Jump to content

Трудно първо палене


msg206

Recommended Posts

Здравейте, автомобила е Ауди а4, 2.0 тди 120 коня. При първото палене без значение дали е сутрин или следобед, върти около 6-7 секунди, докато запали. Опитвал съм да погрявам три пъти преди старт, но има съвсем малка положителна промяна. Трябва да добавя, че дори на 15 градуса, колата пали доста трудно при първи старт, а след това целият ден няма никакъв проблем и пали за секунда. 

 

Акумулатора е замерен и казаха, че е в добро състояние и не е за смяна. Насочил съм се към смяна на подгревните свещи, но се чудя дали при 15 градуса температура имат някакво значение?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е от свещите защото те не работят при температури над 4 градуса…

Може би не ти задържа нафта в рейката и при първо палене и трябва време да навакса / нагнети. Или регулатора на налягането на горивото даде бъзика / да е зацапан / да има стружки от помпата.

Включете някаква диагностика и гледайте исканото и реалното налягане на рейката - така ще може да проверите горната теория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите ЕКУ-та са умни и ако не работи някоя свещ, ще има грешка по колата… даже мисля, че имат и някакви сензори за налягане в тях (не съм 100% сигурен, не карам дизели от бая години). 
Пак да повторя - за мен тоя тракалник трябва да пали на 15 и без нито една работеща свещ :) иначе зимата абсурд 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е този проблем да се дължи на замърсени или много окислени краища на кабелите, които излизат от акумулатора, както и на двете му клеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...