Jump to content

Търся да си купя: AUDI A6 4F Limousine 3.0TDI quattro 240 к.с.


Recommended Posts

Здравейте,

Търся да си купя AUDI A6 limousine 3TDI quattro 240 к.с. 2009-2010 година. Какво бихте ме посъветвали да гледам при избора? Харесах една във Велико Търново в Авто Чойс. Пише че е на 160000 км малко вероятно но изглежда добре. Има ли слабости? Знам , че скоростната 6 степена кутия е проблемна и веригата. Бихте ли ми разяснили повече. Много ще съм ви благодарен.

 

Датата на първа регистрация е 02/04/2009 фейслифт.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една 313 коньова в обявите на форума. С нея няма да сбъркаш, бат Буби е човека, който я продава. Разбира се, всичко е до бюджет.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте,

 

Нов съм във форума - първи пост :)
И аз съм в процес на търсене на а6 4ф 3.0 tdi комби. Изчетох доста теми относно тези автомобили, но едно нещо така и не ми се изясни напълно.
Тъй като съм се насочил към модели след 2008ма година, какви са основните разлики (хардуер) между ASB и CDYA двигателите, освен 6те к.с. и цитирания в техническите спецификации с 1л по-нисък разход в полза на по-новия CDYA модел.


Основното ми притеснение е да не би по-иновативния CDYA да  е по-трошлив в сравнение ASB. (например помпа - дюзи - турбо). Ако няма нищо притеснително определено съм се насочил към по-новия вариант.

Друго, за което бих желал помощ е от къде мога да се снабдя със сервизна история по номер на рама? Готов съм да си платя естествено.

 

Благодаря предварително.

 

Поздрави,

Красен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 239 коньовата версия има проблеми с помпата и стружки отделени от нея. И двата мотора са със 6 скорости, разлика мисля имат в предавателните числа. Относно проверката по рама, колегата @Evgeni K. може да ти предложи услугата срещу заплащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря DJANO.

Можем ли да обобщим, че ASB е една идея по-надежден мотор?

 

В такъв случай по-разумно би било да се насочи човек директно към тази версия на мотора. При положение и че е по-евтин за закупуване и спестените финанси могат да се вложат в едно добро обслужване.

Поздрави,

Красен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/17/2019 at 11:00 PM, DJANO said:

Има една 313 коньова в обявите на форума. С нея няма да сбъркаш, бат Буби е човека, който я продава. Разбира се, всичко е до бюджет.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

 

Неговата е 4г, дори май комби и е само пет пъти по-скъпа от търсената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

49 minutes ago, DJANO said:

Коги

Егати каква е тази дума, от кое село си?

Само да поясня, че няма драма с шестстепнният типтроник на ZF. Както и няма драма с веригите, на много километри са колите и е нормално да е време за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не познава сленга на форума, нека се почувства важен.

 

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

 

 

Благодаря DJANO.

 

Можем ли да обобщим, че ASB е една идея по-надежден мотор?

 

В такъв случай по-разумно би било да се насочи човек директно към тази версия на мотора. При положение и че е по-евтин за закупуване и спестените финанси могат да се вложат в едно добро обслужване.

 

Поздрави,

Красен

Красен,

 

По мнение на сериозни майстори, АСБ е най-здравия от 3.0тди моторите в Ауди. Разбира се, важен е пробега, начина на шофиране и грижовното стопанисване.

 

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Търсенето приключи. Резултата е този:

image.png.c65388b5c03fc6fcac323dc601becce9.png


2009, 240к.с. 170 000 км, реални проверени.

Благодарение на Evgeni K., проверихме може би 3 или 4 коли по WIN номер. Всички бяха на по над 350 000км.

Искам да изкажа добрите си впечатления от тази услуга за проверката на WIN номера. Спести ми доста разходки и отделно допринася за сигурност при избора на кола.

Относно колата - нямам думи. В сравнение с е91 (досегашната ми кола) е на светлинни години.

Поздрави :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата не беше ли на обява във форума? :)

само консумативи и безаварийни километри с нея!

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

 

В действителност имаше подобна обява във Форума, но мисля, че беше с регистрация от Кюстендил.

Същия цвят долу горе на същите километри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, k.ko100v написа:

Относно колата - нямам думи. В сравнение с е91 (досегашната ми кола) е на светлинни години.

 

 

Честито.

Като засечеш, споедели - каква е разликата в разхода между предишната ти кола и новото ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...