Jump to content

Разход на гориво на А6 3.0 quattro tiptronic 2009


Митко1998

Recommended Posts

Ще слагаме картони като Гюнтер не се е сетил. При Е60 нашример се затварят едни пластмаси зад решетката когато е студен, при нас се отваря една клапичка при въздушния филтър да смуче топло, но далеч не е достатъчно с тази огромна решетка. Ще му измисля някакви читави пластмаси за другата зима, благодаря за идеята за кулерите, никога не бих се сетил.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

БМВтата имат желюзи, които се отварят посредством вакуум, там е много по-добре измислено загряването. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, chefoukr said:

За другата зима си вземам решетките около халогените от бензинка,там са плътни и ей го зимния сетemoji3.png

ако запушиш решетките и кулера не се охлажда ще имаш по голям разход, аз ги махнах преди седмица....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така хем по-бързо загрява, хем повече гори? Ясно ми е, че студения въздух е по-добре за мотора, но чак разлика в консумацията има ли?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости  като скопите кулерите   ставате само TD :)))     нищо не запушвай те   то  така  или иначе температурата се повишава от турбото и затова са тези кулери да вкарат повече кислород  в двигателя и да го сгънат малко заради температурното разширение ..   

Редактирано от ivo.petkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм с BMK мотор и ДПФ - 450 км в София само градско с ужасната средна скорост от 25км/ч - по борд 12.2 - на колонка закова 13. Няма как, толкова си гори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Just now, chefoukr написа:
преди 14 минути, Mitko1962 написа:
Колеги, какъв е нормалния моментен разход на празен ход на место? Моторът е 3.0 TDI 239к/с. 

 

По спомен 1.3л ми дава на мен.

Значи и при мен е нормално като ми дава от 1.4л, но понякога съм виждал и 1.7л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам колко е нормално,споделям моят разход.Иначе като е студена преди да отпусне оборотите също върти 1.5-1.7 л.Влия е също дали си на P N D.А и с включен климатроник 1.5л.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същия мотор карам 239 кс. На място на загряла кола на Д 1,4. На П 0,8.

Когато е на П при загряла кола и показва моментен 1.0 , 1.1 пуска повече нафта заради дпф-а.

При едно юркане се оправя разхода. Аз поне си го обяснявам, че тогава не пуска допълнително нафта за да чисти Дпф.

Когато карам повече градско и моментния независимо дали е на Д или на П е по висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...