Jump to content

Претапициране таван


Evanko

Recommended Posts

И аз да добавя малко по въпроса

капачетата които държат сенника се откопчават първо до ламаринката иначе се чупят

добре си направил че си намерил майстор,аз бях същия в крайна сметка 70лв са нищо за ядовете дето си

създаваме сами :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди малко сложиха новия таван,ето резултата

74 лв всичко(70 лв тавана+по 2лв на двете предни колонки които забравих да снимам),банус-заличаване на две дупки от цигара по седалката :huh:

само на едно място има леко вдлъбнато но то е защото кората там се е счупила

Редактирано от Vankata_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам

p1020013ch0.jpg

След почистването

p1020014my3.jpg

Започва се ....... мамата

p1020020eu2.jpg

Получиха се некои фалове, но всичко с времето. Около дупките за дръжките. ще го доработя и ще стане жози ...... Следите са от лепилото, след изсъхване изчезват. Скоро и монтиран

p1020017eo2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Къде от бързане, къде от немарливост от моя страна се получи това.

p1020042mn9.jpg

Тапицерията я слагах сам, голяма грешка <_< , но по-голямата ми грешка бе че не купих друг плат за тапицирането. С други думи - Не правете това в къщи :hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво че аз отидох при тапицер,не мога да и се нарадвам още,лошото е че счупих щипките на сенниците и сега не мога да намеря никъде <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Поздравявам колегата еванко за начинанието не е толкова лошо особено за човек без опит в тапицирането даже е перфектно само ръбовете дразнят че не е гладко,моя таван е същия понеже виждам ,че си е ... мамата изкам само да си оправя или претапицирам шибидаха понеже е трагнало да се разлепя и ства все по зле а тавана ще го пера и ще стане почи същия ще търся прахпусмокачка рейнбол дано не се разлепи само :hilezh:

Та от снимките не видях да се правят маниполации с тапицерията около шибидаха ще се радвам на идей и съвети в областта.

Редактирано от badi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, случайно попаднах на тая тема.

Преди 2 години имах един Форд с увиснал таван от пране или протекъл шибидах.

Амбицирах се да го претапицирам, защото за втора употреба ми поискаха 120лв. и то в лошо състояние.

Тапицера поиска пак толкова пари, за да ми го претапицира.

Затова реших да си го направя сам.

От същия този тапицер разбрах, че не се пере стария плат и да се залепи наново, а се изхвърля и се лепи нов таван ( плат с дунапрен ).

Плата го купих от една фирма в Горубляне. Имат голямо разнообразие на цветове.

Излезе ми към 30лв. и то за комби.

Тавана го почистих от стария дунапрен и лепило, после го намазах с лепило и го наложих с новия плат. Като изсъхна изрязах всичко което беше в повече и стърчеше и дупката за шибидаха.

Стана чисто нов таван.

За съжаление ( или за щастие ) продадох Форда и ми остана само една снимка на тавана отзад.

Горе долу се вижда резултата.

Съжалявам само че малко късно видях темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си боядисах шибидаха с черен спрей вместо да го пера, и хем стана като нов, хем платът се опъна и стана бижу :flipoff:(след като го лепих де

Редактирано от Пламен Янев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си боядисах шибидаха с черен спрей вместо да го пера, и хем стана като нов, хем платът се опъна и стана бижу :bia:(след като го лепих де

моя е разлепен платът спрейове не ми помагат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, правих я тази операция днес!Тавана ми тръгна да се отлепя отзад-напред и я днес, я утре докато стигна до шибидаха.Купих лепило на MOTIP /спрей/ уж професионален, почистих дунапрена, залепих и изкара до първото по-сериозно напичане на купето :hilezh: .Днес с неопреново лепило MOMENT повторих процедурата и положението видимо заспа!Ще докладвам по-нататък по жегите как е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, правих я тази операция днес!Тавана ми тръгна да се отлепя отзад-напред и я днес, я утре докато стигна до шибидаха.Купих лепило на MOTIP /спрей/ уж професионален, почистих дунапрена, залепих и изкара до първото по-сериозно напичане на купето :flipoff: .Днес с неопреново лепило MOMENT повторих процедурата и положението видимо заспа!Ще докладвам по-нататък по жегите как е :hilezh:

като напвиш шибидаха ще ме уведомиш ли как е станало е как се претапицира той

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега претапицирането на шибидаха не е никак сложно.Значи за целта първо трябва да го свалиш-става като го отвориш назад докрай и отвиеш винтчетата който ще видиш отдвете страни и отпред.Мисля че от страничните по добре беше тези с фрезенковите глави да не се отвиват а отпред отвиваш всички.От втътре сваляш капачето на което седи плафона и задвижването на люка и махаш самото задвижване.После отгоре издърпваш люка напред и той излиза.Тапицерията на люка е от две части (предполагам че на тебе ти се е отлепило по-голямото парче ) та тази по-голяма част от тапицерията е залепена на една ламарина , в която е отвора за по-малката тапицериика (тази част която се вдига на горе като връткаш наобратно) значи за да свалиш тенекийката с тапицериите треа да откачиш от вътрешната й страна две пружинки и да я издърпаш от едни щипки който се падат в най-предния й край!След това трябва да я извадиш от релсите на шибидаха щтото е пъхната в тях(не помня дали ставаше с издърпване на зад или само като се опиташ да ги раздалечиш една от друга и я извадиш странично)Следва пълно отлепяне на тапицерията, изпиране, почистване на ламарината от остатъците дунапрен и обратното й лепене като моя съвет е да лепиш само на места които след монтирането няма да се виждат т.е. зад ръба на ламарината и започни лепенето от правоъгълния отвор за отварящото се капаче( което както ще видиш се сваля като го избуташ настрани) . Е в общи линии е това, не е трудно на мен ми отне 3 часа но е страшно изнервящо! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно така е не е много трудно, аз го свалих само два пъти но по моя вина( забравих да вкарам щипката във водача) и не ми се затваряше от едната страна но като се замислих го оправих набързо.Сваляйте да не ви е страх лесно е лепете с Хелмевект защото друго не издържа на жегите :flipoff::hilezh::hilezh::bia::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гр София

Колеги от каде да си взема и каква точно тапицерия за тавана ще облеям само шибидаха и за това не изкам да има разминаване,и от каде и какво лепило да взема да го залепя ,ще съм благодарен и ако някой които си е лепил тавана му е останало нещо ми услужи с малко парче плат и лепило да си направя шибидаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепи и боядисвай със спрей така и така ще има разлика в платовете става много хубаво ако ти е захабен тлатът на шибито :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепи и боядисвай със спрей така и така ще има разлика в платовете става много хубаво ако ти е захабен тлатът на шибито :hilezh:

Мухааахахахахахаахах мнооо умен сьвет евала, а замислял ли си се че някои хора не ги кефи колата им да прилича на циганска колиба :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мухааахахахахахаахах мнооо умен сьвет евала, а замислял ли си се че някои хора не ги кефи колата им да прилича на циганска колиба :hilezh:

Ти не си от тях, кво ревеш :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова грозно колкото си мислиш, е ако го боядисаш с червено ще е грозно но с черно стой добре (ако е неспасяем плата само тогава да се боядисва ). Абе не е задължително все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Преди една година сменях тапицерия на тавана и вратите.Излезе ми около 170 лв.Става дума за Габрово,незнам дали навсякаде е така.Но долу горе това е цената.Не чакай ами сменяй че като увисне тавана е една гледка.............ъм да ти зайде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Аз само да попитам как точно се води този тип плат с дунапрена по него и в какъв магазин да го търся, също и точната марка на лепилото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...