Jump to content

Категорея вредни емисии, евростандарт...


crash77

Recommended Posts

Здравейте!

Пиша тук понеже карам S-6 тица C5 ,не знам дали е правилният раздел за темата ми и ще помоля ако не е да бъде преместена там където е подходящо.

Искам да питам тези които са запознати D3 на кой евростандарт за екологични емисии отговаря? На Евро2 или Евро3 понеже моята кола я водят с D3 екологична норма ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В талона са я писали Евро2 и до сега не съм обърнал внимание ,но като получих данъчната разпечатка видях ,че освен сегашното малоумно екологично увеличение, е с 50 лева отгоре върху него заради това ,че са я писали Евро 2 ,а не Евро3 , а тя се води D3 ,което според Немското данъчно облагане е между Е3 и Е4 и дори имат по големи данъчни облекчения от Евро3.Ама там е друго ...

Не знам тук в България може DЗ да го считат за Е2 знам ли няма да се учудя ама хич... За това питах дали да ходя в кат и да се разправям.

:hilezh: D3 е категория вредни емисии не си разбрал,за какво задавам въпроса си...

Ето как ги водят трите гореспоменати категории в Германия при коя категория колко вредни емисии се отделят  -

Screenshot_20190218-081147_Chrome[1].jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох я току що ама не разбрах при положение ,че е объркан в КАТ... Какво да правя? Колата е регистрирана отдавна аз съм втори собственик в България . И вероятно е объркана при първата си регистрация. Поправимо ли е това в Кат трябва вероятно да ми сменят талона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти документ от Ауди че наистина е Евро 3. След това в общината правиш коригираща декларация. Ако искаш да е в талона, товага в КАТ на канала, но без този документ от Ауди не става.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Хасково ще можеш ли да ме насочиш как да го получа този документ, ако знаеш  да ме насочиш някак си. ето какво откривам в официален бюлетин на Ауди Германия за моята кола -

http://www.audi.de/etc/medialib/ngw/product/used_cars/a6/pdf/s6av.Par.0008.File.pdf/1999_08_s6av_c5_250.pdf

Но те в данъчното гледат в талона информацията и мисля ,че ще вярват на КАТ ,а не на мен и за това мисля ,че първо в КАТ трябва да я оправя ако може разбира се ... Понеже няма да се учудя и да не стане като знам каква бюрократщина е навсякъде...

Редактирано от crash77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да идеш до едно от тези места за да ти издадът документ срещу заплащане че колата с твоя номер на шаси е Евро 3: цък!

 

В централния офис в София (в Младост) е без пари.

 

След като си извадиш този документ ако искаш да промениш това което пише в талона, трябва да си извадиш нов талон и да минеш на канал в КАТ. Ако искаш в талона да си остане Евро 2, а да плащаш данък за Евро 3, трябва с документа от Ауди да идеш в общината и да попълниш коригираща декларация.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре благодаря ти .

Говорих с тях преди малко. С представителството в Младост 4 и колата при тях се води Евро3 Д3 ,но не изпращат документи с куриер ...

Ще ми го издадът , но трябвало някой да отиде и да го вземе от тях ...

Говорих и с един мой приятел който живее в София и ще ми го вземе и изпрати .

Редактирано от crash77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново .

Бях при данъчните преди малко и то там потвърдиха моите опасения ,а именно ,че е нужна смяна на талона в КАТ със документа който удостоверява категорията  ...Защото при тях трябвали да пристигнат по електронен път данните на промените в талона и сега пак се почва с тъпотиите  Български в КАТ и така ...Въпреки ,че те са сгрешили аз трябва да плащам за грешките им ,но какво да правя ще се преглъща и ще вървим смело напред :hilezh: ...

Сега видях ,че в талона големия е упоменато ,че колата работи на Бензин/Втечнен нефтен газ (Petrol / LPG) ... Да ги питам в Кат дали колата не могат я писа Евро 6 ...Това последното е самоирония от моя страна  :hilezh: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/18/2019 at 0:58 PM, crash77 said:

Здравейте отново .

Бях при данъчните преди малко и то там потвърдиха моите опасения ,а именно ,че е нужна смяна на талона в КАТ със документа който удостоверява категорията  ...Защото при тях трябвали да пристигнат по електронен път данните на промените в талона и сега пак се почва с тъпотиите  Български в КАТ и така ...Въпреки ,че те са сгрешили аз трябва да плащам за грешките им ,но какво да правя ще се преглъща и ще вървим смело напред :hilezh: ...

Сега видях ,че в талона големия е упоменато ,че колата работи на Бензин/Втечнен нефтен газ (Petrol / LPG) ... Да ги питам в Кат дали колата не могат я писа Евро 6 ...Това последното е самоирония от моя страна  :hilezh: ...

 

Даже и в талона да пише че гори само бистра вода, нямаш ли документ с печат че е ЕВРО еди-колко си няма да ти променят талона в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да коментираме и малко цените с новите промени за данъците тази година моя за ауди s6 c5 340 коня e в двоен размер а св водя в община Септември където са едни от най ниските данъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В документа който ми изпратиха пише - Автомобилът произведен еди кога си и с рама номер еди кой си ,в случая моят автомобил отговаря на норма на отработените газове - D3 (EU 3D) .В КАТ този който отговаря за тази промяна ми вика кво е това каква е тази еко норма и аз му обяснявам ,че е между Евро 3 и Евро 4 както по горе в едно от моите мнения съм снимал и е видно,но аз желая да се промени от EU 2 на EU 3.

Голямо чудене и маене падна ... Но данъка от 577.50лв. стана 525лв. и с 5% - ната отстъпка до края на април горе долу бива...

И тъй 5 часа чакане на опашки в Кат и 23лв. нови талони и се оправих.

Имам и друга кола, която не я карам за в момента само и плащам данъка Пежо 206 ГТИ на талона му не пише категория и в данъчното е отразена без екологична категория , а е Евро 3 в действителност, там разликата е 14 лв.  и пак трябва в Кат да се разправям ,но не желая повече дойде ми до гушата от идиоти .Друго нещо много интересно е ,че в представителството на Пежо исках да си изкарам документ и от там ако случайно някой ден ми дойде музата да я оправя  ,както си е по документи те пък там искат 36лв. за служебната бележка за Еко категория ...Много интересно от Ауди не ми взеха един лев...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш късмет че си попаднал на прости катаджии! :zustimm:

Тази особена еврокатегория D3 EU3D е по-скоро между ЕВРО2 и ЕВРО3 и много често я преравняват към ЕВРО2. Не гледай че по азбучен ред се нарежда между ЕВРО3 и ЕВРО4. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където ми издадоха служебната бележка  ми потвърдиха същото ,а именно ,че за България това Ауди с този двигател го признават с категория Евро 3 ...Демек съм си в правото и не правя тарикатлъци. По горе виж съм поставил снимка на която се виждат вредните емисии на коментираните в случая категории ,а тя е копирана от сайт на Немското данъчно облагане и там е описано ,че категорията е между EU 3 и EU 4 клони към Евро 4  и собствениците на такива автомобили ползват определен процент данъчно облекчение уравнено между двата стандарта .

На Audi S6 C5 слагат два двигателя съответно с кодове AQJ и ANK като и двата покриват коментирания стандарт за екологични норми, като първия двигател се поставя до Август 2000г.  и след това се монтира ANK  разликата между двата е ,че втория има по две сонди на колектор или общо 4  ,а първия е с по една и има допълнителна система за вкарване на кислород в изгорелите газове заради екологията пак и така ето виж тук пише -

http://australiancar.reviews/Audi-S6_AQJ-ANK_Engine.php

 

Редактирано от crash77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този немски стандарт D3 покрива лимитите на Евро 3, но използва тест цикъла на Евро2. Така че не може да се каже че е между Евро 3 и Евро 4. Ако колата е с първа регистрация от 2001 г. и след това, автоматично се праравнява към Евро 3. Има и друг немски стандарт D4, който пък покрива лимитите на Евро 4, но използва тест цикъла на Евро 3.

 

Не те обвинявам в правене на тарикатлъци. Просто казвам че е можело да се запънат и да не ти дадът Евро 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта s6 AQJ пише евро 2 ,но не ми се занимава по наще институциите разликата не е голяма ,а разкарването е доста .Нямам това време .Данъка е 577лв .в нашата община .Смята се 250 kw x 2.10лв за общинта  х 1 за годите х 1.1 за евро 2 ,ако е евро 3 последното е по 1 да кажем .Колегата вместо 577.50лв ще плаща 500 лв с отстъпката от 5% и че е евро 3 , аз моя го платих вече с отстъпката платих 548лв. Горе -долу толкова 50 кинта разлика на година което е 4.15 лева на месец 

Редактирано от sbondjov
грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За община Семпември която колегата визира: екологичния коефициента е: 1,10 за Евро 0, Евро 1 и Евро 2, 1,00 за Евро 3 и 0,80 за Евро 4. Така че данъка за Евро 4 е с 20% по-нисък от Евро 3 и 30% по-нисък от Евро 2.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...