Jump to content

Мнение за А5 2.0ТQ 8 speed auto


Recommended Posts

     Здравейте,

Смятам да закупя Ауди А5 2011г. 2.0 ТФСИ 211к.с. куатро с 8 степенен автоматик.Бих искал да разбера какво е мнението Ви за въпросния модел,също така за 8 степенния автоматик.Бях харесал друго със 7 степенен S tronic ,но прочетох,че бил много проблемен.

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това питам ,колата се води с 8 степенен типтроник.На 2.0ТФСИ куатро дали е читав ?! Колата е на 130х.км и в от Щатите.

 

Редактирано от tarikata_cs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типтроника е читав но може да има изненади от мотора. Виж в карфакса дали са правени акции по него и виж дали колата е била тоталка преди да дойде тук. За някои коли още се намират снимките от търговете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са сменили клапана и са ъпдейтнали софт-а значи е харчила масло все пак, което не е добре.

Аз лично не съм чувал това да е помогнало на някого, но щом до 76к км. не е правено друго може пък и да е свършило работа в случая, или поне разхода да не е висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе е писал, че е на 130 000 км. Ти трябва да си решиш дали да взимаш, има 50/50 шанс да правиш ремонт за няколко хиляди. Ако това не те притеснява я взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема за парите.Това ми звучи абсурдно да се прави ремонт на тези км. ... 

Значи в единия случай отказах друга заради S tronic ,сега заради ремонт на двигател . 
Нещо се излагат от Ауди мн.сериозно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъп бил за поддръжка пхахах.

Те аудитата не са за скъсаняци, всеки път ли да се обяснява?

Взимайте шкоди, хубави били.

 

Тая тема е петъчна явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката на Мултитроника е супер евтина, трябва само да сменяш маслото на всеки 60 хил. км, което излиза около 150 лв. с труда. Ремонта е скъп, но той е за хора които не знаят нищо за този автоматик и го купуват вече развален. Няколко такива примера във форума само от последните 6 месеца! Само като видя тема за Мултитроник започваща с въпроса "Нормално ли е...", вече е ясна работата и отговора почти винаги е: "Не е нормално, пробутали са ти умиращ."

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, soult@ker said:

Чакай да ти го обясня като за тебе, строника е като мултиторника, супер е само да не е твой да го поддържаш.

На мен няма какво да ми обясняваш, аз такава кутия карам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/25/2019 at 2:37 PM, tarikata_cs said:

Не е проблема за парите.Това ми звучи абсурдно да се прави ремонт на тези км. ... 

Значи в единия случай отказах друга заради S tronic ,сега заради ремонт на двигател . 
Нещо се излагат от Ауди мн.сериозно

Колкото се излагат от Ауди, точно толкова се излагат и поребителите, които пестят по няколко долара от смяна на масло.

Кутията с 6 цилиндров мотор е много добре, предполагам, че и с 2.0 ще е така.

"Ремонтът" на мотора е нищо на фона на консумативите, таксите и горивото за една година.

"ремонт" е в кавички, защото ако е само разхода на масло си е за кавички :) , ако е карана дълго време така ......

 

След "ремонт" ако продължи да се кара с оригинално масло и смяна на по 30к км ще се докара бързо до следващ ремонт.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление, че все по често тия теми заприличват на “абе ако си купя тази къща за 2500000 дали ще и падне покрива”? 
абе купувате премиум втора употреба за не малко пари деба. Като си решил да взимаш отиваш там, където можеш да го видиш, покараш, инспектираш и ако ти хареса го отнасяш. За какво са тия теми във форуми? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...