Jump to content

Съпротивление за лед крушки


Marto7777

Recommended Posts

Може да се ватят резисторите отвън с по-дълъг кабел и да се залепи резистора на алуминиевата греда да си се охлажда, не е нужно да е вътре във фара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите резистори си висят на жиците, без да опират никъде и вече много години няма никакви проблеми с тях.

 

В момента обмислям вариант на мястото на резисторите да сложа по една фасунга с крушка 12V/21W и да ги оставя да светят вътре в коша на мотора. Така хем няма да греят като резисторите, хем няма да пищи чек-а, а и ще е светло покрай мотора вечер ако трябва нещо да се погледне.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах време и сложих.Реших първо да пробвам с 10ома/10 вата, ако с него става да не слагам по-голям само да грее повече.За момента няма проблеми и вече не дава грешка.Тая керамична плочка доста бързо загрява обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да те светна: колкото повече са ватовете на един резистор, толкова по-малко ще грее!

Редактирано от Patrokal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех че колкото е повече, толкова повече топлина излъчва.Не намирам логиката къде е, като има по-висока консумация, как температурата намалява ? Самата крушка не даваше грешка постоянно затова реших с по-малко да започна.Няма смисъл да виси 20 вата резистор там, ако с 10 върши работа.Аз и сложих само на единия фар.Другата крушка грешка не ми дава, поне засега.Ако при по дълго каране даде ще започна с 5 вата на другия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб не ти е ясно, но на тези които им е ясно ти дават съвет какво да сложиш. Този резистор 10W, който си сложил ще изгори за нула време ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...