Jump to content

Покупка на Q5 2.0 TDI 190hp


Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форум и имам нужда от вашата помощ, насочил съм се към Q5 2.0 TDI 190к.с. бихте ли споделили какви са слабите страни на този автомобил, от какво най вече страдат и с какво да се внимава при покупката, скъпи ли са ремонтите. Много ще съм ви благодарен ако споделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Коя година горе долу гледаш?

Но като цяло 2.0TDI са хубави двигатели и не много скъпи за подръжка, защото са с ангренаж, а не с вериги.

Според мен трябва да се внимава много със скоростната кутия, защото stronic-а не се слави с особено здрав, за сметка на което си е скъп за ремонти. А и трябва да се ремонтира от хора които знаят как се ремонтира. Аз ремонтирах скоростна кутия преди 3 години. Излезе 5 хиляди със смяната на съединителят.

Хубаво е да се направи диагностика с вагком преди да се вземе колата.


Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2016г., е автомобила който съм харесал и аз бих желал да бъде прегледан преди покупка, но не знам кой би го направил качествено в района на Ловеч.

 

Някакъв тест на място? освен теста за бордюра не се сещам 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Плевен, има официален сервиз мисля там. Най-добрия вариант за тест на с-троника е да се кара 30-40-50 км, хубаво да загрее, и това е - ако няма ритане от 1-2-3 и от 3-2-1, значи е ок. Иначе Q5 е доста добра, предимствата на 2.0 тди са и недостатъците му - евтин и надежден, но вървежа няма нищо общо с V6. Ако динамиката не те притеснява зимай 2.0 тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 2.0 TDI 177кс коня s-tronic + quattro и вървежа е предостатъчен за семеен автомобил. 
Да, не те залепя за седалката, но има достатъчно динамика за изпреварване. 190кс трябва да е една идея по-пъргав. 

Както е казал колегата над мен, с кутията трябва много да се внимава. Много приятни за каране и неприятни за правене. 

Редактирано от Kn0cK3r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Kn0cK3r написа:

Карам 2.0 TDI 177кс ................................................190кс трябва да е една идея по-пъргав. 

Една идея по тромав бих казал.

В случая имаш над 200 кг разлика в теглото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Q5 177 s-tronic2013 ,преди ваксината се движи като тролейче,има някъв живот и динамика амааааа!

След ваксината вече има кола,нямам представа и  не искам да знам колко магарета ,катъри и тн е .

Важното е че върви мн приятно.

При 190 имаш ремък на маслена помпа ,водна помпа със соленоид,по специфично зацепване на агренаж. Тоест по скъпо. Колата е приятна заради простора . Автомата си е гаден за мен,сменил съм всички масла и консумативи. Е гаден е,мн важно че сменя бързо.разход трудно под 10 в София зимата, лято около 9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички за отделеното време, вече  закупих въпросният автомобил, обслужих от към масло и филтри(двигател, кутия, и диференциали) за сега съм с доста приятни впечатления от към вървеж, разход на гориво и изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...