Jump to content

Проблем с подгрева на седалката


kosio85

Recommended Posts

Шофьорската седалка нещо спря да ми грее под г*за. Облекалката грее стабилно, а отдолу едва едва, или изобщо не грее. Не мога точно да преценя. Мисля, че понякога грее, понекога не, но няма нищо общо с облекалката. Сигурен съм, че си работеше преди. Гледах отдолу буксите, доколкото може, мисля, че всичко си е вързано. Четох, че май са на отделни букси седалка и облегалка. Отдолу има поне 4 букси под самата седалка. Някакви насоки, коя точно да видя да не се е прекъснало нещо като са мили колата? На ваг-ком къде да гледам за грешки - модула на климатика ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То отдолу всичко е в кабели :D Вчера като ръчках нещо тия букси и ми спря вентилатора на парното, та едвам го подкарах през ваг ком после :D Видях в нета елемента за подгряване на снимки и е с някаква зелена букса на края, ама такава отдолу не виждам. Ще трявбва да се откачи седалката май, иначе няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, ама после като съм толкова бос с тоците и проверката, най много да видя дали не е откопчана букса някъде :D Някой, дето е по в час да ме насочите да разгледа дали стига ток до тия букси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Когато стигнеш до разглобяване на седалката, пускай снимки, че и други имат тоя проблем. За мен е сложна и пипкава работа с неясна последователност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо до това сам няма как да стигна :D Идеята ми сега е да проверя дали не е нещо по тоците, защото първо си грееше на макс, после по-бавно, а сега май съвсем не играе. Ако се е прекъснал реотан някъде, цялото ли спира да грее?

Иначе говорих с автотапицер, ако не е от тоците ми каза 35-40 лв, за да се видят реотаните. Каза обаче, че той не може да го ремонтира, само да разтапицира да видиме къде е прекъснато евентуално. Аз видях, че нагревателя е един и същ и за двете седалки. Нов е 300 лв, но по скоро да ги разменя с пасажерския и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ако не грее цялата седалка излиза грешка 01853. Ако не топли само долната част, грешка няма. Теорията е че ако се скъса дори една жичка от мрежата се повишава съпротивлението. Нагряването или отслабва или спира нацяло.

Да размениш нагревателните елементи е "добра" идея. Особено щом ще разглобяваш две седалки. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми по 40 лв на седалка е. Не е такава болка чак ;) 

Може и да не съм разбрал де, ама мисля, че правилно го разбрах човека. За тия пари си е решение на проблема.

А дали изобщо е възможно да е прекъснато някъде захранването само на долната част? На две отделни букси са, но дали до тях тока не е един и същ, следователно, или ако има ток, бачка цялата или ако няма не бачка. Прав ли съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7-8 години разглобявахме на колегата седалката на B6 заради същия проблем. Нагревателя беше скъсан в задигането откъм вратата, където обикновенно

се протрива тапицерията. Закърпихме реотана и след пет години я продаде с все още работеща седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами определено вече я усещам да не работи грам или я гася преди да загрее. Ще я карам на Цецо другата седмица и ако не е прекъснато по жиците, отивам при тапицер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега какво стана със седалката къде е бил проблема че и на мен нещо не грее отдолу

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал още. Чак след нова година могат да я погледнат. Понякога грее повече, което нз кво трябва да означава. Много е странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, kosio85 написа:

Понякога грее повече,

 

Имаш прекъсване в реотана на седалото и от време на време окъсява ( според наместването от тежестта ),

и тогава започва да грее по-силно поради намаляване на съпротивлението, което неминуемо ще доведе

до прогаряне на плата/дунапрена, на мястото на контактуване между прекъснатите жици.

 

Отивай да разтапицират и възстановете целостта на нагревателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е това. Въпроса е дали може да се възстанови. Тези, с които говорих не звучаха много оптимистично по въпроса. Ако знаеш къде в Сф са по в час, ме светни. Аз звънях на някакви в Гео Милев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих и още една възможност, датчика (термосъпротивлението), закачен е на тънките кабели, ако е фира може да ебава подгрева, но тогава няма да грее е гърба, та по-вероятно е прекъсване в нагревателя.

 

А нагревателя се възстановява чрез керниране с някакво помощно метално нещо (парченце тънка тръбичка, например от термостат за хлдилник).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То въпросът е тапицер, който може да оправи и прекъсването в нагревателя. Ако знаете къде, пращайте ни, че си е дразнещо, а загряваше за секунди и много ме радваше как грее и това дето се издърпва отпред за краката :(

On 12/15/2018 at 2:45 PM, KCV said:

Забравих и още една възможност, датчика (термосъпротивлението), закачен е на тънките кабели, ако е фира може да ебава подгрева, но тогава няма да грее е гърба, та по-вероятно е прекъсване в нагревателя.

 

А нагревателя се възстановява чрез керниране с някакво помощно метално нещо (парченце тънка тръбичка, например от термостат за хлдилник).

Това, няма ли да го изкара като грешка, ако е датчик? Дали може да е някоя връзка, щото са на отделни букси гърба и седалката. Аз това искам да проверя, преди да се вкарам във филма с разтапициране, но чак след НГ могат да я погледнат, а сам не смея да пипам, че са хиляди кабели и букси от долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте, и моят проблем е същият с подгрева! На шофьорска та само, на гърба грее но на седалката не! И като включа подгрева, на 3 положения е, трите лапички светят и гаснат постоянно

! Трябва да загасиш двигателя и да стартираш пак за да изгаснат, иначе не може да ги изгасиш! Съвет ако някой е имал подобен проблем! 

Редактирано от veniveni19781020@gmail.com
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...