Jump to content

Потропване от задницата


zengin

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Искам  да споделя с вас малко опит, за да знаете как се лекува  потропване от задницата ( по леки неравности при скорост до 35-40км/ч.) Модела е Ауди А6 Ц6, седан, 2005г.

Първо си мислех , че са биалетки и тампончета на стабилизираща щанга . Смениха ми ги, но не беше от тях, потропването остана. Само да добавя, че първо ходих на друсалката и амортисьорите ми показаха над 70%. Решението на проблема се оказа подмяната на чашките/тампоните на амортисьорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно става въпрос за шок тампоните, не е от чашките, те имат защитна функция и не тропат. Нека автора в следващите дни да каже дали е от тях, защото лично аз се съмнявам! При леки неравности, амортисьора не се сгъва докрай и да се стигне до удар, ме съмнява, дори шок тампона да се е разпаднал, което става за около 10 години. По скоро мисля, че в амортисьорите има луфт и те тропат. Тресачката хваща успокояващия ефект, но не луфта.

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобно тупкане но в предницата смених амортисьорите и цялата предница и тампоните на стаб. щангата всичко с lemforder и от време на време се чува едно тъпо потупване като от пластмаса ,като карам през павета нищо не се чува само през малки неравности и не можем да го хванем от къде е. Няколко различни сервиза я гледаха и всички казват че нищо няма. Някой има ли идея от какво може да е.

Колата е 3.0 tdi quattro avant 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам но ако е от тях не трябва ли звука да е като на метал може би

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е в предницата 

Пробвах както каза колегата по горе със спирачката но няма разлика

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в тази тема се обсъждат проблеми със задното окачване. За проблеми с предницата има други теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...