Jump to content

Отностно монтаж на автопилот


enviro

Recommended Posts

81GYxHqA0YL._AC_SX355_.jpg.f9bf197f527c1b74ee95abc6c2d77fc9.jpgЗдравейте, искам да си сложа автопилот на автомобила, Б6 2.5 180к.с. куатро с ръчни скорости волана е обикновен трилъчев. И тъй като моят модул не става, (постнал съм снимки с номера на моя) изчетох темата на stilko, незнам дали ше се справя но мисля да опитам, намерих си един комплект с кора лост модул и уж всичко необходимо за около 150лв, но ме интересува, номера и най вече значението на буквата, какво е значението и трябва ли да се прекрепям към някой специално, или е без значение? Волана ми няма подгрев най обикновен трилъчев

 

IMG_20200907_161238_copy_1280x960.jpg

 

Редактирано от enviro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имаше един пич от Пазарджик но от доста време не е активен,той слагаше темпомати на поразия по едно време,ето ти темата има и номера за връзка.

 

Редактирано от Kukata_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Купих модул кората и лоста, кабелче има пуснато но уви, снощи ги сложих днеска пускам вага ама нещо немога да се оправя, и си свети като коледна елха, някъде бъркам но немога да разбера къде :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте, ще си позволя да съживя темата с 1 малко странен въпрос. Сдобих се с всички нужни части, но имам леко притеснение относно модула - кода е следния 8E0 953 549 J , свален от а4 б6 , колата е имала и мултиволан и темпомат, но немога да намеря никаква информация за този код. Има ли някой опит с този модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.

След дълго търсене на решение на моя проблем, реших да потърся помощ тук.

Модул с номер 8E0 953 549 Q или друг не могат да бъдат кодирани, след въвеждане на цифри отговарящи на моята кола и тяхното записване, те винаги остават старите.

Адаптацията от 81 канал с въвеждане на 00111 може само да се таства, но опцията за запаметяване не е активна.

Ако някой се е сбълсквал с този проблем, ще съм му благодарен да сподели как го е разрешил.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модул Q е за мултиволан, нали?

Аз вчера кодирах такъв модъл с ваг-ком, точно според инструкциите и стана, без проблеми. Активирах си темпомата и адаптирах волана.

От къде си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Пирдоп.

Единствената грешка която ми излиза е тази - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal.

Пробвъл съм дори с оригинален кабел VCDS, резултата е същия.

Колата е със окабеляване което е замерено, има и работещи датчици на педалите.

Всяка команда от лостчето на темпомата се разпознава от колата, от адрес на двигателя.

Пробвъл съм с лостчета 8E0 953 521 D и 8E0 953 521, разлика няма.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 b6 Alt 2001 с ръчни скорости седан.

Има ли нещо друго което да проверя?

Волана е четири лъчев обикновен, инсталирах борд компютър и датчик за течност на чистачките, кодирам 00041, но когато трябва да запише въведената от мен стойност, тя остава старата.

 

 

Редактирано от kaloianxxl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е темата, ама предполагам си я видял вече.

Дясната ръчка за чистачките има ли бутонче за борд-а?

Аз след като кодирах за моя отидох на еднжин и активирах темпомата.

След това се върнах на волан в адаптейшън и на канал 81 написах това с единиците.

После, според инструкцията кодирах абс модула и стана.

Да не ти е дефектен модула за темпомата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата съм я прочел цялат, заедно с доста други на английски език.

Активирал съм темпомата от Еngine login 11463, волана и абс-а също съм ги въвел спрямо моята кола.

Проблема е само с кодирането и адаптирането от Steering Wheel, не могат да бъдат запаметени въведените от мен числа.

При някой се полчава като пробват няколко пъти, но при мен не става.

Имам в наличност и модул 8E0 953 549 N, с него проблема е същия, частите са свалени от мен и са работели.

Лостчето за боровия компютър го дадох само за пример, има бутон.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и останалите комбинации на втората цифра (от 1 до 5). Ако успееш да го кодираш не е проблем модула да си мисли че имаш мултиволан. Също при вкарване на новия код трябва да натиснеш Тест и след това Save доста бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато направя тест на 00111, опцията за запаметяване не е активна.

Кодирането от свалената кола да речем става, моята е седан и няма мулти волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

04042 комби с мулти волан моят трябва да е 00041.

Няма да ви губя времето с някакъв елементарен пропуск, моля някой който има същия проблем да ми помогне.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя модул е 100% същи като твоя:

 

Address 16: Steering wheel        Labels: 8E0-953-549.lbl
   Part No: 8E0 953 549 Q
   Component: Lenksáulenmodul     0601  
   Coding: 02141
   Shop #: WSC 06325  
   VCID: 41835BDD4B92EB1

No fault code found.

 

Кода съм го променял 2 пъти до сега. Първия път беше като си монтирах лостче и си активирах борд компютъра, а втория когато си сложих лопатки на мултиволана. Направих го с най-обикновен китайски VAG-COM v.11.11 от Алито, така че проблема е или в модула или в кабела ти.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено бих могъл да ти предложа утре да се видим някъде в София (малкия ми син има състезание), да взема моя ваг ком и да пробваме.

Пиши ми, ако имаш възможност и желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не приема 00041, пробвайте също 02041 и 04041 като алтернативи. Възможно е този модул да не приема код без мултиволан. Ако приеме 02041 или 04041 не е проблем да си остане така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отделеното време, но няма как да ми помогнете.

Един местен майстор опита и не се получи, кодирането и адаптирането все едно са въведени веднъж и повече не могат да се променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес както си карах колата, натистнах лостчето на темпомата и се оказа че работи.

Странна работа, при наличието на моите проблеми с адаптацията и кодирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...