ход старт-стоп системата не работи !!просто не се пуска защото има натоварване на акумулатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

 

 Ако системата за стоп-старт не работи никога, вероятно си струва пътуването до вашия дилър на Audi, за да го разгледа, но имайте предвид, че има много условия, при които няма да работи и може да не е очевидно защо  ,  Ето официалната позиция на Audi:

 "Системата се активира автоматично при включване на запалването. Ако водачът не иска да я използва, той може просто да бъде изключен само с натискане на бутон.

 "Ето как работи: спирайте автомобила до спряло положение, превключете в неутрално положение и освободете съединителя. Системата сега изключва двигателя и сигнализира за това чрез индикаторна лампа. Натиснете съединителя, преди да продължите пътуването - двигателят започва  автоматично и индикаторната лампа изгасва отново.

 Функцията старт-стоп работи само когато ...

 вратата на водача и капакът са затворени
 водачът носи предпазен колан
 превозното средство е било задвижвано по-бързо от 4 км / ч преди спиране
 превозното средство не дърпа ремарке
 В някои случаи двигателят няма да бъде изключен, например когато ...

 температурата на двигателя е все още твърде ниска
 разликата между вътрешната температура и температурата, избрана от климатичната система, все още е твърде голяма
 външната температура е много висока или много ниска
 предното стъкло се размразява
 активира се допълнителната помощ за паркиране или опционалната помощник за паркиране
 зареждането на батерията е твърде ниско
 Воланът е под остър ъгъл или се завърта
 задна предавка е включена
 пътят е стръмен
 Двигателят се стартира автоматично от системата, когато ...

 превозното средство се търкаля напред
 предното стъкло се размразява
 има голяма разлика между вътрешната температура и температурата, избрана от климатичната система
 педалът на спирачката е натиснат няколко пъти последователно
 зареждането на батерията е твърде ниско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...