Jump to content

A6 C7 Електронта щека за маслото не е активна


b.o.m

Recommended Posts

 


Карай да загрее колата и ще покаже.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нищо подобно! Натискаш старт бутона без да натискаш спирачката и показва всичко! 

Прочетох го в английския форум. 

Редактирано от b.o.m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен излиза съобщение че трябва да покарам колата (очевидно да загрее), след което да я спра и след 2 мин ще отчете нивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен излиза съобщение че трябва да покарам колата (очевидно да загрее), след което да я спра и след 2 мин ще отчете нивото.

Именно, това писах по горе. И при мен е така. Когато караш и загрее колата, не е нужно да спираш, показва го и в движение. А когато не е загряла колата и 10 минути да чакаш, нищо не показва.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва без да е загряла, но трябва да си отвориш предния капак, след това натискаш старт/стопа започва да пищи, ако си с отворена врата, натискаш някоя от функционалните стрелки на левия лъч на волана и ти дава ниво на маслото на малкия дисплей, както и спира досадното пищене. Само да поясня, това го прави на фейслифта, за префейса не знам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, jora.the.explorer said:

Баси ядренета физика да си измерите нивото на маслото, как успявате  сами да си отключите вратите. :D:D:D

Всеки път викам един джамбазин да ми отвори и запали колата. Лошото е като съм се объркал и подкарам чужда, почват да се сърдят някакви хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.06.2019 г. at 19:45, jora.the.explorer написа:

Баси ядренета физика да си измерите нивото на маслото, как успявате  сами да си отключите вратите. :D:D:D

Бе до сега не съм го правил... Кейлесс-а го прави :-D 

 

Майтап на страна, къде трябва да си сритам багажника, че да го отвори? Имам датчик, няма грешки, но след казачок зад задната броня - ефект нула ;-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заставаш отзад в средата, и с десния крак риташ право напред, малко по-рязко, като внимаваш да не се удариш или да избършеш  бронята. Ключа, разбира се трябва да е в теб. В инструкцията го бяха описали да застанеш леко посукан отзад по средата на автомобила, като дясното ти рамо да е по-близо до задницата, при което със кос рязък ритник с десния (по-близкия до бронята) крак се активира автоматичното отваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "удобното" наистина е удобно!

Описах го по-подробно защото доста хора се ядосват, че не им се получава и си мислят, че е тъпа екстра или тяхната точно не работи.

А на теб, ако ти се снима заповядай да ме снимаш, да си имаш яко клипче. От доста време попадам на коментарите ти и един смислен не съм прочел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За маслото:

- колата е загряла

- спираш на равно

- отваряш капак за няколко секунди (така се рестартира

датчика)

- изчакваш 2-3 мин и даваш на контакт без палиш

 

Това е възможно най-точният метод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, прочетох темата и реших да проверя и моето как е, но е на макс. Има още 5 000 км до смяна, едва ли е наистина на макс, понеже беше и така, когато я обслужиха в ауди. От какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам всички автмобили ли разполагат с електронна щека която се показва на дисплея или е екстра която е допълнителна.Няма ли обикновенна ръчна щека на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи получи се следната ситуация.Шофирах градско имаше задръстване,тогава внезапно ми светна лампата за маслото .Угасих и запалих и угасна.Веднага долях стотина грама.Сега на проверката показва, че е пълно маслото.Искам да знам защо ми светна тая лампа.Сто грама ли е проблема или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...