Jump to content

Предърпване при смяна на скоростите


dimitartulev

Recommended Posts

Здравейте колеги,от известно време при смяна от втора към трета ми предърпва но не винаги на какво се дължи това.Кю 7 е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не колега няма сходство.Придърпването не е от неравномерна работа на двигателя а от скоростната кутия.Двигателя работи перфектно.Мой приятел имаше същия проблем и в Порше Пловдив му я направиха като му свалиха скоростната кутия и смениха нещо скъпо вътре но не разбрах какво точно но ремонта му излезе две хиляди лева.Но между другото моята се оправи сама за сега .Ходих два пъти до София и нито веднъж не го е направила но и много градско в Пловдив.Всичко е въпрос на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/3/2019 at 11:56 PM, dimitartulev said:

Не колега няма сходство.Придърпването не е от неравномерна работа на двигателя а от скоростната кутия.Двигателя работи перфектно.

Само не знам как си толкова убеден, че работи перфе и е от скоростната кутия. Както е написал колегата, имал е подобни симптоми и са изчезнали след смяна на клапан за 200лв с труд. А къде са 2000лв? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Колега чети по горе какво съм написал а именно че предърпва при смяна на скоростите а  не по време на движение с една определена предавка и затова съм сигурен че е от скоростната кутия а не от двигателя. Придърпва само при смяна от втора към трета и това доказва че не е двигателя.Но важното е че се оправи и сега е ок.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може да е клапан, може да е мехатроник. Ако е намаляло маслото трябва да има теч и да го прави повече на студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...