Jump to content

Затапване на ЕГР


valyodizela

Recommended Posts

Здравейте , колата е Ауди а3 8п 1.9ТДИ 105кс. 

Въпросът ми е, дали е полезно затапването на ЕГР и какви са последиците (минимално увеличаване на мощноста)?

Редактирано от valyodizela
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затапвай смело ЕГР само вреди на колата. Мощността ще си остане същата но за сметка на това ще имаш винаги чести колектори. Като го затапиш си почисти колектора и всичко ще ти е чистичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, добре го учиш! И отзад ще дими като за световно, ще му турнат хубаво данъче (защото вече ИМА значение)...Още повече, че ако затапиш ЕГР-а ще трябва да изкорубиш и ДПФ-а, защото ще се запуши за няма и месец. Дори и да направиш всичко това, трябва да прекодираш, защото колата ще си ги търси. То е ясно, че като дупничанин, "качваш се и караш" е най-често срещания израз за един "чисто нов" автомобил....УНИКАТ!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@z00m Едно вярно изречение няма в тоя пост, да си знаеш. Ако изобщо се интересуваш, из форума съм писал за ЕГР.

Иначе съм съгласен, че ако не знаеш защо го затапваш, не го прави. Мръсни колектори стават, когато има други проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, съгласен съм, даже защо и катализатори, ДПФ и т.н. им слагат, не мога да ги разбера тия производители. Само запушват колите. Тва пък рака като заболяване и други подобни респираторни и какви ли още не кой го бърка, нали сме все тарикати... С две приказки колега, без да се заяждам или нищо такова - Не съм съгласен с теб! Весели празници! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отбележа, че към момента по никакъв начин не защитавам премахването на подобни системи, в случай че преди време съм писал подобни неща. Твърдя само, че не си запознат с техническите им аспекти и последствията от премахването им, т.е. подвеждаш аудиторията. Смятам, че ако наистина искаш да убедиш някого да ги запази, вместо със сарказъм и пасивна агресия, много по-голям резултат се постига с верни аргументи и дискусия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 30.12.2018 г. at 4:40, Buddah написа:

 

@z00m Едно вярно изречение няма в тоя пост, да си знаеш. Ако изобщо се интересуваш, из форума съм писал за ЕГР.

 

 

Кое не е вярно?

Че без ЕГР  по-трудно загрява което води до по-голям разход ли?

Единственото предимство е,че не се затлачват колекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.12.2018 г. at 4:40, Buddah написа:

 

@z00m Едно вярно изречение няма в тоя пост, да си знаеш.  

Преди 10 часа, Buddah написа:

Дори за момент не съм противоречал нито на това твърдение, нито на теб. Нещо не си дочел.

Прочел съм вместо "пост"  -> тема.

Извинявам се:wall::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...