Jump to content

Тампони за повдигане


bujiiiii

Recommended Posts

eee при теб е лесно имах с6 ц5 и беше на въздух отзад и преминах на пружини мн лесно при осмицата е отделно амортисьора и пружината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, dmxkris said:

Аз съм щастлив вече :) новите пружини са от ауди а8 д2 97г  4.2 299кс високи са около 310мм. и подложка от 2см. и сега на всякъде отпред и отзад разстоянието между гумата и калника ми е 4 пръста не съм я мерил с ролетка за това, това ми е сравнението :) използвах гумени подложки от транспортна лента които изрязах.Според мен няма как да се сложи повече от 2см. защото оригиналната подложка няма къде да лежи смисъл издадената част от купето няма да влезе в оригиналната подложка и ще стане опасно може да изплесне пружината обмислям и по-добър начин да се направи нещо като фланец при стругар и тогава няма да има проблем и ще си е като заводски,но това по натам че хамалогията е страшна :) Снимки нямам :(

Моля снимай колата да видим как седи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok

20190311_102008.jpg

Джантите са ужасни така я взех и си търся от феиса на с8 18ки  на приемлива цена :)

Бутилката за газта е пълна има няма поне 60л.

Возията се промени коренно спрямо сковото окачване сега е корабче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е като стабилност след повдигането? Струва ми се, че изглежда доста вдигната? Дали имаш снимка със същите гуми/джанти, преди да сложиш подложките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20181209_131814.jpg

IMG-b1ff4a8d3808fe3faafdc699b6b7fe24-V.jpg

това е точно като я взех като стабилност една идея се ляшка повече защото сложих и обикновените амортисьори не със с-ковите

Редактирано от dmxkris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но по-паветата вече е друго нещо не друса и не отрипа на дупка общо взето е едното за другото комфорт или стабилност пътя до нас е павета и предпочетох комфорта

а и като сложа сега летните джанти и гуми на 45 ще ми изпопадат пломбите и ще стане още по-ниска, а това го най-мраза

Имам едно питане към някой колега със с-ка ходил ли е до данъчното да проверява за данъците колко пари са,че ме наплашиха, а днес ходих и имаше много опашка и не ми се чакаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше 580 лв данъка. Мерси за инфото. Това си е кофти момент с гняста - мойта бутилка е 100 л и се вижда, че е клекнала отзад колата и се чудя какво да я правя ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази година ли и твоята 360кс ли е.

Ми нз ако искаш да си остане със с-ковото окачване сложи 1 - 1.5см подложка и би трябвало да се коригират нещата или си вземи едни пружини от обикновена 4.2ка обаче аз питах за нови и нямаха в наличност никъде в бг. уж

Моята бутилка е 80л.

Редактирано от dmxkris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

360 коня е да. Пружини не се произвеждат от 2017, както и оригинални части за Д2ките - за това няма налични. Може би ще тествам такива подложки :(  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята кола амортисьорите са сини и марка BOGE предполагам и пружините  но е доста ниска отзад  а си е обикновенно 4.2 97 година 
ша вида и аз тая или другата седмица да сложа подложки от транспортна лента че е доста грозно така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

Да то нямаш много варианти най-бърз и евтин е с подложка.

Моите бяха червено BOGE сега е черно мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, dmxkris написа:

Но по-паветата вече е друго нещо не друса и не отрипа на дупка общо взето е едното за другото комфорт или стабилност пътя до нас е павета и предпочетох комфорта

а и като сложа сега летните джанти и гуми на 45 ще ми изпопадат пломбите и ще стане още по-ниска, а това го най-мраза

Имам едно питане към някой колега със с-ка ходил ли е до данъчното да проверява за данъците колко пари са,че ме наплашиха, а днес ходих и имаше много опашка и не ми се чакаше

 Мойта е 4.2 299 к.с. в Благоевград данъка ми е 495 лв за 2019 г.

Преди 5 часа, dmxkris написа:

За тази година ли и твоята 360кс ли е.

Ми нз ако искаш да си остане със с-ковото окачване сложи 1 - 1.5см подложка и би трябвало да се коригират нещата или си вземи едни пружини от обикновена 4.2ка обаче аз питах за нови и нямаха в наличност никъде в бг. уж

Моята бутилка е 80л.

Колега дай точни данни на автомобила или шаси и мога да ти намеря пружини.

Работя в магазин за авточасти и имаше налични,преди месец някъде ги гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда колега благодаря аз си сложих втора употреба, но ако има високи на 348мм. гледах ги по тек-дока бих взел е и да не са оригинални нали на народни цени :)

Марката е QUINTON HAZELL техен номер QCS6534 Оригинален номер - 4D0 511 115 BD слагат се на 3.3тди 3.7 бензин и 4.2 бензин както на феиса така и на преди феиса според тек-дока

ако ти дам точни данни ще излезе за с8, а аз не искам с-кови :)

може и да не се от тази фирма(марка) въпроса е да са на 348мм

според мен ще се вдигне и седи както сега без подложки с тях

защото аз сложих на около 310мм а с-ковите са далеч по ниски и с малко по дебела намотка

говоря за задните пружини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За а8 ги дават на 310 мм с 14 мм дебелина на намотката.

Има алтернативен вариант на 334 мм,но на  348 мм не съм виждал.

Днес ще се поразровя да видя за какво точно ми казваш.

 

Редактирано от bujiiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам задните пружини който купих от 4,2 299кс поради простата причина,че се сдобих с 348мм-те ако някой ги иска - на лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колеги, решил съм и аз да жертвам стабилността за сметка на височината и комфорта на моята А8  D2 sline. Посъветвайте ме , каква марка амове и пружини да сложа. Искам да сменя всичко отпред и отзад и колата е без газ. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...