Jump to content

От А6 на А8


Recommended Posts

Здравейте колеги. Ще минавам от А6 3.0TDI на А8. Понеже никъде в интернет не мога да намеря реална информация искам да попитам във форума и при възможност хора, които притежават автомобила. Та какъв е реалния разход на A8 D4 4.2 TDI? Става въпрос за фейслифтовата версия. И ще помоля да не се започва с “ако купуваш такава кола разхода не трябва да те интересува” и “защо си се насочил към такава кола щом те интересува разхода”. Не ме интересува разхода като пари, това не е проблем просто искам да видя истинска цифра при нормално каране, не като някои хора които се хвалят, че им горяла 7 като са карали с 90 по магистралата. В града е ясно, че под 13/14 трудно ще падне, но ме интересува извънградския разход.

Редактирано от Ratata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера правих точно такова непосредствено сравнение от моята 4г 3,0тди се качих на а8 д4 4,2тди преди фейса,после пак на моята и така.София-Плевен с бързо каране с а8-цата направих 11,8 по борд,с моята в обратна посока със същото каране 7/100 по борд.На трета кола се убеждавам,че с-троника е по-добрата кутия във всяко едно отношение,а8-цата я усещам по-силна над 200,иначе разликата е пренебрежима като динамика,на фона на разликата в разхода на гориво.Освен,че е с повече екстри,а8-цата не е по-широка отпред,вози същото като моята  а6(на въздух),по-грозна ми е и като цяло не мисля,че си заслужава,пред една натупана с екстри а6.

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тия разходи е нормално да няма разлика, като се кара бързо се разбира разликата.

Но колегата митака така или иначе лъже за разхода на неговата, не му вярвай и за вървежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MachineSpirit Плевен-Никопол

IMG-db70f091b9cfc2242ce2b2544e246c83-V.thumb.jpg.d91386c70adac065895d1f755ba957ec.jpg

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с каране с 90/100 ли е? :) Като караш по магистралата 160 какъв разход ти дава? Благодаря предварително.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MachineSpirit Не съм гледал, но е съвсем нормално между селско, 90-120

@Ratata Споменатото по-горе сравнение Плевен - София, с 8-цата е магистрално каране 140-220(където има магистрала), с разход 7/100 по борд. Карам винаги пълно-пълно на една и съща колонка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искаш да кажеш колко е, за да е такъв разхода средната ти скорост е 50км/ ч. Спри се да заблуждаваш хората с твоите мокри мечти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как средната ще е 50, като през селата се минава с 50-60, а извън се кара от 120 нагоре...? 

 

Друг е въпроса че има наклон към дунава и наобратно ще е малко по-висок разхода. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По селата може и с 20 да се мине, зависи от трафика. Затова имаборд компютър, за да не гадаем. Ама това е ясно, че няма да се види. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шш, с предишния ми пасат АФН, чипнат и с други модификации направих средна скорост по борд и по изчисление 110км/ч по маршрута Мездра - Златоград. Сещате се за какъв релеф говорим. Не ме питайте как се правят 110 средно....... Ако с аудито се пробвам ще си удари твърдо 10-15 на 100 разход :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как веее,  1.9 няма да се втъкне.. къде бе, легендата.:hilezh:

Преди 10 часа, quаttro написа:

 

 

Друг е въпроса че има наклон към дунава и наобратно ще е малко по-висок разхода. :hilezh:

Е, това са подробности, които заинтересованата страна не споделя от лични съображения...

 

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...