Jump to content

Заключена врата


Kristofer

Recommended Posts

Здравейте,заключи ми се пасажерската врата.Проблема дойде след разглобяване на бравата за микроключе.Разглобих и сглобих и в началото се отваряше,но сега се затвори и не се отваря нито отвън,нито отвътре.При сглобяването леко изкълчих жилото за отваряне отвътре.Може би в това е проблема!Как най-безболезнено да отворя вратата,за да отстраня проблема?При отключване и заключване се чува,че механизма работи,така че мисля,че проблема е механичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се отваря от дръжката, ще къртиш кора, откачил си жилото и/или повредил самата брава. Как реши, че е "микроключе", при положение, че тия брави се лекуват с презапояване на всички спойки и въпросните микрети са идиотоустойчиви?

Когато се пипа по такива места, е хубаво да се знае какво се прави.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми работеха плафоните и за това разглобих.Оказа се,че микроключето се е износило.Ще се мъча някак да я отварям тази врата,без да направя много поражения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с цикли отключване/заключване за известно време, ако имаш късмет, понякога "захапва" и отваря, почти невъможно е, но се е получавало. Опитвай с разни варианти, държейки външната дръжка в  положение отваряне, или същото с вътрешната, с помощник едновременно задържайте двете в отворено и се надявайте.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6/1/2019 at 10:33, Kristofer написа:

Не ми работеха плафоните и за това разглобих.Оказа се,че микроключето се е износило.Ще се мъча някак да я отварям тази врата,без да направя много поражения.

 

Има кори в Мегапартс под 25 лв, така че гледай всички поражения да са само по нея: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето монтажът на кората на тая кошница, както и ваденето на прозоречната лайстна като от трабантска врата, нямат нищо общо с тези при ауди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викнете си ключар - отварят ги за 15 минути и 50 лева при посещение на място или 30 лева, ако вие я закарате.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Отворих я с малко сила.Общо взето счупих кората.Сега ще търся кора,но трябва да е с алкантара.Проверих в мегапартс,но не ми става ясно от снимката дали е с алкантара.Имам и един друг проблем.След отварянето,разглобих всичко и сглобих.Сега като "закача" механизма за отваряне от външната дръжка на вратата и пак се заключва и не реагира.Ако я откача и след това от вътре няма проблеми,колкото и да заключвам и отключвам и няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от спойките.Друг е проблема,защото,когато откача външната дръжка да не работи и отвътре си се отваря и няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...