Jump to content

Проблем с парното Ауди а6 4ф 3.0тди 233


Tonipeev

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния проблем парното работи нормално при нормално каране при удряне на кикдауна и колата като влезне в високи обороти парното започва да духа студено при пускане на газта започва да си духа нормално или при скорост над 120 км винаги духа студено  и на магистралата е непоносимо да се кара зимно време колата. Клапана на парното който е е отварян и е почистван проблема не се оправи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То не е само клапани, а е цяла помпа отдолу, спомагателна, за да подпомага водната помпа. Виж дали ти дава грешка за нея, V50 мисля се казваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега ще проверя дали дава грешка. Четох че ако е проблема в този клапан да търся от фейслифт били по читави ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не дава никаква грешка дали може да е развален и да не записва грешка ?

На сляпо не ми се купува клапана. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да четох за блокирането с корозията и го отворих и почистих гледах клипове как го правят с водна шкурка но нищо не се получи проблема си остана същия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята например чегърта, защото ми я изписва и като грешка от време на време. Предполагам, че опира някъде перката по корпуса. Виж все трябва някак да се чува. Ама май ще трябва да си търсиш майстори по климатиците, да не би нещо да има проблеми по клапите на климатроника. Че тръгнеш ли да сменяш само по предположения, може да набиеш една камара пари и пак да не се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли същия проблем като моя като я напънеш с повечко газ и да почва да духа студено над 120 като се кара духа само студено при нормално каране си духа нормално казаха ми термостат смениха го проблема не се оправи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, проверих дадения клапан и си работи пускахме му даже тест от vcdc клапана вие и си работи трябва да търся проблема другаде :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/7/2019 at 12:17 PM, Tonipeev said:

А имаш ли същия проблем като моя като я напънеш с повечко газ и да почва да духа студено над 120 като се кара духа само студено при нормално каране си духа нормално казаха ми термостат смениха го проблема не се оправи. 

ако не се лъжа колегата @zafirovp имаше подобни симптоми, та той може да сподели дали е намерил решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги колегата @zafirovp ми писа каза, че проблема е запушен радиатор в купето с вода под налягане от градинарския маркуч излиза целия батак от радиатора утре се захващам да го чиста и ще пиша дали проблема се е оправил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така днес разглобих колата да прочистя радиатора но проблема стана още по голям.

През маркуча който се обезвъздушава системата от там се вкарва водата да тече а от страната на клапите се вадят маркучите и от там изтичат всички утайки боклуци които ги има в радиатора при мен имаше но не беше чак толкова страшно след сглобяването на колата и обезвъздушаването парно нямаше ама грам яко духа на студено и с почукване на клапите запознаха да чукат и парното дойде установих че проблема е в самите клапи. И така търся клапи за парно от фейса ако някой колега има читави фейсови да каже че по сайтовете всеки иска да ми пробута обикновените а аз искам да и сложа от фейса. 

Надявам се да помогна на някой колега но при мен с промивката на радиаторчето нищо не се оправи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти както го обясняваш като клапи, искаш да кажеш спомагателната помпа с двата клапана отгоре ли ? За която говорехме още в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...