Jump to content

Oригинален телефон в подлакътник на Q5- 2010?

Nikola_RS

Recommended Posts

Здравейте,имам основа за зареждане и връзка с телефон в подлакътника на Q5 - 2010-a ,но някой се е постарал да го прибере преди да продаде колата,за това сега искам да го въстановя.Въпосът е какъв модел и марка е телефона.Срува ми се че е някоя стара нокиа,но не знам точно.И какви са предимствата да има телефон там- може би с една клонирана сим карта (както съм при А7-цата ) би било удобство?

Edited by Nikola_RS

Имаш извод към който се добавя друг кабел (за iPhone, USB, Android) най-вероятно.

Използва се като зарядно или да слушаш музика през него (с по-добро качество от това през блутут-а).

Направи една снимка да го погледна дали е същият и ще ти изпратя снимки да погледнеш и моите кабелаци.

П.П. Нещо такова ли е? 

aux-connector.png

не,в подлакътника има цяла стойка оригинална на ауди с подложка за телефон,но е някой специален модел - нокиа,прилагам снимка.

IMG_7885.JPG

Edited by Nikola_RS

Възможно е да не са го взели, а да имаш подготовка за телефон. И при мен подлакътника изглежда така, но в оборудването на колата е записано, че имам само подготовка без апарата.

Човек, заготовката за телефон има за цел да добавиш стойка и слушалка. 

Т.е. трябва да търсиш стойка за телефон първо .. после се чуди, какъв е телефона .. 

Да, както колега по-горе е казал, ти имаш това: цък!

Можеш да го замениш с това: цък!, но не виждам смисъл. Музей ли ще отваряш в подлакътника? :)

Ами цялото питане е за това ,че ако знаеш за какъв телефон е подготовката,можеш да сложиш от новите преходници за безжично зареждане на телефони,за това иде реч.

Виж тук, това са всички адаптери за твоята заготовка (стигат до Айфон 5): цък!

Номера на всички започва с 8P0051435, 8K0051435 или 8T0051435, така че можеш да търсиш в Гугъл по него: цък!

Edited by CVT

Аз искам за пореден път да те попитам, каква точно ти е идеята? 

За какво ти е такова нещо, в подлакътника? 

Edited by VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!

Идеята ми е да си слагам там Галаксито и да се зарежда безжично,както и на жена ми айфона - посредством този преходник,но за да стане това трябва да разбера на  какъв телефон от старите съответства.

Вече няколко души ти обяснихме че заготовката ти не съответства на никой стар телефон, а съответства на един куп стари адаптери за различни стари телефони. Аз даже ти дадох линк със списъка им по-горе.

Edited by CVT

Поставката е универсална и няма нищо общо със заговотвката за който и да е телефон ;)

Иначе това е правилният парт номер: 4G0051435B обаче първо е спрян и май няма запестител и второ дори да се намери е някакви абсурдни пари (над 100 евракис ) ...

Edited by P_PETKOV

Да, това му трябва, но не мисля че има адаптер от неговата заготовка към тази поставка. Ще трябва просто да я махне. (Ако пък има такъв адаптер, и той ще е едни 50 евра.)

Edited by CVT

1 hour ago, Nikola_RS said:

Идеята ми е да си слагам там Галаксито и да се зарежда безжично,както и на жена ми айфона - посредством този преходник,но за да стане това трябва да разбера на  какъв телефон от старите съответства.

Ти осъзнаваш ли какво неудобство си създаваш?

Първо- ще има функционалност само на дълъг път(и то ако не си ползваш телефона).

Второ- колкото и да ти е фаст чардж, ти дефакто не можеш да си ползваш телефона, който ще ти стои В подлакътника.

Ако толкова много искаш да имаш безжично зарядно, има мноооооого ама много афтърмаркет универсални устройства, които за по малко пари ще ти вършат в пъти по - добра работа и ще можеш същевременно да си използваш девайса.