Jump to content

Recommended Posts

Има въведено ограничение за новите потребители /под определен брой мнения във форума/. Това се налага поради неадекватното поведение на двама-трима потребители, за съжаление от това ще бъдат засегнати всички нови потребители. На етапа това е единственото възможно решение на проблема.

Адрес на коментара

Не, не означава това - просто съвпадение на двете. Конкретно твоят профил е чудесен пример за това :(

 

Съжаляваме, но това е мярката, която сме взели предвид и тя ще остане. Има граници на толерантност които не само биват многократно прекрачвани, но когато нещата отидат на лична основа чашата няма как да не прелее.

 

Това е.

Адрес на коментара

С 4 мнения и половина на ГОДИНА - да, нов си. Идеята на форума е в него да се пише, в противен случай щеше да е блог. Съжалявам, както казах и по-горе, това на етапа е единственият начин да се справим с част от проблемите тук. 

Адрес на коментара
5 hours ago, Васко said:

Има въведено ограничение за новите потребители /под определен брой мнения във форума/. Това се налага поради неадекватното поведение на двама-трима потребители, за съжаление от това ще бъдат засегнати всички нови потребители. На етапа това е единственото възможно решение на проблема.

 

Колега дали може да кажете колко броя мнения е ограничението?

Адрес на коментара

Това е малко като да умъртвиш цяла порода кучета, защото две от тази порода са  ухапали човек :) Не е това решението според мен, защото има много хора, които не е нужно да имат по 10 хиляди мнения, за да пишат адекватни неща или просто да желаят да следят форума за информация и когато решат да споделят мнения. Работете в насока да промените това и да обмислите други варианти.

Адрес на коментара

Колко нови никове видях тук, такива, които никога не съм ги виждал да пишат.

Колега Ангелов, според мен ограничението е такова, защото, когато някой "изяде хурката" най-просто казано, веднага регва нов ник и продължава да пише.

А така ще му е малко по-трудно ;)

 

Адрес на коментара
Just now, Schnura написа:

Колко нови никове видях тук, такива, които никога не съм ги виждал да пишат.

Колега Ангелов, според мен ограничението е такова, защото, когато някой "изяде хурката" най-просто казано, веднага регва нов ник и продължава да пише.

А така ще му е малко по-трудно ;)

 

Възможно е, но просто се продължава с блокиране на въпросните потребители и новите им акаунти или просто се блокира акаунт без второ предупреждение при всякакво деяние от горе споменатите. Това с никовете и кой колко е писал не е правилно, казах според мен защо. По същата логика още малко може да се сложи ограничение като броя на  мненията и и ограничение да можеш да членуваш във форума и да коментираш само ако  се кара кола над 90 коня и година над производство 2005 ?

Редактирано от Ангеловв
Адрес на коментара

Така е но очевидно на екипа му е писнало да трие и да банва по 3 - 4  пъти на ден. 

От друга страна ограничението е само за "Извън темата", всички технически форуми са достъпни за четене и писане. 

 

Адрес на коментара
Преди 2 часа, iansto написа:

Така е но очевидно на екипа му е писнало да трие и да банва по 3 - 4  пъти на ден. 

От друга страна ограничението е само за "Извън темата", всички технически форуми са достъпни за четене и писане. 

 

Ясно ми е, просто споделям мисли и мнение по въпроса. В крайна сметка, те решават какво и как да се прави.

Адрес на коментара

Някой мъдър човек е казал "Ако няма какво да кажеш, по-добре не казвай нищо." Предпочитам да се придържам към тази максима, за да не ставам за смях и да влизам в пререкания. Ако имам нещо да кажа по дадена тема и мнението ми е достатъчно компетентно от гледна точка на опит, то тогава няма да се поколебая. Ако това значи да имам 50 мнения, а не 8000, окей, нямам проблем с това. Нямам проблем и да не виждам този раздел, просто казвам, че не е правилния подход това.

Адрес на коментара
Преди 16 часа, Ангеловв написа:

Не е това решението според мен, защото има много хора, които не е нужно да имат по 10 хиляди мнения, за да пишат адекватни неща или просто да желаят да следят форума за информация и когато решат да споделят мнения. Работете в насока да промените това и да обмислите други варианти.

 

"Не знам как е, но не е така" :) За да стигнем до тези крайни мерки, много варианти и опции са тествани през годините. Казах, че е за съжаление, но на етапа няма друг работещ вариант. Ако си във форума за информация /което е и нашата цел, като автомобилен форум, а не чат платформа/, всички интересуващи те раздели са видими.

 

Преди 16 часа, Schnura написа:

Колко нови никове видях тук, такива, които никога не съм ги виждал да пишат.

Колега Ангелов, според мен ограничението е такова, защото, когато някой "изяде хурката" най-просто казано, веднага регва нов ник и продължава да пише.

А така ще му е малко по-трудно ;)

 

:zustimm:

 

Преди 14 часа, iansto написа:

От друга страна ограничението е само за "Извън темата", всички технически форуми са достъпни за четене и писане. 

:zustimm:

Адрес на коментара

Така е, щом се касае за другите раздели и информацията, която има там. Нека коментарите ми да не се подразбират по погрешен начин, изразявам мнение. Като цяло форума е достатъчно организиран и полезен, продължавайте добрата работа още много години и живи и здрави.

Адрес на коментара
  • Wizi locked this topic

Здравейте г-да Модератори!

 

 Наясно съм, че постът ми  ще бъде заключен, може би дори изтрит. Но не намерих  логичен отговор за рестрикцията на потребителите които могат виждат и пишат в "Извън темата". 

Мнението и подходът на много потребители

съвпада с мнението изразено от @Ангеловв в заключената тема.  Да това е форум. Това е място за споделяне на мнения, опит и знания от различни хора. Всеки със своите проблеми и характер, всеки със своята индивидуалност.

Не знаех, а и не очаквах, че има норматив за постове във форума в пряка зависимост от годините на членство!

Следвайки тази логика. Ако "пускаш" без смислени теми или даваш грешни отговори по темите ще си "отличник" ........???

 

Посоката на предприетата от Вас рестрикция "покрай сухото гори и суровото" дали е правилна?  Времето ще го покаже!

 Аз мисля, че  няма да доведе от желаните от Вас резултати!

 

Приятна вечер!

 

 

 

Адрес на коментара

Здравейте Г-н Na4e,

 

16 hours ago, Bat Na4e said:

Не знаех, а и не очаквах, че има норматив за постове във форума в пряка зависимост от годините на членство!

 

Тази Ваша сентенция не отговаря нито на реалността, нито на проблема, който сме засегнали. Ако искате помислете как да се перефразирате и заповядайте да обсъдим наново. 

 

16 hours ago, Bat Na4e said:

Посоката на предприетата от Вас рестрикция "покрай сухото гори и суровото" дали е правилна?  Времето ще го покаже!

 

Времето със сигурност ще покаже, но най-добре щеше да бъде ако все пак бяхте отдали въпросното време това да се случи. Вместо това Вие критикувате още на момента, което ако не друго то гарантирано е грешен подход. 

Адрес на коментара

Добре а защо не се направи това ограничение за потребители да кажем под 1 година?  Така гарантирано троловете няма да си правят нова регистрация всеки път след бан и да чакат по една година, за да пишат в офтопика, а пък много народ които са отдавна във форума (вкл. и мен - регистриран преди 10г) ще могат да си виждат раздела. Иначе наистина е по-вероятно новите потребители да се впуснат в безмислено трупане на постове и спам, само и само да стигнат определената бройка мнения, което пак не е добре за форума :nixweiss:

Адрес на коментара
Преди 19 часа, Wizi написа:

Здравейте Г-н Na4е,

 

 

Тази Ваша сентенция не отговаря нито на реалността, нито на проблема, който сме засегнали. Ако искате помислете как да се перефразирате и заповядайте да обсъдим наново. 

 

 

Времето със сигурност ще покаже, но най-добре щеше да бъде ако все пак бяхте отдали въпросното време това да се случи. Вместо това Вие критикувате още на момента, което ако не друго то гарантирано е грешен подход. 

 

Здравейте Г-н Wizi,

 

Благодаря Ви за отговорът!

 

Не е сентенция, просто изразих своето мнение по въпроса. 

Правилно ли съм разбра, че потребители с по - малко от определен брой постове, не виждат "Извън темата"?

 

Не критикувам и не искам да обидя никого в този форум. И не съм си го позволил през десетте години в които сме "заедно".

 

Знан, че да модерираш един форум не е лесна задача. 

 

Ако позволите един въпрос.

Г -н "Трол Спамеров" се реглстрира отново като нов потребител.  Продулжава своте изстъпления в деругите раздели във форума. 

Каква ще е следващата стъпка?

 

Трудно и сложно всяко едно решение по този казус! 

 

Поздрави!

 

 

 

Адрес на коментара
На 7/14/2018 at 7:25, martio_b4 написа:

Добре а защо не се направи това ограничение за потребители да кажем под 1 година? 

Защото тогава пак ще има недоволни - нови, но активни потребители, които искат да пишат във форума, а не само да четат, ще трябва да чакат 1 година за това. 

Важно е и да се има предвид, че ограничението важи САМО за Извън темата. Всички останали форуми, които са свързани с марката и по принцип са идеята на audibg.com, са налични без ограничения. 

Адрес на коментара
Преди 7 часа, Васко написа:

Защото тогава пак ще има недоволни - нови, но активни потребители, които искат да пишат във форума, а не само да четат, ще трябва да чакат 1 година за това. 

Важно е и да се има предвид, че ограничението важи САМО за Извън темата. Всички останали форуми, които са свързани с марката и по принцип са идеята на audibg.com, са налични без ограничения. 

Не е така - новите ще могат да пишат, както и сега, но няма да е в  раздела ''Извън темата'', а останалите ще могат да четат и пишат навсякъде. Иначе Бат Наче е прав - троловете може да се прехвърлят в другите раздели - ще блокирате и тях ли? И скоро форума ще стане частна собственост за определен брой потребители :nixweiss:

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...