Jump to content

Кои компоненти да избера ?


Recommended Posts

Здравейте, знам че има подобни теми, но всяка кола с комбинация от определени компоненти дава резултат затова искам да попитам отделно.

Колата е а3 1.8T (180к.с заводско) Quattro 2001г. От Добрич съм и тук има само един човек, който разбира и всички ходят при него в едно близко село Стефан Караджа, а другия вариант е Варна.

Майстора от Стефан Караджа ми предлага следните компоненти 

LPG Tech или STAG компютър 

barracuda или STAG инжектори 

Изпарител shark 1500 

Според вас коя комбинация да избера, ако се спра на майстора от Стафан Караджа ?

А във Варна в autogas-varna ми предлагат BRC и всички компоненти са BRC освен бутилката. (Има и много други сервизи и видове на ГИ , но съм се спрял да тези за сега)
Ако трябва да избирам между тези компоненти от моя град или BRC-то от Варна кое бихте препоръчали ?
Приемам и други съвети, мнения и препоръки.

Благодаря предварително :)

Редактирано от entrepreneur7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, entrepreneur7 написа:

 

Lpg и baracuda

Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баракудата и шарка ще куцат на тази кола, ако ще е с Теча ти препоръчвам да използвате HERCULES DYMCO за инжектори, а за редуктор минимум KME GOLD GT. За брц-то няма да казвам нищо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за отговорите. 

Значи все пак от тези варианти lpg tech или stag е по-добре lpg tech така ли ? 

А BRC да го отписвам като вариант ? 

Ще попитам дали майстора ще се съгласи да сложи HERCULESDYMCO за инжектори, а за редуктор минимум KME GOLD GT. Но той каза, че работи до колкото разбрах с тези марки barracuda и stag инжектори и shark 1200 и 1500 изпарител, защото били доказани и не му правили проблеми и не знам дали ше се съгласи да монтира това което казвате вие, но това си е мой проблем както се казва. А и няма кой знае какви майстори тука, за да избирам много та той си е 1 в града. Ще питам пък...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 години ми монтираха Фобос в Стефан Караджа. Тогава работеха основно с това. Получи се проблемен неравномерен празен ход, заради което ми разбутаха дроселовата клапа в опит да оправят нещата. Понеже беше фулгруп бяха запоили кабелите на всички бензинови инжектори заедно - така преминаването от бензин на газ не можеше да е инжектор по инжектор, а всичко наведнъж пръска, и естествено преминаването беше ужас. Придърпване, неравномерна работа - наложи се да се самообучавам по ГИ, че да оправям бакии. Бяха сложили щуцерите където успели да бръкнат с дрелката, затова свалях колектор, за да се сложат щуцерите непосредствено до бензиновите инжектори.

Дано с годините да са се научили да изпипват нещата и да настройват, че торбаланите не вървят с калпави настройки и нисък клас компоненти.

Редактирано от auubau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи и сложи както е на моята 8ца KME комп кме редуктор и хана дюзи и съм мн доволен

Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята А4/Б7 е 1.8Т, сложил съм ГИ Ланди-Ренцо - върви отлично и не съм имал проблеми вече почти 100 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми жалко, че в Стефан Караджа не предлагат такива КМЕ, а нямам голям избор. Иначе имам познат, който си сложи на неговата кола в Стефан Караджа вече 2 години никакви проблеми няма, но и колата е без турбо. 

Ходил съм при него за проблем с метанова кола и в другите сервизи ми искаха 300 лв да сменям някакви части отидох при него и ми взе 10 лв и оправи проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/23/2019 at 2:41 PM, entrepreneur7 said:

 

Благодаря предварително :)

За Варна бих ти препоръчал сервиз.

Работят страхотно, а монтажа им е на изключителен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...