Jump to content

Ел. стъкла-проблем


Berkut74

Recommended Posts

Здравейте колеги,от извесно време имам следния проблем-предно дясно стъкло работи когато си поиска!По-точно описано се случва следното:

когато реши да не работи от шофьорската врата никаква реакция само при натискане на бутона гасне подсветката на десния,което ме навежда на мисълта че сигнала го има,от десния бутон слиза само на долу:nixweiss:и по някое време всичко си работи нормално.

Ако някой има идея на къде да се насоча ще съм благодарен!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали кората на предна лява врата, премести бутон за задна врата на мястото на проблемния. Ако проблема се премести, значи е бутона на шофьорската врата, ако остане проверяваш десния бутон. може профилактично да отвориш бутоните и да почистиш контактите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай и спойките на комфорт модула, направо презапой всичко по платката особено около куплунга и релетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа бутона на дясната врата:zustimm:за мой късмет пак спря когато имах свободно време и бях около вкъщи,имам резервни бутони и реших да почна от този на дясната врата,смених го и стъклото заработи и от двете врати!

Мерси за помоща!

PS

На 5/29/2019 at 11:16, VBI написа:

Прегледай и спойките на комфорт модула, направо презапой всичко по платката особено около куплунга и релетата.

Колега нямам комфорт модул(предполагам говориш за вдигане на стъклата при заключване):zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата явно ти препоръчва да провериш реле № 363 или с подобен № на таблото 36* -най -голямото то е за ел. стъклата.

 

Редактирано от caro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 @Berkut74 Въпросния комфорт модул е за автоматичното вдигане/сваляне на стъклата с еднократно натискане на бутона - тази функция предполагам, че я имаш? Управлението на 4-те стъкла от шофьорската врата е независимо от другите бутони - ползва се въпросния комфорт модул, който е най-голямото реле на външен вид (двойно по широчина и височина), не помня кой номер беше, но единствено с този размер и не може да го объркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Само шофьорското стъкло слиза с еднократно натискане на бутона(вдига се със задържане):nixweiss:ако кажеш с кой номер модул могат да се вдигат/свалят стъклата да сменя моя модул ще съм благдарен:zustimm:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето при тея коли най-много да постигнеш сваляне и вдигане с едно натискане само на шофьорското стъкло. 

И исталацията е така изпълнена, че ако ги няма, или са замърсени контакторите на  копчетата на 3 врати  те не работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Berkut74 Не помня точния номер, но като свалиш кората под волана няма как да го объркаш - най-голямото реле е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Искаш да кажеш че моят модул трябва да може да прави това и нещо е прецакан?!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 6/4/2019 at 2:27 PM, VBI said:

@Berkut74 Не помня точния номер,

Различни са по номера, в зависимост от това дали автомобилът е оборудван с четири или две ел. стъкла, електрически люк и още дреболии, които не ги помня вече. По същия начин е и при 100/А6 С4.

Но иначе сте абсолютно прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...