Jump to content

Масло на 2.0 TDI CAGA


r3z0n4t

Recommended Posts

Какво масло слагате колеги?

Колко сипвате..понеже още не ми е пристигнала щеката а искам да сменя маслото понеже предишния собственик е сменил само маслото без филтъра?!?(и такива хора има)

Мисля да сложа Castrol Edge 5w30 ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да отговаря на спецификацията на VW 507.00   ,доколкото си спомням.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имах дизелова кола, бих гледал спецификациите на Мерцедес.

От всичките производители, единствено Мерцедес ясно разграничават дизеловите от бензиновите масла.

229.51 са масла с по-високия стандарт, по-ниският клас дизелови са 229.31.

https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.51_en.html

 

Fuchs-овете са читави. Други интересни масла са Millers, имат и дизелови серии.

http://www.millersoils.co.uk/automotive/engine-oils/premium

 

Castrol-ите са ми малко ширпотреба за каквато и да е кола.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях задал същия въпрос преди време... отговора в общи линии беше: оригинално и смяна на 15к. Това и правя. Предното беше на кастрол и го изгори на 12к, повече мисля да не повтарям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега слагам Castrol LL C3 със същия мотор CAGA два пъти съм слагал такова , първия път пътувах много основно магистрала и ми изгори на 11хил 500мл .

Втория път основно градско каране на 12хил не беше изгорило нищо.

 

Слагаш 4.5-4-7 л и след като подкараш малко проверяваш колко е че винаги остават 200 -300мл по мотора не може да се източва до капка.

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

212.50   лв.  e безбожна цена за 5 л. от това масло,отделно и филтрите са скъпички. Тук във форума има доста търговци, които са коректни и бързи, например Казаков, със сигурност и много други. Аз на АУДИ не бих сипал масло, което не е одобрено от марката със съответния стандарт,които го пише и  на тубата, а точно коя марка конкретно си избираш си е личен избор, аз съм дълбоко убеден че при нормална смяна  и нормално каране няма да  усетиш абсолютно никаква разлика.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си книжката, Ауди препоръчват определен вид масло за коли с DPF ( в момента не мога да го цитирам по памет). Три години карах CAGA мотор и колкото сипваха толкова и източваха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w30 Longlife 3 оригиналното масло на Ауди и го сменяш на 12000 - 15000 км аз го смених скоро,излезна ми 280лв с въздушен и маслен филтър.По принцип го дават на 30 000км но в сервизната книжка пише че в страни в които в горивото има високо съдържание на сяра да се сменя на 7500км или 10000км. а ние 100% сме една от тези държави в които горивото ни е менте.Слагай си оригиналното масло за този двигател закупено от представителство на Ауди за да ти е мирна главата,защото има много ментета на това масло и можеш да го разпознаеш по това че отзад пише made in:EU и не се знае къде е произведено,доколкото оригинала си пише :Made in Germany I vw group.Успех колега и безаварийно каране на машината ;)

Редактирано от nakata6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мойто Ауди е същия мотор CAGA слагам Castrol Edge 5w30 вече 12000км никъв проблем карам повече на дълъг път по малко градско!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз слагам само VAG вече 60хил.км. като го сменям на 10хил. и нямам никакви проблеми.

Доливам към половин литър към края, особено ако имам повече извънградско шофиране.

Ето го маслото.http://fanshop.vwclub.bg/volkswagen-longlife-5w-30 

Важното е да отговаря на спецификация 504-507 5w-30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...