Jump to content

Проблем с изтриването на грешки на Audi A4 B6


breakforce

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с 3 грешки който не могат да се изтрият, когато влезна във VCDS и искам да изтрия грешките програмата ме изхвърля все едно се рестартира ECU-то това го прави само на Engine, клапан N75 е чисто нов (оригинален), N239 нов (оригинален), дебитомера и той е нов, всички вакууми са подменени, рециклирано Турбо, изолиран EGR (софтуерно и механично), проблемът ми е че сякаш е малко мудна в ниските предполагам заради грешките, колата е Audi A4 B6 - 131к.с. + ремап, предполагам че някъде е свързано всичко това, но не знам от кое точно да проверя.

Без име.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като всички грешки са в Engine модула, би трябвало да излизат и през ODB-II протокола. Пробвай да ги изтриеш по този начин. От главния екран натисни OBD-II след това натисни Mode 4 Clear DTCs. След това натисни Mode 3 Current DTCs да видиш дали са изтрити успешно.

 

Още от сега ще ти кажа че даже и да ги изтриеш, няма да се промени работата на мотора. Той не се влияе от това дали има стари грешки или не.

 

VCDS.png.97aac17180a71ad9f8169ea5081f566b.png

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени ECU-to с друго и в него се появиха същите грешки които също не можеш да изтриеш??

 

Пробвай с ЕЛМ327 или син KKL кабел от Продавалник, но не мисля че е от кабела.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и с Абритуса е така, няма смисъл да пробваш - не е от диагностиката. Сигурен ли си че не ги триеш успешно, а те да се появяват отново? Направи лог с ВАГ-КОМ и виж подробната информация на всяка грешка (дата, час, километри и т.н.)

 

Мисля че просто тези 5 неща не са свързани за ECU-to. Демек грешките са валидни.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много често вътрешната изолация на кабелите се разпада от годините и температурните разлики.От вън изглежда добре и работи ,докато не се пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е проблема когато искам да ги изтрия не ми позволява, изхвърля ме когато натисна Clear, самата програма се рестартира само на Engine. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата визира кабелите от ECU-то до отделните датчици и клапани за които се появяват грешки. Трябва да напръскаш всички букси с контактен спрей и най-вече буксата и куплунга на ECU-то. Ако и тогава ти дава грешки, провери с мултицет дали не са замасени (както ти казват грешките) и дали отиват до буксата на ECU-to.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...