Jump to content

Къде има ПЛЮС да си подадем ток за да си отворим багажника ?


kmkk

Recommended Posts

Здравейте, падна ми акумулатора (нямаше ме известно време) ключалката на багажника ми е клеясала ... къде има изведен плюс в отсега на двигателя или някъде другаде за да си подам ток. Колата е 4.2 бензин 2005 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма плюс терминал при мотора на D3, само в багажника. Така че пръскай WD40 в ключалката и се моли да се отключи от нея.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, тази кола е прекалено "луксозна" за такова просто свързване на запалката. С електронно управление е.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ако свали дясната пасажерска кора, под едно капаче е снадката на дебела жица, която води директно до плюса на батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, която се пада ръбче на прага и колоната. Една широка черна пластмаса защипва всички кабели, и ЗАД нея има черно капаче, в което се крие снадка на жицата от алтернатора до акумулатора. Предполагам, че и на много други места има директно плюс не през контакт, ама не ги знам. За компресора на въздушното трябва да сваляш подкалника, а за стартер/алтернатор трябва да сваляш кора и да лягаш под колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, проблема реших без да разколачвам кори за да подавам ток... а с половин флакон ВД40 напръсках обилно ключалката на багажника която беше клеясала и около нея след ....което напръсках и ключа с ВД40 и натиснах с малко повечко сила и ключа влезна .... раздвижих го много трудно но се получи... благодаря за другите съвети.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

колеги като се наложи да знаете, плюсовия на снопчето с кабели на Буксата за управление под  ДЯСНАТА (ПАСАЖЕРСКА) седалка... е достатъчно да и се подаде ток оттам... аз съм го правил именно за отваряне на багажника, но върши работа. ПРи интерес, ще ви снимам кой точно е кабела . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, DJANO написа:

......на багажника нали има патрон за ключ, защо не отворите с ключа?

 

На 16.03.2019 г. at 10:04, kmkk написа:

........ключалката на багажника ми е клеясала.....

 

На 4.04.2019 г. at 16:36, kmkk написа:

.......проблема реших........ с половин флакон ВД40 напръсках обилно ключалката на багажника която беше клеясала и около нея след ....което напръсках и ключа с ВД40......... ключа влезна .... раздвижих го много трудно но се получи... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...