Jump to content

Масло скоростна кутия А4 B6 1.8Т Quattro


omonkes

Recommended Posts

Евала за отговора братле!Можеш ли да ми кажеш марката масло което си сложил?Твоята кола същия мотор ли е?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели,нека няма вражда помежду ни,тук сме за да си помагаме,няма смисъл от дребнавости и заядливи нападения.Аз поне така разсъждавам.Мисля че ще е по-добре за всички :)Или поне искам да помоля хората които смятат да се заяждат,да пропуснат моята тема тук където да си изсипват помиите защото и моето търпение и граница на културата ще се изчерпат и просто ще стане тук поредната сбирка на селяни.Не желая подобно нещо :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой колега ли не го е сменял този синхронизатор на скоростната кутия,да даде повече информация.Вижда се че е често срещан проблем с 2-ра скорост дори след смяна на масло на скоростна кутия,но всеки си кара така.Никой ли не го е оправил напълно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз съм минавал през тази процедура на А3 1.9 ASZ, където мотора е напречно разпложен. Има ефект, но нещата не са перфектни. При мен зимата, когато е студено имаше едно трудно влизане и след смяната. Това което се оправи е задирането при по-силно включване в тези моменти(когато прилагах малко повече сила). Това е една загубена кауза, може и да ти се оправи проблема, но дали си струват парите за тоя дръгел? Ще решиш да смениш и съединител при свалянето на кутията и ще стъпиш на 1000 и повече лева, ако си оставиш стария маховик.

 

Повярвай ми, какво ли не съм пробвал, настройка на скоростите(виж speed gear adjustment), смяна на масло, синхронизатор и т.н. Положението се подобрява значително, но не гарантира че ще влизат перфектно.

 

А тези митове за това, че маслото в скоростите не се сменя, първо са за автоматични скоростни кутии(без DSG) и второ "lifetime" за произодителя означава до края на гаранционния период. Всяко масло си губи свойствата с времето. Просто OEM-ския ATF-a е пресметнат за 100-150к.

Тези масла за ръчни ги сменят на 60-80к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията и ориентира!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, fr1nklyn написа:

Здравейте,

 

Аз съм минавал през тази процедура на А3 1.9 ASZ, където мотора е напречно разпложен. Има ефект, но нещата не са перфектни. При мен зимата, когато е студено имаше едно трудно влизане и след смяната. Това което се оправи е задирането при по-силно включване в тези моменти(когато прилагах малко повече сила). Това е една загубена кауза, може и да ти се оправи проблема, но дали си струват парите за тоя дръгел? Ще решиш да смениш и съединител при свалянето на кутията и ще стъпиш на 1000 и повече лева, ако си оставиш стария маховик.

 

Повярвай ми, какво ли не съм пробвал, настройка на скоростите(виж speed gear adjustment), смяна на масло, синхронизатор и т.н. Положението се подобрява значително, но не гарантира че ще влизат перфектно.

 

А тези митове за това, че маслото в скоростите не се сменя, първо са за автоматични скоростни кутии(без DSG) и второ "lifetime" за произодителя означава до края на гаранционния период. Всяко масло си губи свойствата с времето. Просто OEM-ския ATF-a е пресметнат за 100-150к.

Тези масла за ръчни ги сменят на 60-80к.

Здравейте,а ако сменя самата скоростна кутия със друга която е напълно здрава?Няма ли да се получи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да си сигурен, че е здрава другата кутия, докато не я сложиш :) Но като се има предвид, че този проблем е често срещан, вероятността пак да е така е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти на лично :)

Е знае ли някой колко струва смяната на синхронизатор?Никъде не можах да намеря някой да е писал колко струва тази смяна.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В автосервиз няма да видиш ценоразпис. За твое успокоение под 350лв. само за труд няма да е. Но трудно ще намериш някой да се наеме с тази работа.

Редактирано от МММ1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този ориентир за цена ми върши работа като информация.Благодаря ти много :) Все някъде трябва да могат да направят този ремонт.Или не им се изкарват пари...не мога да ги разбера

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може ли някой да ми препоръча от къде да си купя синхронизатор за кутията и надежден сервиз където да ми го сменят? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни на Цецо за консултация, ще те ориентира за самата смяна и цената на нов. Аз повечето неща по моята кочина си ги правя при него и съм супер доволен.

https://www.facebook.com/D.Bros.Automotive/

 

За втора ръка потърси колегата @more

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала,мноого ти благодаря ! :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги.За да не повдигам нова тема ще използвам тази.Колата ми е Ауди А4 Б6 1.9ТДИ 130кс AVFдизел с ръчна 6-степенна скоростна кутия.Нямам никави проблеми с скоростите или други тревожни признаци,но съм сигурен,че маслото на кутията никога не е сменяно (колата е италянска)а там не се трогват и често не сменят двигателното масло камо ли на кутията.

Въпросите ми са:                            Според вас необходимо ли да се сменя масло на кутията или може само да се долива при необходимост.

Каква спецификация е нужна да бъде.

Синтетично или минерално да бъде.

Колко е вместимоста на 6-степенната кутия.

Възможно ли е да се получи негативен ефект от смяна или доливане.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е 75W-90 със спецификация GL-5. Пет-степенната събира 2,25 л. За твоята не знам. Ако е в добро техническо състояние, няма как да я повредиш със смяна на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...