Jump to content

Претапициране таван


Evanko

Recommended Posts

Моята тапицерия на тавана е увиснала, както на много от вас, съдейки от многото теми. Идеята ми е да не ползвам тапицер, но мисля че сам ще ми е трудно да се справя. Та търся хора, с подобен проблем, за съвместно демонтиране, претапициране и монтиране на таваните. Зговорна дружина ......... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Айде,аз съм за,че и мойто е в много тежко състояние :wall: Само че зависи кви пари горе долу ше излезне,ти разучил ли си цени некви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата, някой беше казал, че е разлепил стара тапицерия, изпрал я и залепил отново. Пишеше, че трудно се махал онзи дунапрен. Той и при мен е станал на гъз и маца яко. Та идеята е само в лепило да се инвестира / Кале да го издишаме у пликчета/. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... идеята става,мойто таванче ше е супер,само да го залепя,иначе си е здраво дунапрени мунапрени нищо им няма,ако си го изпера из алепа наново,ше стане супер :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове то хубаво сте го замислили, но ако имате шибидаси забравете, там филма е жесток :bia:

П.П Иначе нямам против да помагам, ако някой ме желае за помощник. :wall:

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата, някой беше казал, че е разлепил стара тапицерия, изпрал я и залепил отново. Пишеше, че трудно се махал онзи дунапрен. Той и при мен е станал на гъз и маца яко. Та идеята е само в лепило да се инвестира / Кале да го издишаме у пликчета/. :wall:

Колегата Pif беше описал подробно процедурата, доколкото си спомням!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе бричед,кво му е шляканото на чибидака?!? Естествено че помоща е нужна! :wall: Особено на кадърна ръка :bia::bia::bia:

Загледай го утре има един кант дет е припъхната тапицерията, лесно ще я изскубеме, ма после как ще я вкараме вътре.

За кадърната ръка питай Мамутко кво му се случи с огледалото :wall: тва щот съм кадърен :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... утре ше я загледам.. ама още от са се чуда,не може ли пък да не се подпухва там,или не става? а ако се откачи шлякания таван тапицерията де,само там където е разлепена? И се маца с нещо да залепне,няма ли да стане,основно отзаде над задните седалки ми е така доста пропаднала.. и некви малки парченца покрай колонките... но тех ше ги омагьосаме лесно мисля... ше го загледам утре чибидака кво е там... :wall:

А за "мамута" той за тва ли си търсеше огледало скоро видех в неква тема? хахаха :wall::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за "мамута" той за тва ли си търсеше огледало скоро видех в неква тема? хахаха :bia::)

Прай си сметка на тебе тавана ше ти изкоруби..... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове аз моя го претапицирах миналата година щото беше виснал толкоз че бях като завит с чаршав.Един тапицер си игра цял ден докато го свали и аз покрай него,толкова здраво беше залепен за тавана че направо се огъва ламарината а кората не се отлепя.В края на краищата работа стана ама след много поти тогава ми стана ясно защо всички тапицери ме караха да го сваля сам и да им го занеса свален,евала на тоя че се съгласи :bia: .Та мисълта ми е че трябва да бъдете много внимателни момчета да не си отворите повече ядове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е да си купите някакъв по плътен плат и след като изчистите дунапрена хубаво, да залепите него,защото стария плат като се изпере се разпъва и няма да можете да го напасните хубаво около люка.Аз така направих,купих си плат от килата за 5,6 лева и си реших проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата mitak_bs го е написал ама кой да чете,ебати филма.Днес се хванах да свалям тавана щото целия е увиснал,свалих всичко което е нужно да се махне тавана ама......няма отлепяне тъпата кора :D .С кво са я лепили незнам,и сега съм меко казано в безизходица. :respekt: Разглобил съм половината кола и наникъде,дали ще може да се залепи плата без да се сваля тавана?Ако някой има някаква идея да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата mitak_bs го е написал ама кой да чете,ебати филма.Днес се хванах да свалям тавана щото целия е увиснал,свалих всичко което е нужно да се махне тавана ама......няма отлепяне тъпата кора :flipoff: .С кво са я лепили незнам,и сега съм меко казано в безизходица. :flipoff: Разглобил съм половината кола и наникъде,дали ще може да се залепи плата без да се сваля тавана?Ако някой има някаква идея да каже.

Аз съм претапицирал таван на Ауди 80 стана мозък, да тавана е залепенс нещо като хелми ако имаш шибидах ще е по лесно щото е залепен само от зад тавана провираш рика м/у тавана и ламарината и с нещо остро нож например почваш да режеш лепилото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм претапицирал таван на Ауди 80 стана мозък, да тавана е залепенс нещо като хелми ако имаш шибидах ще е по лесно щото е залепен само от зад тавана провираш рика м/у тавана и ламарината и с нещо остро нож например почваш да режеш лепилото

Нямам шибидах,това няма отлепяне,с всичко пробвах да режа лепилото но не става.Струва ми се че единствения вариант остава да се лепи на място но тука в Плевен незнам къде има тапицер,камо ли кадърен :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих тапицер който каза че за 70 лв(30 лв.плата,6 лв.лепилото и 34 лв.за работа :bia: ) ще оправи всичко,сваляне на таване,лепене с оригиналния плат и монтиране всичко както си е било. :bia: Само дето се мъчих да го правя сам :flipoff:

Във вторник ще е готова и ще кача снимки да видите как изглежда.

Редактирано от Vankata_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на брат ми му взе 30 лв първо един щото ние си смъкнахме тавана сами, след два дена като го взехме, леле мале беше по-зле отпреди и айде пак отново купувай плат и сам го направих ама стана убиец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май, не само аз съм луд. Днес и аз си свалих тавана. Снимките са потресаващи, нема такава гряс, като този разкашкан дунапрен. Не знам, как да смаля снимките за да ги кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

p1010994ib2.jpg

За да се свали сенника, трябва да се свалят капачетата, които покриват винтовете снимка 1 и 2

p1010995he0.jpg

свалят се и лайсните на предния и задния прозорец

p1010997fd3.jpg

след като се откачат всички дръжки над вратите и сенниците, тавана се държи само на залепената си за ламарината си част. Внимателно се отделя от ламарината за да не се скъса. Може да се извади от колата само при спуснати седаки p1010998jn6.jpg

След това рзбираш, че нещо си збъркал, май не е трябвало да започваш тая работа ама........... къснооооо :bia:p1020001fm6.jpg

p1020002pq8.jpg

След това рабираш, че трябва да владееш силата за да изстържеш тоя дунапрен на каша ....... ту би коонтинию

p1020003eo5.jpgp1020004mf4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее БАТКОО... хахахха аз се отказвам от идеята да се захващам.. кат те гледам как си я разфасовал,направо не знам как ше го орпавяш това.. айде дано успееш и давай да гледаме как ше става сглобяването.... :flipoff::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да добавя малко по въпроса

капачетата които държат сенника се откопчават първо до ламаринката иначе се чупят

Редактирано от Vankata_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее БАТКОО... хахахха аз се отказвам от идеята да се захващам.. кат те гледам как си я разфасовал,направо не знам как ше го орпавяш това.. айде дано успееш и давай да гледаме как ше става сглобяването.... :bia::bia:

Tо това е работа за мастър джедай с докторат. :bia: Мани майтапа, ама не знам с кво да махна тая гнус. Утре почват опитите, първо ще е кореселин и бензин пък да видим. Събирам идеи за лепило :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...