Jump to content

Датчик за температурата на водата


Milen Petrov

Recommended Posts

Здравейте колеги, карам Ауди 100 2.0Е AAD мотора.Не ми вдигаше градуси вътре на таблота.Помислих че е термостат,но се оказа датчик за температурата един бял.Сега ми качва градуси ама ми се струва че загрявя доста кам 95-96 градуса се включват перките да охладят,ама ми охлаждат до 92 градуса.Да ви питам това нормално ли е?От сервиза ми казват че било нормално за Ауди-де да знам :hilezh: !!!!Не пада под 90 градуса,работи си нормално!Ако някой знае моля за съвет-мерси предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, карам Ауди 100 2.0Е AAD мотора.Не ми вдигаше градуси вътре на таблота.Помислих че е термостат,но се оказа датчик за температурата един бял.Сега ми качва градуси ама ми се струва че загрявя доста кам 95-96 градуса се включват перките да охладят,ама ми охлаждат до 92 градуса.Да ви питам това нормално ли е?От сервиза ми казват че било нормално за Ауди-де да знам :hilezh: !!!!Не пада под 90 градуса,работи си нормално!Ако някой знае моля за съвет-мерси предварително!!!

Здрасти колега , та значи имам същото ауди и му смених същия датчик . Държи около 95 градуса и няма проблеми. Ходих във Ванто трейд кадето имам майстор приятел и той ми каза че такива трябва да са градусите. Не се притеснявай , всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Здравейте колеги, карам Ауди 100 2.0Е AAD мотора.Не ми вдигаше градуси вътре на таблота.Помислих че е термостат,но се оказа датчик за температурата един бял.Сега ми качва градуси ама ми се струва че загрявя доста кам 95-96 градуса се включват перките да охладят,ама ми охлаждат до 92 градуса.Да ви питам това нормално ли е?От сервиза ми казват че било нормално за Ауди-де да знам :icon_arrow: !!!!Не пада под 90 градуса,работи си нормално!Ако някой знае моля за съвет-мерси предварително!!!

Моето е 80 (Б4) и то е тъка държи около 80 90 градуса няма проблем.

Като стана дума за датчици аз икам да попитам колеги някой знае ли синият датчик за какво е до белият кой е за температурата

:birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е 80 (Б4) и то е тъка държи около 80 90 градуса няма проблем.

Като стана дума за датчици аз икам да попитам колеги някой знае ли синият датчик за какво е до белият кой е за температурата

:hilezh:

синия датчик е за компютъра, а сивия/белия е за таблото. тия дни и аз трябва да взимам сив,че не ми показва на таблото :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега така е.аз съм с абсолютно същия мотор и при мене е така.към 95 включва перката и пада до малко след 90.немаж грижи с температурата.това за градското само.извънградско требва да ти е направило впечатление че държи или малко под 90 или точно 90.така требва да е.немаж грижи!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така трябва да бъде 92-96С. В жегите и задръстванията може още 1-2С да качи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Уважаеми Колеги,

И аз имам проблем с този датчик (който показва температурата на охлаждащата течност върху арматурното табло). На пазара се предлагат такива датчици на цена от тридесетина до шейсетина лева.

Бихте ли ми препоръчали производител, вносител и дистрибутор на този датчик! Ако има значение става дума за Ауди 100, произведено 1991 г. с двигател 2000 куб.см. Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...