Jump to content

Клима духа топло в страничните и студено в средните духалки (моля да се премести в 4F)


architexmas

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам проблем с климатроника на Ауди А6 2,7 ТДИ. Когато пусна клима или парно, крайните отвори откъм шофьора и пасажера, духат горещо, 

ама направо ще разтопят духалките, средната конзола си духа на настроените градуси. Някой имал ли е такъв проблем, на едно място да духа студено,

а на друго място топло?

 

Поздрави!

Моля админ да премести темата в 4F, объркал съм раздела!

Редактирано от architexmas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да ако са клапи е тегаво - най-добре провери клапите дали работят. Става за 5 минути ако имаш кабел и VCDS. Аз лично се съмнявам да е това. Може клапана пред пасажера от към двигателя да е, сваля се и се чисти, става бързо.

 

Миналата година зимата я изкарах без парно, сменях какво ли не, накрая пуснах един градиснки маркуч да прочисти радиатора под таблото и в момента в колата е баня, нямате си представа каква тиня излезе. Съвете ми е да я направите тази операция профилактично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално клапите могат да си работят , но те са олепени с такава гъба - дунапрен с времето тя се отлепя и топлия/студения въздух се смесва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, zafirovp написа:

Да ако са клапи е тегаво - най-добре провери клапите дали работят. Става за 5 минути ако имаш кабел и VCDS. Аз лично се съмнявам да е това. Може клапана пред пасажера от към двигателя да е, сваля се и се чисти, става бързо.

 

Миналата година зимата я изкарах без парно, сменях какво ли не, накрая пуснах един градиснки маркуч да прочисти радиатора под таблото и в момента в колата е баня, нямате си представа каква тиня излезе. Съвете ми е да я направите тази операция профилактично.

Къде точно се намира този радиатор,бих желал да направя същата процедура.Ако може малко по-подробно.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам същият проблем и знам майстор във Варна, който ги сменя за 15 мин. на студен двигател. Не е чак такъв филм, ама е едно 150-200 лв. Ако имате интерес ще ви дам телефон на човека.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем, но при мен беше само от пасажерската страна топлия въздух и не постоянно.

Проблема си реших по следния начин за половин час (скрол надолу, има снимки):

 

https://www.audiworld.com/forums/a6-s6-c6-platform-discussion-58/hvac-blows-very-hot-air-side-vents-2756309/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...