Jump to content

адаптиране положението на волана


ndp007

Recommended Posts

След смяна на хидравличната рейка волана остана изместен на 30 градуса.На стенда неможе да се обере и дава грешка за положението на волана.Всичко е зацепено както трябва да е.Как се адаптира датчика за ъгъла на волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това  е направено.Аз искам да адаптирам датчика за завиване защото кормилния прът е изместен и отчита че колата завива а тя се движи направо.Има разлика в новата рейкаи за това е изместването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да му кажа къде му е нулата, а не да си изгася лампичката след откачане на акумолатора.

Редактирано от ndp007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как се процедира след монтаж на темпомат.Адаптацията за положение на ъгъла на волана я има описана в темата-

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаше нужда от адаптация.След като изправих волана от шлиците тои се завъртя заедно със корпуса на лентовия кабел и всичко е точно но все пак един ден на някой друг може да се наложи.

Кодиране ъгъл на волана.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото никой не отговри и не знаех че се въртят заедно частите зад волана а и 5 6 зъбчета не са 30 градуса.Но сега знам къде с колко градуса може да се коригира и коя рейка за каква кола става и какво да се гледа при смяната.

Редактирано от ndp007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датичка за положението на самия волан ли е или на пръта?

винаги съм се чудил.

 

Иначе се адаптира сам след няколко завоя наляво надясно докрай в движение. Но това само в случай, че не е много изместен. В твоя случай нямаше да стане без физическо местене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално сензора не може да бъде адаптиран и да се укаже някаква друга точка за 0С. След изместване на волана при хардуени промени начина е да се коригира самия волан от шлиците. Опцията за калибриране се ползва при смяна на компоненти по системата, но не върши работа ако при изправен волан датчика отчита нещо различно от +/-5С, тогава се налага механична корекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...