Jump to content

Призив за протест


Recommended Posts

Ше пръднете на КАЙПО на ника на Станишев и сие, Вие луди ли сте да протестирате срещу единственото нещо, което пълни хазната и кара тази държава да не е в колапс. Акциза на горивата е най сигурния доход за бюджета. В целия европейски съюз акцизите са много високи, ние имаме присъединитлни планове да ги изравним с техните, което и правим. ... Безмислие ....

Прав е дееба ...

Пък и бензина е евтин явно... Всеки ден минавам два пъти покрай опашката - от КАТ, та до кръговото на 4-ти км стига. Като сменяха номерата не беше таквоз чудо ... :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм много съгласен да участвам в такъв протест. Но не на 11-ти, моля ви. Дайте ако ще правим нещо, да бъде направено сериозно, а не по детински.

Мисля, че прекалено теоритизираме въпроса с цените и акцизите. Големи светила не могат да постигнат идеологическо единогласие по тези въпроси, та ние простите уюве ли ще даваме акъл за стратегическите насоки на европейската макроикономика...

Аз разсъждавам просто: увеличиха ми изключително много месечните разходи с тези цени на бензина. Вече давам много повече пари на държавата, а срещу тях не виждам никакъв продукт. Оттук нататък договорът между мен и държавата стои под сериозен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много съгласен да участвам в такъв протест. Но не на 11-ти, моля ви. Дайте ако ще правим нещо, да бъде направено сериозно, а не по детински.

Мисля, че прекалено теоритизираме въпроса с цените и акцизите. Големи светила не могат да постигнат идеологическо единогласие по тези въпроси, та ние простите уюве ли ще даваме акъл за стратегическите насоки на европейската макроикономика...

Аз разсъждавам просто: увеличиха ми изключително много месечните разходи с тези цени на бензина. Вече давам много повече пари на държавата, а срещу тях не виждам никакъв продукт. Оттук нататък договорът между мен и държавата стои под сериозен въпрос.

Колега не става въпрос само за акциза на горивата, това е малка капка от гьола който са напълнили нашите политици. въпроса е принципен, да излеземе и да се бориме за подобър жизнен стандарт.

Прав си че 11.06. не е добра дата- трябва да се подготви такава акция за да има и желаният успех.

Нека да помислиме сериозно върху въпроса как, къде и кога да се организира такова протестно шествие и да го направим бе хора от нас зависи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Големи светила не могат да постигнат идеологическо единогласие по тези въпроси, та ние простите уюве ли ще даваме акъл за стратегическите насоки на европейската макроикономика...

Аз разсъждавам просто: увеличиха ми изключително много месечните разходи с тези цени на бензина...

Кои са тия "светила"?!?Кои "прости уюве"?!И как бензина на 1.75 беше ок,а 25 стинки повече вече е фатално...А уискито 5 лв. с енергийната 6лв. и цигарите и те 5 лв. вечер в кръчмата,що не ви е скъпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

на мен нито цигарите са ми пет лева

нито пия виски нито енергиина напитка

предполагам че и повечето тук не пият виски за 5лв

така че плс хора мислете по земно

единици са хората харчещи пари за такива глезотии

а бензина не е глезотия а нужда

защо мислите че малко по на запад от нас нямат нужда от АГУ а си карат на бензин или дизел

ако по цял свят цените на бензина спрямо доходите бяха проблем отдавна автопроизводителите щяха да са пуснали заводски газови уредби

но не са

така че мислете трезво и недейте да си мълчите

и да допълня че от цените на бензина се определят цените на неща който и да няма кола човек пак си ги купува като хляб например

Редактирано от _65536_kb_sec_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako трябва протест то това е за по високи заплати, но няма как да има ефект ако протеста не е в София. Справка когато софийските шофери поискаха увеличени на заплатите го получиха а пловдивските още чакат такова. Тук идва проблема че в София заплатите са по високи и никой не го е еня какво става в БГ или поне се успокоиява с това че взема повече пари от някой от провинцията и от там София расте ли расте. Лошото е че както са я подкарали комунисти турци и царисти работата отива към зимата на 1997 г.

П.С. Елате в Русе да видите румънците с какви коли идват. За една година построиха два кауфланда /сега строят и трети до Дунав мост да им е близо на комшийте/и една била само за румънци. И като ги видиш в метро с колички за по 1000 - 2000 лв почваш да се питаш къде сме нии къде са те, а уж имахме еднакъв старт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво е това разрешение по точно?

Отиваш в общината,пускаш едно писмено уведомление за протест,кой го прави,защо -точна дата и час,приблизителен брой на присъстващите,място от къде ще мине шествието и т.н.. кат дойде деня почват да ти звънят разни скрити номера и да ти се представят началници от столично СДВР,КАТ и разни дрги такива и да те питат неща,които са ясни и за подробности,за да мине всичко гладко..

Не е голяма философията иначе.. като го подадеш в приемния отдел то вече си върви по вътрешни пътеки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хората казват - гледай си своята паница

айде да измислим най добре как ние да се оправим поне малко

или поне да как да подобрим положението

а не да гледаме другите колко по добре са от нас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мани го измисля си

нема такива разрешения

това за либийското беше устно /Audi_RS* :) /

Така е,между големи хора кат Бат Бойко и мен,формалностите са ненужни,думата и ръкостискането е всичко :hilezh::hilezh:

С протести може да се постигнат много неща,но според мен ще се оправим едва когато сме смени един вид поколението което в момента е на власт.. реално погледнато,ако се свали това правителство (не казвам че ще тръгнем на протест с тази цел),кой ще застане на власт ? Аз не виждам никой подходящ.. и аз искам да направя нещо,не ми се стои безучастно,но просто не виждам какво може да се направи,хубаво ще протестираме и отново и отново.. и ако нищо не се промени,какво правим ?

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво е това разрешение по точно?

Батко, да те оставим сам да го разбереш какво по-точно е? Слушай, като ти се говори... RS не си измисля.

Такаа .. По темата.

Защо да го правим без колите. На автофорумите не им ли е в тва силата? В колите. Светнати фарове и форсирани двигатели не е ли по-добре? Причината, е че България е страната на абсурдите. Един ден няма да сипваме газ, мас и оцет, а на следващия ден е много вероятно, за да избият загубата от предишния, да осъмнем с бензин по 2,50... Освен това с акциз се облага производителя, а не търговеца ... Или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...единици са хората харчещи пари за такива глезотии...

Интересно тогава що кръчмите(т.нар. нощни клубове),ресторантите и кафетата са фул денонощно!?!?

До около 2лв. бензина не е скъп...И аз искам да е 0.50ст.,ама нема как-тва не е реално и не е Кувейт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

и едно мое мнение относно политиците

в политиката и да влязат нови хора с ново мислене, просто средата ще ги промени към това, което са в момента нашите политици

Редактирано от _65536_kb_sec_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова казвам да се смени цялото поколение.. да дойдат хора с нова мисъл,идеи и амбиции.. покрай автофорумите се запознах с толкова стойностни хора и направо се чудя,защо те не са там горе,където им е мястото,ами работят за "ония" ... сигурно защото всичко е било и продължава да бъде шуробаджанащина ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има ли ясно формулирана цел на евентуалния протеста. Защото ако е само така, да не сипем бензин/дизел/газ един ден - аз отдавна съм в нормата - не сипвам почти по цяла седмица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ден няма да сипваме газ, мас и оцет, а на следващия ден е много вероятно, за да избият загубата от предишния, да осъмнем с бензин по 2,50...

Много вероятно. :respekt::bia: Тук за да се промени нещо трее играе яка тояга, а българина доказа и доказва всеки ден, че не е по "силовите" методи, те и овцете са едни такива благи добиици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е,че май няма. Идеята е да се намали цената на бензина,но покрай тази идея има още много.. няма ли конкретна цел - няма да постигнем нищо

Много правилно казано от КАЙПО,както обича да казва един мой много уважаван професор "Българите сме световни шампиони по пасивно протестриране"

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има ли ясно формулирана цел на евентуалния протеста.

Нема. Даже като препрочетох заглавието на темата виждам, че става дума и за акцизните двигатели .... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка,според мен те са мотивирани достатъчно,само трябва да се изясни конкретно целта на протеста... да не стане като с бакшишите,протестираха че техен колега е убит,после искаха да карат без колани и да имат облекчения от не знам си какво.. и да им сложат бронирани стъкла....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да фирмулира точно и стегнато "за какво" или "против какво" ще се протестира. По точки:

1. .....................

2. ....................

........................

Иначе си е само растягане на локуми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели проблема е в АКЦИЗА и то в тази си част която е 30-40% от целият акциз които отиват за фонд пътища и.........ето тук е кльопачката защото аз от както го въведоха ако не се лъжа беше преди 4-5 години не съм видял отсечка без дупка ако има такава то КАНАЛА ще е ХЛЪТНАЛ и....

Съгласен съм на бензин от 2 кинта и на винетка от 60 или там колкото е но пътя да е път а не сирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка,според мен те са мотивирани достатъчно,само трябва да се изясни конкретно целта на протеста... да не стане като с бакшишите,протестираха че техен колега е убит,после искаха да карат без колани и да имат облекчения от не знам си какво.. и да им сложат бронирани стъкла....

Ами за съжаление колега, така се получи - смъртта на един наш съгражданин бе ракета носител на желанията на синдикатите и безскруполните елементи в транспортния бизнес!!!

Някой може ли да фирмулира точно и стегнато "за какво" или "против какво" ще се протестира. По точки:

Иначе си е само растягане на локуми....

1. Отмяната акциза върху газта...!

2. Въвеждане данъчни облекчения за тези, които карат на газ, както е във Франция... и др. еврдържави!

3. Реален контрол върху качеството на горивата - всеки, който е зареждал в чужбина, знае каква е разликата с нашата пикня! (След смяна на горифен филтър го срежете с ножовка - един кубик пясък крие цяло котило жаби...! :respekt: )

Който има други виждания.... да пише!

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, за намаляване на акцизите не си помисляйте, както съвсем компетентно Ви е отговорил SLAF.

Истината е съвсем другаде и ми я каза представител на Казахстанки нефтокомбинат - Ако петролът се разтоварва преди Босфора е с отстъпка, плюс, че е руски или казахски, които се котират под световните борси. Тази истина лъсна при споровете за нефтопровода "Бургас-Александропулис". Тоест трябва да се направи мониторинг на печалбата на рафинериите в Румъния и България(тези в Украйна, Русия и пр. не подлежат) и да бъдат заставени да продават на цена съвсем различна от котировъчната FOB Med Italy. В Гърция около Солун и Кавала цените са ниски заради множеството малки рафинерии и съответната конкуренция. :respekt: Не, че акцизите в Гърция са по-ниски. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...